30 вересня бібліотекарі відзначають своє професійне свято. Відзначили його і у Трускавці, в центральній бібліотеці міста. І як же символічним є те, що відзначається День бібліотек тоді ж, коли і святих Віри, Надії, Любові та Софії (Мудрості). Тут є мудрість, тут витає дух любові, а ще в серцях є віра в добро і надія на краще.
– Бібліотека – це вільне від цензури та корупції громадське місце, – каже у своєму вітальному слові директор Трускавецької ЦБС Віра Савка і дякує всім, хто підтримує бібліотеки в цей складний час. Дякує тим, хто підписався під листом до трускавецької влади, котра веде справжню війну проти бібліотек, дякує воїнам АТО, котрі підставили жінкам-бібліотекарям своє мужнє чоловіче плече, дякує всім, хто підтримує бібліотеку. І обіцяє виправдати кредит довіри, щоб бібліотека дійсно була центром громадського життя, так як вона є осередком культури та духовності.
Не щодня в бібліотеці так людно, але для того і є свято, щоб не вистачало стільців та лавок, щоб гостей була повна світлиця. На жаль, бібліотечна світлиця – за межами доступу бібліотеки, бо там зараз танцюють. Гучні музика та гупання знизу, із світлиці, дещо заважають проводити День бібліотекаря, але що поробиш? В такі умови бібліотеки поставила влада, жадібна до наживи. Самі не ходять в бібліотеки, книги їм не потрібні, долари порахують і без цього…
Одна за одною виходять на середину читального залу, де проходить свято, Діана Боднарчук, Наталія Марковецька, Віра Стецик, Зіновія Мазур – кожна з них звітує про роботу бібліотеки. Ось такі заходи провела центральна бібліотека, такі зустрічі – філія № 1, такі акції – філія № 2, такі новинки у своїй роботі започаткувала дитяча бібліотека. Заходів дуже багато, вони цікаві, змістовні, потрібні. Та владі вони не потрібні, як і самі бібліотеки, бо влада має інші пріоритети.
На зустріч з бібліотекарями прибули, щоб привітати їх з професійним святом, кандидати на посаду міського голови Трускавця Ігор Кісак, Святослав Грабовський, Микола Іваник, Андрій Кульчинський, прибули кандидати в депутати від різних політичних сил – «Громадянської позиції», «Народного контролю», «Самопомочі», КУНу, «Сили людей» та інших. Забракло міського голови, не було і жодного з його заступників. Від влади привітали бібліотекарів Трускавця з їхнім святом лише начальник відділу культури ТМР Тетяна Татомир та головний спеціаліст цього ж відділу пан Юрій.
Поети В`ячеслав Умнов та Стефанія Шумило, колишня очільниця бібліотеки та відділу культури Людмила Лоїк, ще одна колишня керівник бібліотеки Катерина Ківацька, представники Трускавецької міської асоціації інвалідів, Польського культурно-просвітницького товариства імені Раймунда Яроша у Трускавці, історико-краєзнавчого клубу «Сива давнина» та інші друзі бібліотеки прибули, щоб спільно порадіти з цими героїчними жіночками, котрі роблять дуже багато як на свою мізерну зарплату. У подарунок – книга як символ бібліотеки, як вічне джерело знань. Знань і духовності, адже Біблія – теж книга.
Факсиміле «Букваря» Івана Федорова дарує Ігор Кісак та обіцяє, що у комплексі біля статуї Христа-Спасителя буде місце і на бібліотеку. Про громадянську зрілість, відеокамеру як спосіб захисту від чиновницького свавілля та беззаконня розповідає Святослав Грабовський та запрошує на чергове, друге засідання «Муніципальної лабораторії ідей», яке пройде в суботу, 10 жовтня 2015 р., о 16.00 год. в приміщенні центральної бібліотеки Трускавця (вул. Дрогобицька, 12). Теплі слова-спогади від Людмили Лоїк та Катерини Ківацької глушить хіба що музика знизу, із світлиці, де бібліотека вже не господар…
Перед очима присутніх – чудові бібліотечні зали Нью-Йорка та Лондона, Токіо та Варшави. У всьому світі книга має гідний пошанівок, як і ті, хто її береже та популяризує. Провідний методист Трускавецької ЦБС Ірина Вахнич розповідає про найкращі та найбільші бібліотеки, найкрасивіші і найцікавіші.
Свято завершилося, за ним – будні. Кожного дня бібліотекарі поспішають на роботу як на свято. Змінилася специфіка роботи – тепер крім видати читачам книгу потрібно зробити ще так багато: організувати зустріч з цікавою людиною, записати на чергу для роботи з Інтернетом, порадити, що користується більшим попитом при бук-кросінгу (обміну книг), роз`яснити як оформити субсидію чи взяти кредит на встановлення індивідуального опалення. І багато-багато іншого…
– В наші часи так багато роботи не було, – каже Катерина Василівна Ківацька, – не знаю, як ви, дорогі мої, все це встигаєте.
Встигають. Працюють. Бо треба – для людей, для громади. Тут ніколи не було духу ненависті чи байдужості, такі тут не затримаються. Тут є терпеливість, добре серце, тепла усмішка, щирість та увага. Бо тут – територія культури та духовності. Територія, на яку кинули хижим оком безсовісні ділки-аферисти, котрі під виглядом сумирних овечок пробралися кілька років тому до влади у Трускавці.
Ще раз зі святом вас всіх, шановні наші бібліотекарі!
ТОП коментованих за тиждень