Свято на підтримку української мови відбулося у Дрогобичі

22.10.2012 | Filed under: Публікації

Справжнім святом стало у Дрогобичі підведення підсумків пісенно-поетичного конкурсу «Ні, не зникнеш ти безслідно в німім безславії своїм”. Впродовж двох місяців десятки талановитих школярів та студентів з усього Дрогобицького району надсилали свої творчі доробки на розгляд впливового журі. 

20 жовтня в актовій залі Дрогобицького педуніверситету вісімнадцять найталановитіших  авторів презентували свої поетичні твори численним глядачам.

Ініціатором конкурсу та головою оргкомітету став узгоджений кандидат у народні депутати від Об’єднаної опозиції, партії “Свобода” та «Удар» у 121 виборчому окрузі Роман Ілик. “Мені приємно, що таке чудове свято української мови відбулося тут, на Батьківщині Івана Франка, – зазначив голова оргкомітету Роман Ілик. – Саме зараз такі конкурси стають все більш актуальними, адже наші діти демонструють усьому суспільству: українська мова потрібна кожному, хто хоче досягнути успіху. Для когось ця проба пера стала першим цінним досвідом, який я впевнений переросте у нові досягнення. Наші діти змусили усіх нас ще раз замислитися над тими проблемами, які відбуваються в державі, адже в кожному їхньому віршованому рядку було справжнє, щире співпереживання за долю України, за майбутнє рідної мови».

Статусності конкурсу додало впливове журі, у яке увійшли такі знані на Дрогобиччині науковці, як професор, завідувач кафедри германських мов і перекладознавства, академік АН  Вищої школи України, член Національної спілки письменників України Микола Зимомря; Михайло Шалата – професор Дрогобицького державного педагогічного університету, член НСПУ; Омелян Вишневський – професор кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Дрогобицького державного педагогічного університету та інші.

Із трьох вікових категорій – молодшої, середньої, старшої – поважні члени оргкомітету відібрали по шість кращих віршів, які зачитували самі автори.

Цікавим та демократичним був формат визначення переможців: 50% балів надавали учасникам члени журі, ще 50%  – самі ж глядачі. За оцінками глядачів та журі у наймолодшій віковій групі (учні 3 – 6 класів) перемогла Марія Костецька. У середній групі (учні 7- 9 класів) перше місце завоювала Марія Криванчик, а в старшій категорії (учні старших класів, технікумів, коледжів та студенти) – десятикласник Святослав Федитник із села Модричі. “Я дізнався про конкурс від вчителя української мови, вона настановлювала мене, – розповів Святослав. – Це не перша моя поезія, я часто пишу вірші. На цей конкурс я писав від щирої душі про нинішній стан української мови, про те, наскільки вона зараз в небезпеці, і що її потрібно рятувати і підтримувати, у тому числі і віршами”.

Щиро, безпосередньо і дуже патріотично у своїх віршах молоді поети говорили про рідну мову, про силу слова, про Кобзаря, про краще майбутнє для свого народу. З болем та розумінням школярі та студенти висловлювалися про свідоме нищення української культури нинішньою владою. Кожне слово йшло з глибини душі і достукувалося до сердець глядачів.

Треба зазначити, що всі поетичні твори, надіслані учасниками, були опубліковані в спеціально виданій книжечці. Переможці ж та призери конкурсу отримали цінні призи.

Прес-центр Львівського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції “Батьківщина”

(Переглядів 74 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви