У понеділок, 5 вересня, трускавецькі люди бізнесу в теплій і дружній атмосфері відзначили своє професійне свято – День підприємця. Підприємці зібралися на круглий стіл в конференц-залі Палацу культури ім. Шевченка. Найкращі слова та епітети знайшов для колег міський голова Руслан Козир, який завітав на зібрання та з гордістю відзначив, що сам вийшов з підприємницького середовища. Та зрештою, не лише він, а й значна депутатів цього скликання, заступники міського голови Валентина Бодак, Юрій Яворський вийшли з підприємництва, люди з підприємницькою філософією. Відчувалося, що міський голова щиро вважає підприємців передовою, авангардною і рушійною ланкою суспільства, на відміну від невдах, які працюють в бюджетній чи гуманітарній сфері та далі чекають милості від держави чи роботодавця…
– Кожен, хто займається підприємництвом – людина, соціально відповідальна, розуміє, за що береться, розуміє ризики. Це Божа ласка, можна сказати дар займатися підприємницькою діяльністю. Як не всі можуть малювати картини, грати на музичних інструментах, так і не всі можуть бути підприємцями. Для цього також потрібен талант, – зокрема, відзначив у своєму виступі Руслан Козир.
Міський голова також навів статистичні дані, за якими Трускавець займає перше місце в області за кількістю малих підприємств на 10 тисяч населення, і 21% міського бюджету – це надходження від малого бізнесу, та пообіцяв всім рівні умови та жодних преференцій. Попри таке декларування, все таки відчувалося, що на круглий стіл запрошені, в основному, «свої», близькі та лояльні до нової міської влади підприємці.
Всебічну підтримку і посередництво з Кабінетом Міністрів при внесенні поправок та доповнень в законодавчі акти пообіцяв підприємцям представник Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Тарас Медвецький.
Обласну нагороду за краще мале підприємство Львівщини отримала Марія Янів ( магазин і кафе-бар «Річки»). Грамотами міської ради також нагороджені Юрій Аксентійчук, краща жінка-підприємець Юлія Шулієва, кращий роботодавець Світлана Довгалюк («Галицький підприємець»), краще мале підприємство Трускавця санаторій «Аркада» (директор Микола Пирцус). Кращими підприємцями-благодійниками визнані Ігор Кісак, Володимир Попик, Степан Вовків, Неля Вовк, Олег Карпин, Андрій Артимович, Тетяна Попадинець, Михайло Малащак, Галина Павлів, Олег Габриш, Сергій Розора, Леся Дідик, Богдан Козар, ТзОВ «Колиба» (Василь Костецький) та фірма «Плеяда» (Павло Гурба).
Підприємців вітали також заступник міського голови Валентина Бодак, депутат обласної ради і голова Асоціації підприємців та роботодавців Петро Іванишин, заступник начальника ДПІ Михайло Вуйко. Від підприємців святкові побажання колегам висловили Світлана Даскалюк, Леся Дідик, Володимир Нагурний. Не зовсім святковим та глибоким і щирим був виступ Галини Шиманської:
– Найбільше болить, що у нас немає розуміння того, в якому місті ми живемо. Всім варто відвідати музеї міста, подивитися на світлини старовинного Трускавця. Говорити про європейськість Трускавця сьогодні модно, але це лише мрія. Кожен, хто бував у сусідній Польщі, не наважиться назвати Трускавець європейським містом. Складається враження, що сьогодні кожен на свої потреби рубає спільне кроно…
Галина Михайлівна також закликала підприємців долучитися до створення благодійного фонду для підтримки школи мистецтв. Адже вихованці і колективи Трускавецької школи мистецтв у багатьох жанрах найкращі в області, і це саме те, чим ми повинні пишатися, чим можна і треба робити промоцію курорту. До речі цього дня своє мистецтво підприємцям дарували тріо «Con anima» та квартет «Сузір’я» школи мистецтв.
Іра Циган, газета “Франкова криниця Підгір’я”
ТОП коментованих за тиждень