У м. Стебник є калійний завод, який зараз перебуває у приватних руках. Ним зацікавився інвестор з Канади, який не проти розвивати на цій території технопарк. Завдяки цьому проекту містечко могло б отримати нові робочі місця, нові інфраструктурні об’єкти та нове дихання. Про це розповів кандидат у народні депутати у 121-му окрузі (Дрогобич, Борислав, Трускавець та Дрогобицький район), Заступник Міністра охорони здоров’я у 2016-2019 роках Роман Ілик.
«Якщо нинішній власник матиме намір передати цей завод у власність іншої компанії, що сьогодні має зацікавленість з Канади, то на цій території можна було б розвивати технопарк. Це дало б можливість працевлаштувати чимало людей, а найголовніше – надати для Стебника нове життя, бо місто нині в доволі депресивному стані», – розповідає Роман Ілик. З його слів, без створення ОТГ досягнути результату буде дуже складно. «Такі містечка повинні гарно і динамічно розвиватися. Підсиливши цю справу технопарком чи розвитком такого індустріального комплексу тут, поряд зі Стебником, місто та люди, які тут проживають, отримали би друге дихання», – переконаний Роман Ілик.
Індустріальні парки – це проекти, які реалізовуються передусім за підтримки держави, Кабінету Міністрів та Міністерства економіки. «Я дуже добре знаю і розумію, як це зробити, бо працював у виконавчій гілці влади і доволі часто були подібні ініціативи щодо входження в Україну різних інвестпроектів, в т.ч в рамках державно-приватного партнерства. За цей напрямок у Міністерстві відповідав я. Ми створили потужну робочу групу, яку власне й очолював, яка давала можливість приватним інвесторам, які мають намір працювати за правилами державно-приватного партнерства інвестувати в Україну під певні державні гарантії», – розповідає він.
Роман Ілик зауважує, що індустріальні парки – це нова, цікава і непроста справа, але якщо є конкретний проект, пропозиція та інвестор, тоді це абсолютно реально.«На сьогодні є зацікавленість інвесторів із Туреччини, Китаю, Південної Кореї та Канади, які готові розмовляти в рамках нашого округу і мають зацікавленість реалізовувати проекти, в тому числі у форматі технопарку», – розповідає Роман Ілик. І хоча це тривалий процес, чітко контрольований державою, державною гарантією. Можна розвивати все, що стосується не лише системи охорони здоров’я, а й освіти, економічно-технологічних питань і т. п. Водночас, все має бути сформоване на рівні міжсекторальної співпраці. Залучаються як мінімум 4-5 міністерств, які консолідують зусилля у форматі спільної роботи задля реалізації проекту на конкретній території. «Створюється міжвідомча комісія та міжвідомча група, яка спільно реалізовує такий проект, такий технопарк, який на виході дає хороший результат», – підсумовує він.
Валерія Ворончук
ТОП коментованих за тиждень