Історія одного бразильського подружжя не може не вразити. Чоловік та жінка прожили в шлюбі сімдесят років. Причому прожили якісно, наповнюючи кожен день змістом, добром, любов`ю. На 70-літній ювілей спільного життя зібралася вся велика родина – діти, онуки, правнуки, праправнуки…
А вже через три дні жінка захворіла, та так, що її змушені були шпиталізувати. Реанімація, непритомність… Чоловік місця собі не знаходив вдома, просив, щоб його відвезли до дружини, але нікого в реанімацію не впускали. Захворів і він, також потрапив до лікарні. Діти постаралися, щоб його розмістили в тій же палаті, що і його дружину, хоча це й було всупереч правилам лікарні. Почувши історію подружжя, яке 70 років прожило разом, лікарі погодилися.
Бабця була без пам`яті. Та коли поруч її ліжка завезли ліжко, на якому лежав її чоловік, вона несподівано для всіх опритомніла. Відкрила очі, повернула голову у сторону свого коханого, посміхнулася йому і заплющила очі. Навіки. Через три хвилини помер дідусь…
Ця історія у свій час стала топовою у бразильських ЗМІ. Рідко коли мас-медіа цікавляться саме такими темами, але цю неможливо було оминути. Приклад щасливого подружжя, чоловіка та дружини, які сім десятиліть жили в радості і любові і померли в один день, не може нікого залишити байдужим.
Цю історію на початку Тижня вивчення Біблії на тему «Щаслива сім`я – реальність, а не мрія», який проходить 21-27 листопада в Бориславі, розповів пресвітер церкви євангельських християн-баптистів зі Львова Анатолій Шміліховський. Не маємо наміру переказувати все почуте на цій зустрічі, зазначимо лише, що такі заходи є надзвичайно потрібними, корисними для християн всіх конфесій. Втім, навіть для людей невоцерковлених варто задуматися над тим, у чому ж таємниця щастя і як вдосконалити своє сімейне життя. Адже вдосконаленню немає меж…
При дослідженнях Гарвардського університету, які проводяться з 1938 року, реципієнту ставлять запитання: «Що потрібно для того, аби стати щасливим і здоровим?». Більша половина опитаних дає відповідь – бути багатим/відомим. Багатство обирає 80%, славу (відомість) – 50%. Але насправді щасливою людину роблять не багатство, не гроші, не слава і навіть не досконале здоров`я. Таємниця щастя полягає в стосунках. Хороші стосунки з Богом, із самим собою, з вірним супутником життя, з дітьми, з друзями, з суспільством – ось проста таємниця щастя. Все геніальне є простим, це дійсно так.
Пресвітер Шміліховський радить своїм дітям задавати запитання Джоша Макдавела: «Чи ти знаєш, що я люблю тебе? Чи ти знаєш, що я люблю твою маму? Чи хотів би ти, коли одружишся, мати такі стосунки, як я маю з твоєю мамою?». Ці запитання потрібні не лише дітям, але і нам. Часто ми не хочемо будувати свою сім`ю на прикладі сім`ї наших батьків, бо бачимо різні недоліки. Але хіба в наших сім`ях все гаразд? Яких помилок допускаємося? Що можна і треба виправляти, щоб стосунки були погідними і приносили радість, мир, любов, злагоду, добро?
Анатолій Шміліховський не зловживав біблійними цитатами. Він закликав уважно перечитати перші два розділи з першої книги Біблії – Книги Буття.
«І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі. І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх. І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!» (Буття, 1:26-28).
«І сказав Господь Бог: Не добре, щоб бути чоловіку самотнім. Створю йому поміч, подібну до нього». (Буття, 2:18).
«І промовив Адам: Оце тепер вона кість від костей моїх, і тіло від тіла мого. Вона чоловіковою буде зватися, бо взята вона з чоловіка. Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом. І були вони нагі обоє, Адам та жінка його, і вони не соромились». (Буття, 2:23-25).
За допомогою цих трьох цитат Анатолій Шміліховський допоміг учасникам зустрічі дати відповіді на запитання «Хто є автором сім`ї? Яку ціль Бог передбачив для сім`ї? І як це все працює?». Автор сім`ї, її Творець – це Бог. Мета сім`ї – діти та господарювання. А нагота (голизна) означає, що не повинно бути таємниць між чоловіком та дружиною, стосунки між ними повинні базуватися на довірі, взаємоповазі, любові. Згадаймо хоча б слова апостола Павла про те, що чоловік має любити дружину, а дружина має коритися чоловіку. Бо ж глава сім`ї – чоловік, тут все однозначно і Біблія вказує на це чітко та зрозуміло. Але про це мова піде на наступних зустрічах Тижня «Щаслива сім`я – реальність, а не мрія».
Програма Тижня вивчення Біблії «Щаслива сім`я – реальність, а не мрія»
22 листопада, вівторок, 19.00. «Сім`я – двоє стали одне. Що значить стати одним тілом?» (Володимир Кондор).
23 листопада, середа, 19.00. «Чоловік – голова сім`ї» (Андрій Корнійчук).
24 листопада, четвер, 19.00. «Жінка – поміч для чоловіка» (Микола Романюк).
25 листопада, п’ятниця, 19.00. «Чоловік любить свою дружину» (Роман Курбацький).
26 листопада, субота, 19.00. «Жінка кориться чоловіку» (Іван Романюк).
27 листопада, неділя, 17.00. «Християнська сім`я – щаслива сім`я» (Станіслав Грунтковський).
Зустрічі проводяться в приміщення дому молитви євангельських християн-баптистів у Бориславі (вул. Івана Богуна, 32)
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень