Суд над Тимошенко: перевірка на вошивість

25.06.2011 | Filed under: самозахист

Загальна впевненість в тому, що Тимошенко не посадять, а обмежаться умовним терміном, щоб не допустити до виборів, може зіграти з усіма нами злий жарт. Цілком імовірно, що влада намітила дещо інший сценарій розвитку подій. За нашою інформацією, зараз на Банковій остаточно ще не вирішено, який саме вирок винесе суддя Кірєєв Юлії Тимошенко. А варіантів вироку два. Один, той що зараз вважається найбільш ймовірним – умовний термін 4-5 років. Другий – термін реальний, такий же. З ймовірним президентським помилуванням через рік.
Другий варіант зараз здається неймовірним. А як же реакція світової спільноти?А як же протести всередині країни? Чи не стане Тимошенко після «відсидки» ще небезпечніше для нинішнього режиму? На жаль, у прихильників «жорсткого варіанту» на ці запитання є свої відповіді. Реакція світового співтовариства в перші дні після взяття Тимошенко під варту може бути галасливою. Але, вже через тиждень, світове співтовариство забуде про внутрішню проблему малоцікавою в геополітичному плані Україна. Особливо, на тлі подій на Близькому Сході. Так, це дивна «демократія», де лідера опозиційних сил садять за надуманими звинуваченнями. Ну що ж, «світова спільнота» придумає в Україну іншу опозицію. Крім того, «світового співтовариства» термін для Тимошенко можуть уявити не тільки як цілком справедливе рішення, але і як свого роду фронду на адресу Путіна. Не дарма ж Богословська говорить про те, що Путіна необхідно викликати на допит. Навряд чи це вона сама придумала.
Друге питання. Протести всередині країни. Їх не буде. Суспільство наше зараз знаходиться на самому дні політичної апатії, на дворі літо, а справжні проблеми почнуться тільки восени. Можливо, саме цим викликана така поспішність в суді над Тимошенко. Ну і, що наближається днем ​​народження Януковича, як же без цього. А кількість міліції під час першого дня судових засідань дозволяє припустити, що технічно міліція цілком може взяти Тимошенко під варту в залі суду і вивезти в СІЗО. Так, будуть побиті, але боїться цього нинішня влада? Або ж навпаки, хоче нагнати страху?
Чи стане Тимошенко після тюрми більш небезпечна для режиму ніж зараз?Проблема в тому, що Янукович і компанія не можуть так далеко думати, крім того, з власного досвіду вони впевнені, що в’язниця ламає і перетворює на «шнирі» всіх. Без винятку. Не виключено, що планують вони й інші варіанти «нейтралізації» Тимошенко у в’язниці. Приміром, репресії проти родичів, як це практикував Кучма. Або ж … можна ж і просто з в’язниці не вийти.

Насправді нинішні дні є дійсно перевіркою на вошивість. Як для «світового співтовариства», поки не здатного ні на що, крім дуже обтічних характеристик нинішньої «української демократії», так і для всіх нас. У Росії вже давно сидить Ходорковський. Сидить за опозиційну діяльність, але по «економічним» статтями. І ніякої революції чи міжнародної блокади Росії не сталося. Україна – не Росія? А ви впевнені? Якщо Україна піде зараз шляхом Росії в область «керованої демократії», то пом’янути моє слово, вона дуже скоро перевершить Росію по жорсткості диктатури. Так завжди було. У Москві стригли нігті, у Києві рубали пальці. Та ще поправка на кримінальний характер нинішньої влади, для якої все народонаселення не більше ніж «мужики» або «лохи».

Небезпека того, що Тимошенко дійсно посадять, зараз більш ніж реальна. Може бути, Януковичу дійсно хочеться потім показати себе «добрим царем» і потім помилувати Юлію Володимирівну. А може бути, і не хочеться. Занадто великий страх. На сьогоднішній день Тимошенко – це єдина людина в Україні, якого Янукович дійсно боїться. Боїться не її «дивізій», а її харизми. А боягуз здатний на все, аби знищити джерело власного страху.

Які варіанти дій можливі у разі реалізації сценарію з «посадкою» Тимошенко? Усього лише два. Перший – це йти до в’язниці і тиснути на владу з метою звільнення Тимошенко. Не впевнений, що з нинішніми беззаконням це спрацює. Другий – з певного моменту перестати ходити на це судилище. Створити в Києві якусь «територію вільну від Януковича». І захищати лідера опозиції. І перетворювати цю «територію» в ядро ​​майбутнього «Майдану». А як же суд? Нехай судять заочно. Але віддати зараз їм Тимошенко – означає віддати їм усю свою свободу, без залишку. Бо буває опозиції у нас просто немає. А без опозиції ми в одну мить опинимося в однополярному світі, в страшній азіатській диктатурі. І для того щоб покінчити з нею, щоб виросла нова опозиція знадобляться роки якщо не десятиліття.

Станіслав Речинський, «ОРД»

(Переглядів 59 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви