Король української пісні

06.03.2019 | Filed under: Публікації

Червона руто, чого ти зів’яла,

Молоденька дівчинонько, чого ж заплакала?…

Так, ще й досі в Карпатах побутує легенда про диво-квітку – червону руту. Упродовж багатьох років рута жила в легенді, чекаючи, щоб хтось молодий і сміливий відкрив і оспівав її. І нарешті – сталося! «Червона рута» стала улюбленою піснею мільйонів людей. Навіть тих, хто не знав її автора – Володимира Івасюка.

Вшановуючи пам’ять легендарного композитора-виконавця, поета, одного з фундаторів української національної масової музики в центральній міській бібліотеці Трускавця 5 березня було проведено музичну годину «Король української пісні».

Ведучі впродовж вечора вели стежинами життєвого шляху Володимира Івасюка. Програма вечора була насичена чудовими мелодіями, піснями, проникливими віршами. Пісні у виконанні автора, які були знайдені серед музичних ресурсів Інтернету, викликали у слухачів сльози на очах.

Із щемом в серці говорив про особистість Івасюка трускавецький поет В’ячеслав Умнов. Він наголосив, що такі люди як Володимир Івасюк приходять на землю не просто так… Вони як світло, що запалює, не дозволяє бути байдужими.

Очільник клубу «Сива давнина» Микола Іваник розповів про подорож членів клубу на батьківщину Івасюка і пригадав, коли не стало молодого талановитого поета і композитора. Навіки замовкла співуча струна Генія – і заридала уся Україна, так що здавалось – почорніло українське небо…

Була організована книжкова виставка фотографій та матеріалів про В. Івасюка «Черлена рута». Кульмінацією заходу, справжньою даниною пам’яті великого композитора та поета було виконано разом найвідомішу і наймелодійнішу пісню Володимира Івасюка «Червону руту».

Яка б нас не гнітила скрута,

Та виживе наш рідний край,

Бо в нім цвіте «Червона рута»

І грає в горах « Водограй».

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар читальної зали Трускавецької ЦБС

(Переглядів 33 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви