Акції протесту та страйки – це не дитяча забавка. Таку думку в унісон висловили під час розмови з журналістами «Франкового краю» керівники дрогобицьких навчальних закладів, студенти, ба й навіть учні яких беруть активну участь в акціях на підтримку Євромайдану. Про позитивні та негативні аспекти молодіжного громадянського руху опору власними думками ділиться:
Надія Скотна, ректор Дрогобицького педуніверситету ім. І. Франка:
– Чимало студентів ДДПУ проявили ініціативність і в такий вирішальний для долі України час вирушили на Євромайдан до Києва. Було прийнято рішення відпускати їх по п’ятдесят осіб почергово. Студенти, які перебували в Києві, аби «наздогнати» навчальний процес, навчатимуться за індивідуальним графіком. Тож, професорсько-викладацький колектив на чолі з ректором підтримує молодь у її прагненні жити в європейській державі й нікого не залякує.
Проте хвилювання викликає дрогобицький «євромайдан» і не завжди «здорова» активність юнацтва. Здавалося б, нема потреби перейматися: похвально, що хлопці та дівчата, з де]: ним стягом та прапором Євросоюзу поблизу ратуші виступають за євроінтеграційний шлях Української держави. Однак хочу звернути увагу, що брак організаційної роботи з молоддю під час проведення щоденних мітингів призвів до певних проявів хаосу в місті. Наприклад, неприпустимим є той факт, що, їдучи авто, можна почути безглузді та лайливі заклики на кшталт: «Якщо не посигналиш, ти – москаль або ж ко..!»
Нині українці, особливо молоді представники нації, хочуть задекларувати демократичні наміри стати повноцінним членом європейської спільноти, проте це слід робити на законних підставах і моральних принципах. Тому організатори масових протестів у місті не мають ховатися за спинами молодих, а керувати молодіжним рухом у правовому полі.
Петро Павлюк, заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Дрогобицького коледжу нафти і газу:
– Упродовж 25 років трудової діяльності в коледжі я ніколи не був осторонь проблем студентського життя. А нині – й поготів! Пишаюся своїми студентами, адже багато з них самі зголосилися поповнити Євромайдан у Києві. До того ж, як не прикро, є й такі хлопці, які стали жертвою «беркутівського» свавілля. Попри те, вони не побоялися знову поїхати в епіцентр народного протесту. З огляду на те, що можуть, не дай Боже, трапитися й непе-редбачувані ситуації, занотував номери мобільних телефонів усіх юнаків, які вирушили до Києва, й тут, у місті, студенти коледжу – одні з найактивніших протестантів на площі Ринок. Мені вдалося згуртувати близько 1000 молодих людей і вивести їх на дрогобицький «євромайдан», адже без досвідченого провідника серед юні пануватимуть безлад і незлагодженість дій. Я служив в армії і знаю, що дисципліна – одна з найперших умов досягнення успіху в боротьбі.
Закликаю викладачів навчальних закладів краю не допускати, аби молодь під час акцій протесту хаотично «волочилася» вулицями міста, а брати на себе роль кураторів юнацтва для недопущення правопорушень.
Лідія Міськович, заступник директора ВПУ № 19:
– Насамперед наголошу, що в нашому закладі навчаються неповнолітні особи, які, згідно з чинним законодавством, не можуть без згоди батьків узяти участь у мітингах чи страйках. Хоча і є декілька осіб серед випускників, які вже досягли повноліття й можуть долучитися до акцій протесту. Якщо батьки бажають, щоб їхня дитина разом із ними стала учасником протестних заходів чи на Євромайдані, чи в Дрогобичі, їм слід написати розписку, й тоді керівництво закладу звільнить із уроків учня чи ученицю училища. Але таких випадків поки що не траплялося.
На мою думку, не діти мають стояти на майданах, а їхні батьки, бо, зрозуміло, що в такому віці хлопці та дівчата вповні не усвідомлюють сутності національно-політичних процесів. На жаль, після того, як було оголошено про те, що мітинги та віче проводитимуться в після-урочний час, о 16 годині, охочих серед учнів училища взяти участь у них виявилося обмаль. Звичайно, з огляду на вік, багато з них бажали б, щоб такі заходи відбувалися під час уроків.
Відзначу, що кілька учителів професійно-технічного училища вирушили до Києва на Євромайдан, а деякі поїхали туди на вихідні, що свідчить про високий рівень національної свідомості педагогів.
Ірина Михаць, газета «Франковий край»
ТОП коментованих за тиждень