/Відтепер застосовуються у Трускавецькій міській лікарні/
Із вересня 2012 року Трускавецька міська лікарня розширила спектр надання допомоги хворим із доброякісною гіперплазією передміхурової залози (аденомою простати). Завдяки придбаному обладнанню німецької фірми «KARL STORZ» стало можливим виконувати оперативні втручання на простаті без будь-якого розрізу. Істотно зменшилися ризики операції, скоротився період перебування хворого на стаціонарному лікуванні.
Доброякісна гіперплазія передміхурової залози, далі – ДГПЗ (аденома простати) – розростання залози, що зумовлює здавлювання уретри, призводить до порушення сечоспуску, аж до цілковитої затримки виділення сечі. Це – одне із найпоширеніших урологічних захворювань чоловіків похилого та старечого віку, яке виявляється в 40 % чоловіків у віці від 50 до 60 років, у 50 % — після 60-ти років, і у 90 % — після 80 років.
Незважаючи на значну поширеність цієї патології, основним методом лікування аденоми простати залишається оперативний. Останній представлений різними видами і модифікаціями, але найбільш ефективною є трансуретральна резекція (ТУР) простати – видалення аденоми через сечовипускний канал без зовнішнього хірургічного розрізу. На сьогодні – це найчастіший вид оперативного лікування аденоми простати, наприклад, у такій розвиненій країні як США. Так, за даними Американської урологічної асоціації (AUA), 69-93% хворих там оздоровлюється шляхом ТУР.
Покази до трансуретральної резекції простати (ТУР-простати):
– об’єм гіперплазованої простати менше 80 см3;
– відносно молодий вік пацієнта, якому необхідно зберегти статеву функцію;
– ожиріння, тяжкі супутні захворювання серцево-судинної, дихальної та ендокринної систем;
– перенесені раніше операції на сечовому міхурі, простаті, передній черевній стінці, кишківнику, а також після гіпертермії, термотерапії і лазерного лікування ДГПЗ;
– тривале неефективне консервативне (медикаментозне) лікування ДГПЗ;
– поєднання ДГПЗ із хронічним простатитом та каменями простати.
Протипоказання до ТУР-простати: важкий стан хворого, гострі захворювання органів і систем організму, некореговані коагулопатії і т.д.; гострі запальні захворювання органів сечостатевої системи; стани, через які технічно неможливо виконати ТУР (анкілоз кульшових суглобів, неможливість введення резектоскопу в сечовий міхур).
Михайло Босак, лікар-уролог Трускавецької міської лікарні
ТОП коментованих за тиждень