На порозі нової України

31.10.2018 | Filed under: Публікації

«Хай Бог допоможе. Рушаймо, панове,

За неньку-Вкраїну у праведний бій!»

1 листопада 1918 року було відновлено історичну справедливість – українці в Галичині перебрали владу в свої руки. Це був найкращий день історії, коли над вежами княжого города Львова замаяли синьо-жовті прапори.

30 жовтня в читальній залі Трускавецької центральної міської бібліотеки відбувся тематичний вечір «На порозі нової України», присвячений 100-й річниці утворення Західно-Української Народної Республіки.

Згадуючи ці історичні події та пов’язуючи їх з нашим сьогоденням, працівники бібліотеки підготували інсценівку, яка відтворила останню нараду українського військового комітету під командуванням сотника Дмитра Вітовського. В ній активну участь взяли юнаки Мороз Мар`ян, та Володимир Ляшко, які є активними користувачами нашої бібліотеки. До глибини душі всіх присутніх зворушили світлі постаті героїв, які ціною свого молодого життя обороняли західні кордони української землі.

Бо лиш одна Вкраїна-мати,

Де хвилі неба голубі!

За неї жити і страждати,

За неї вмерти в боротьбі!

Запрошені на тематичний вечір переглянули відеохроніку подій і фільмографію спогадів тих днів. Також до їхньої уваги була представлена викладка літератури про життя і діяльність видатних громадсько-політичних діячів ЗУНР.

Підготувала Ірина Вахнич, провідний методист Трускавецької ЦБС

(Переглядів 71 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви