Трускавець співпрацюватиме з Азербайджаном в галузі освіти

16.11.2018 | Filed under: Публікації

Навчально-виховний комплекс «Середня загальноосвітня школа №2-гімназія» м. Трускавця розвиває співпрацю не лише з навчальними закладами України, а й виходить на міжнародний рівень. Ми вже подавали інформацію про партнерські проекти нашої школи-гімназії з польськими та німецькими містами, які базуються на обміні досвідом та запровадженні у Трускавці сучасних технологій. А тепер географія партнерства розшириться за рахунок Азербайджану. Так, сьогодні, 16 листопада, підписано Меморандум про співпрацю між НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця та середньою школою ім. Алхана Алханова міста Сабір в Шемахинському районі Республіки Азербайджан.

Меморандум передбачає:

– обмін передовою практикою в сфері науки и освіти;

– педагогічні дискусії серед вчителів шкіл;

– вивчення та впровадження інновацій, які використовуються в в школах Азербайджану та України;

– регулярний обмін ідеями різноманітної тематики між педагогами та учнями з використанням онлайн-комунікацій;

– святкування знаменних дат двох країн в школах;

– проведення різноманітних заходів в сфері педагогічної практики;

– методичну підтримку і рекомендації викладання іноземної мови в школі;

– організацію спільних семінарів і конференцій;

– організацію дебатів серед учнів;

– спільне представлення шкіл-побратимів в тій чи іншій країні;

– проведення освітніх обмінів учнями в обумовлений час;

– участь в інших проектах та програмах з спільними  інтересами.

Директор азербайджанської школи Ґюльнура Бабашова та вчителька Вефа Вахідова перебувають у Трускавці і вражені нашим містом. Вони кажуть, що люди тут надзвичайно приємні та гостинні, а погода нагадує їм рідну осінь в Шемахі. З Трускавцем та Дрогобичем їх ознайомив голова Міжнародного Альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов. Наші азербайджанські друзі, а тепер ще й партнери поспілкувалися з генеральним директором готельно-курортного комплексу «Карпати» Левом Грицаком, мером Дрогобича Тарасом Кучмою, побували на Міжнародному конкурсі вокалістів пам`яті азербайджанського співака Мусліма Магомаєва, котрий проходить цими днями в Трускавці.

Та найвагомішим здобутком вчителів з Азербайджану стало власне підписання Меморандуму про співпрацю між двома школами.

– Ми хочемо, щоб наші азербайджанські діти відкрили для себе Україну, побачили як живуть та навчаються їхні ровесники у Трускавці, ознайомилися з цим затишним містом-курортом, – каже Ґюльнура Бабашова. – У свою чергу діти та вчителі з Трускавця відвідають Азербайджан, який для більшості українців все ще є terra incognita. Гадаю, що така співпраця буде результативною і від цього виграють обидві сторони.

– Ми відкриті на світ і готові не тільки вчитися від інших, але і ділитися тими позитивними напрацюваннями та здобутками, якими може похвалитися наша школа-гімназія, – каже директор НВК «СЗШ №2-гімназія» Роман Гудзеляк. – Вже після першої зустрічі з нашими азербайджанськими колегами Ґюльнурою Бабашовою та Вефою Вахідовою стало зрозуміло, що ця співпраця обіцяє бути цікавою, плідною та перспективною. Маю надію, що Меморандум стане поштовхом не тільки для покращення азербайджансько-українських відносин в галузі освіти, а й буде додатковою промоцією нашого міста-курорту в Республіці Азербайджан.

– Мені приємно, що окрім економічної та культурної співпраці між містами України та Азербайджану, яку всіляко підтримує наш Альянс, ми розвиваємо і співпрацю в освітній галузі. Це не перший наш освітній проект, адже ми реалізували такі ініціативи з вищими та професійно-технічними навчальними закладами. І ось тепер ми ініціювали такий проект між загальноосвітніми школами. Сподіваюся, що цей пілотний проект освітньої співпраці між Трускавцем та Сабіром матиме продовження і для інших міст України та Азербайджану, – каже голова правління Міжнародного Альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов.

Володимир Ключак

(Переглядів 312 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Актуальні афіші
  03.10.2019 | 16:52

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Доґ-Фест у Трускавці (афіша) (0)У Трускавці покажуть балет “Собор Паризької Богоматері” (0)Для любителів риболовлі (0)

 • День туризму у Трускавці (афіша)
  23.09.2019 | 17:11

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Доґ-Фест у Трускавці (афіша) (0)У Трускавці покажуть балет “Собор Паризької Богоматері” (0)Для любителів риболовлі (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви