Сто днів – багато це чи мало? Принаймні у політиці такий відрізок часу вважається за перший екзамен на результативність роботи. Стає зрозумілим напрямок руху, вектори та пріоритети, викристалізовується оточення.
Сто днів, сто перших днів у школі. Дитина звикла до своєї нової іпостасі учня, окрім розваг має тепер іншу головну турботу – навчання. Тож відзначити цей своєрідний рубіж, який перейшли діти під час навчання у школі, зробити на зразок студентської учнівську «стоднівку», вирішили у НВК «СШ № 2-гімназія» м. Трускавця. Наш кореспондент побував на святі «сотого дня» в 1-Б класі (кл. керівник – Кравець Світлана Борисівна), тож вашій увазі – враження від свята.
Отже, святково прибраний клас, багато цифр «100», зроблених дитячими ручками (можливо, батьки теж допомагали), розвішані літери, та головними тут є вони, діти, першокласники, які готуються до свята. Вчителька одразу ж налаштовує і дітей, і їхніх батьків на святковий настрій – постановками пісень, казковими персонажами, короткими діалогами, цікавими завданнями. До речі, завдання були не тільки для дітей, але й для батьків – скласти на час з літер те чи інше слово (кожна дитина мала пришпилену на собі одну літеру), відгадати імена друзів доньки чи сина, признатися, чи читаєш маляті казки на ніч та інші завдання. А діти в ігровій формі вправлялися в математиці, читанні, відгадували загадки, розповідали віршики, хвалилися отриманими знаннями з природознавства. Для любих матусь та татусів школярики виготовили «валентинки» (свято проходило 14 лютого), а разом з вчителькою нагородили своїх батьків ще й солодкими медалями («Рошенами» на нитці). Добра вчителька не забула нагородити такими ж медалями і самих дітлахів, та все ж головною нагородою для них була присутність на святі найрідніших людей…
Першокласникам, яким деколи так хочеться ще хоч трішки зранку подрімати, школа – не тягар, а радість. Між іншим, на святі «сотого дня» в 1-А директор школи Роман Гудзеляк жартома пообіцяв «сонькам» відкривати зранку двері спальної кімнати, бо й така є у школі (для груп продовженого дня). Такі свята згуртовують і учнів, і батьків, які стають наче однією великою родиною. Адже в цій «родині» жити ще біля трьох тисяч днів – від осіннього Першого Дзвоника в першому класі до травневого Останнього Дзвоника в одинадцятому.
Після ста днів настає сто перший і навчання у школі для першачків продовжується. Хтось із них вже читає досить добре, а хтось ледве складає букви у склади. Хтось рахує до ста, а іншому з математикою туго. Одні уважні, другі непосидющі, треті розсіяні, четверті допитливі, п’яті замкнуті в собі, шості галасливі. Але є вчителька, яка гуртує таких різних дітей в одну класну сім’ю, директор, який підтримує високі стандарти школи-гімназії, батьківські комітети класів та школи в цілому, весь педагогічний колектив. Всі мають одне завдання – навчити дитину, виховати її, щоб стала вона справжньою Людиною з великої літери. І такі заходи як «свято сотого дня» в 1-А – один зі багатьох кроків до досягнення цієї благородної мети.
***
Творчий підхід у СШ № 2 є темою наших постійних публікацій. Враховуючи вікові, індивідуальні та інші особливості дітей, педагоги школи-гімназії постійно проводять різноманітні заходи, так що дитині до школи хочеться йти, бо там цікаво, весело – не лише на перервах, а й на уроках. До речі, цього тижня у НВК «СШ № 2-гімназія» проходили веселі перерви, які були топ-темою дитячих розмов.
Так, щодня з понеділка по п’ятницю о 10.10 та 11.15 відбувалися захоплюючі дійства – «Розумники та розумниці» (понеділок, провела вчитель Леся Кулигіна), «Англійська перерва» (вівторок, підготували вчителі Марія Баб’як і Галина Тріщук), караоке (середа, вчителі музики Анна Петровська та Олег Дробчак), «Обдаровані діти» (четвер, підготувала та провела класний керівник 3-А Буган Галина Веніамінівна). Нам пощастило побувати якраз на цій веселій перерві, коли учні, які відвідують школу мистецтв, демонстрували свої вміння гри на музичних інструментах (акордеон, скрипка, сопілка), співу та танцю. Вкотре наочно переконуємося в тому, наскільки потрібною у Трускавці є школа мистецтв і як несправедливо ставляться до цього закладу при розподілі коштів міського бюджету. А сьогодні, на світле свято Стрітення Господнього, перерву готує вчитель християнської етики Рой Лариса Григорівна.
Ось така вона, наша школа-гімназія. З першого дня по сотий і далі аж до моменту, коли пташки випурхують з цього гніздечка, тут кипить робота. Як кажуть, Бог в поміч вам, шановні вчителі!
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень