Ті, хто зраджує

31.07.2017 | Filed under: Публікації

Є люди, які в зраді не вбачають нічого поганого. Служили радянській владі, а тепер служать Україні. Підтримували колишню владу, а коли вона виявлялася заслабкою, переметнулися у табір опозиції і знов опинилися при ділі. Чи точніше, при кориті.

Якщо поглянути на історію України «від проголошення незалежності» – чи то в загальнодержавному вимірі, чи то в вимірі обласному та містечковому – то побачимо, що вся наша політична історія – це історія зрад. Зрад і пристосуванства, політичного флюгерства, невиконання обіцянок, ошуканства і пошуку нових можливостей та збереження хороших позицій, місця під сонцем.

Лаврінович та Димінський починали як рухівець та нашоукраїнець, а як закінчили? Медведчуківці та кучмісти влилися в команду Ющенка, потім Януковича, незле вони почувають себе і нині. Палітра політичних партій, членами яких були чи не кожна з перших осіб нашої держави (області/міста), виграє всіма кольорами веселки: червоний, помаранчевий, зелений, синій… І все це без комплексів, без докорів сумління, без публічного каяття та заяв про неповернення в політику. Та ще й кожен з них докладає свій голос до мішанини «експертних» оцінок чому ж в Україні так жити погано і що робити далі.

У кожного політика на Дрогобиччині – своя історія. Чи то в нардепа від Франкового краю, чи то в мера кожного з наших міст (йдеться про мерів і колишніх, і чинних), чи то в депутатів та представників РДА. В цій історії крім загальновідомих фактів є ще й білі плями, які нема кому заповнювати. Журналісти «риють» мілко, правоохоронці не квапляться, громадськість спить, суспільна активність у зародковій стадії, та й спрямовується вона переважно чиєюсь рукою, а не викликами більшості громади. Словом, Африка – сухо, жарко, небезпечно, повно паразитів і непередбачуваних несподіванок.

Трускавець займає особливе місце в Дрогобицькому краї. Не тільки тому, що це курорт, що тут перетинаються інтереси багатьох українських кланів і що тут садиба єдиноросів. А ще й тому, що вся історія Трускавця останніх двадцяти з лишком років – це історія зрад, перебіжок, цинізму та нахабства. Трускавець – це історія тих, хто вміє нагинати і нагинатися, хто вміє обманювати і займатися підлабузництвом, хто вміє зраджувати.

Чи змінять щось ті роздуми? Ні. Тоді навіщо вони? Для правильної розстановки акцентів на початку нового політичного сезону, який стартує у Трускавці вже з вересня, якщо не буде якогось форс-мажору.

Зрад у Трускавці було багато. Про них могли б розказати ті працівники міської ради, яким вдалося втриматися при посадах від часів Богдана Матолича (а може й Віктора Бурлакова, чи навіть Болеслава Петровського). Не тому, що зраджували вони, а тому, що вони багато бачили.

Кожен з міських голів Трускавця часів незалежної України нажив собі за час урядування немало ворогів. Прикметно, що переважно це колишні друзі мерів, їхні підлеглі, їхні партнери, а інколи їхні довірені особи.

Руслан, який починав свою професійну кар’єру у Лева, став його злісним ворогом. Андрій та Олександр, яким Руслан дав путівку у велику політику, показали благодійнику своє справжнє обличчя. Петро, який рекомендував багатьох на важливі посади, в результаті виявився за бортом і тільки допомога зятя та партійців не дозволили йому остаточно з`їхати з глузду та вчинити самогубство. Ігор, котрий занадто довірився заїжджим «друзям», проґавив унікальний шанс. І так можна розповідати фактично про кожного більш-менш знаного трускавецького політика, який або сам зраджував, або ж зраджували його. Бо трускавецька політика – це суцільні зради.

Завжди краще мати справу з явним ворогом, ніж із зрадником. Із тим, хто відкрито критикує, відверто нападає, ніж із «любими друзями», яким довіряєш, а вони тобі встромляють ножа в спину. Погані часи є прекрасною нагодою випробувати хто є хто і різко зменшити кількість своїх друзів. Нехай їх буде 10, але вірних, ніж 100 ненадійних.

Важкі часи зараз у трускавецької опозиції. Як в тих, хто був при владі і втратив її, так і в тих, хто ніяк не може спіймати фортуну у свої руки. Щоправда, в перших є високі покровителі і фінансування з-за бугра. У других є непомірні амбіції і зростаюча підтримка громадськості на фоні помилок чинної влади. Так що ті важкі часи можуть змінитися часами непоганими – для опозиції.

А що ж діюча влада Трускавця? Чого їй чекати від нового політичного сезону? Явно не посилення позицій. Сезон зрад розпочинається, що видно з кількох симптомів: посилення нахабства опозиції та її обслуги, випади своїх незадоволених і амбітних, бурчання тих, хто надіявся на щось більше, мовчання вічних зрадників, збільшення частоти нарад теперішніх тимчасових друзів-партнерів влади.

Різноманітні переформатування переважно трапляються восени. У Трускавці поки що зарано говорити про масштабне переформатування в міській раді, яке б значно ослабило позиції міського голови Андрія Кульчинського. Але таке переформатування вже почалося у політичному середовищі міста-курорту. Якщо вже «Самопоміч», вихідцем з середовища якої є мер, дозволяє собі агресивні випадки в його сторону під час сесій, то навряд чи варто Андрію Богдановичу надіятися в новому сезоні на повну беззастережну підтримку своїх починань такими політичними силами як «Громадянська позиція», «Свобода», БПП «Солідарність» чи навіть «Батьківщина». А це ж партії, в яких найбільше «штиків»…

Історія зрад у Трускавці є дуже цікавою. Кожен, хто її досліджував, бачив, як одні залишалися на плаву, топлячи своїх керівників, друзів, здаючи їх з потрухами. Для досягнення мети не гребували нічим, інколи й відверто антизаконними засобами, криміналом. І це стосується не лише «бандитських дев’яностих», як їх називають в українській історії. Події останніх 2-3 років – яскраве тому свідчення. Більшість з тих, кого Р. Козир поставив на ключові посади, зрадила його. У тому числі і теперішній мер, і його заступник, і ще декілька ключових фігур трускавецького політикуму. Та навіть історія останніх днів із лобіюванням П. Іванишина на посаду поліцейського санаторію показує, що заради теплого місця декому знехтувати дружбою – раз плюнути. А скількох «кидав» екс-мер, який обіцяв, але не дотримувався слова, «підставляв», фактично виганяв з роботи тих, хто міг ще досить добре послужити громаді.

Заходячи в сесійну залу міської ради (не лише Трускавецької), варто пам’ятати – тут є значна кількість тих, хто готовий зрадити. Вони не вбачають в цьому нічого поганого, бо пам’ятають сентенцію, що вічних друзів нема, є лиш вічні інтереси. Але від цього не легше, особливо тим, кого «кинули» чи «підставили».

Чи можна це змінити? А чи треба? Здається, з цим змирилися, це стало нормою. Одні з погордою несуть владні портфелі, інші їм тихо заздрять і організовують людей на протести, щоб владцям життя медом не здавалося. Одні реально вирішують і хотіли б бути в такому статусі до кінця життя, а іншим аж жижки трусяться, так хочуть спробувати себе в ролі «рішал».

Та нормальним цивілізованим людям все це таке гидке та далеке. Це не та Україна, яку ми мали б залишати нашим дітям та онукам у спадок. Це не та система, яка влаштовувала б чесних громадян. Але думка чесних, порядних, справедливих нікого не цікавить у державі/місті, де зрада є нормою, а правда відхиленням. На жаль. Але так буде тільки до пори до часу…

Володимир Ключак

(Переглядів 340 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви