Сила молитви

07.02.2018 | Filed under: Публікації

/У Трускавці відкрився пленер за участі митців зі Словаччини, Польщі та Франції/

У лютому 2017 року у Трускавці в готельно-курортному комплексі «Карпати» вперше відбувся пленер іконописців «Джерела». Тоді дванадцять іконописців зібралися, щоб у спокійній молитовній атмосфері писати ікони, на яких повинна була бути відображена тема води і Трускавця. Завдання не було легким, проте справилися із ним всі. І плоди пленеру – чудові ікони, частина з яких залишилася в ГКК «Карпати» як перша експозиція музею ікони.

І от в лютому цього року, а саме 7 числа, пленер іконописців відкрився у Трускавці вдруге. Цього року він носить титул «Сила молитви», тож саме над цією темою працюватимуть митці. На відміну від минулого року кількість художників буде значно більшою – вже чверть сотні.  Проте вони не писатимуть ікони одночасно – одні прибувають, інші від`їжджають, а сам пленер триває як безперервний творчий процес.

Андрій Винничок, Ольга Кравченко, Наталія Русецька, Оксана Винничок, Софія Білик, Остап Лозинський, Роман Зілінько, Олександр Бриндіков, Уляна Нищук, Орест Рабик, Уляна Томкевич, Данило Мовчан, куратор та автор концепції пленеру іконописців Марія Цимбаліста – ці художники прибули до Трускавця торік. Є вони і цьогоріч, а до їх грона долучаються представники чотирьох держав – України (Ольга Мороз, Ольга Поломана, Іван Дашко, Кость Маркович, Лев Скоп, Тетяна Думан), Польщі (Моніка Єромінек, Анна Макач, Катажина Баняш, Марія Підлісна), Словаччини (Петер Крупа), Франції (сестра-монахиня Жюльєтт Од).

Пленер іконописців у Трускавці – це не перша спільна ініціатива настоятеля трускавецької парафії Покрови Пресвятої Богородиці отця Володимира Бондарчука та генерального директора ГКК «Карпати» Лева Грицака, яка дає хороші плоди. Не перша і не остання, бо, для прикладу, спорудження пам’ятника Патріархові Йосифові Сліпому у нашому курортному місті – це теж спільна ідея отця та керівника «Карпат».

– Нехай Господь благословить, щоб цей пленер був ще успішнішим, ще яскравішим і чарівнішим, ніж минулого року, – бажає учасникам митецького дійства о. Володимир Бондарчук. – Тема молитви цього року обрана не випадково – щоб люди, споглядаючи ці ікони, хотіли бути з Господом, прагнули Його благодаті, Його волі, щоб розуміли величезну силу молитви в людському житті.

– Запевняю вас, що керівництво готельно-курортного комплексу «Карпати» зробить все можливе, щоб ваша творча робота проходила на належному рівні, – каже керівник «Карпат» Лев Грицак. – Бажаю натхнення у вашій роботі, котра є промоцією Трускавця і Церкви.

– Від імені всіх учасників пленеру дякую керівництву «Карпат» за теплий прийом, – відповідає «комісар» пленеру Андрій Винничок.

Пленер іконописців «Сила молитви» стартував. У широкому просторому світлому залі створені всі умови для праці митців. Прекрасні зимові краєвиди Трускавця теж надихають на молитву і роботу митців-учасників. Тож нехай вони з Божим благословенням творять свої картини – у різному стилі, в різних техніках, протягом різних днів. Нехай їхні образи надихають людей, підкреслюють велич Господа, пробуджують щирість, справедливість та каяття у найбільш затвердлих душах. Нехай пленер «Сила молитви» стане черговим доказом, що молитва мури ломить, а гори зрушує. Нехай такий захід доведе масонерії та тим, хто знаходиться під її впливом, що Свята Мати-Церква – це шлях до добра, благодаті і правди, шлях до істинного спасіння.

Трускавець однозначно виграє від того, що такий пленер проходить саме в нашому місті-курорті. Бути курортною столицею України і містом здоров`я – це добре, а бути одним з важливих духовних центрів – теж непогано.

Триватиме пленер художників «Сила молитви» до 18 лютого. У Сиропусну неділю, якраз напередодні початку Великого Посту, він завершиться. А плоди пленеру нагадуватимуть всім, що молитва направду має велику силу. Не вірите? Маєте можливість пересвідчитися в цьому самі. Попробуйте…

Володимир Ключак

P.S. Статтю про минулорічний пленер іконописців у Трускавці можна прочитати за посиланням http://protruskavets.org.ua/propahuvaty-mystetstvo/, а переглянути минулорічні роботи – за посиланням http://protruskavets.org.ua/u-truskavtsi-zavershyvsya-plener-ikonopystsiv-dzherela-fotoreportazh/ 

(Переглядів 261 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви