Група «Мері» – незабаром новий кліп
Віктор Винник разом зі своїм колективом наразі бере активну участь в зйомці нової відеороботи на пісню «Ніжно». Зйомки наразі відбуваються у Трускавці та Львові. У планах відзняти сцену ще в одному місті, яке наразі тримається в таємниці. Режисером кліпу став молодий кліпмейкер Віталій Костишин, відомий за попереднім кліпом групи «Мері» на пісню «Сестра». Отож незабаром варто очікувати на прем’єру.
“Єдиний” у виконанні Оксани Винницької
Після випуску першого альбому співачка очевидно вирішила побити своє попереднє досягнення і випустити ще цікавішу аудіодобірку. Про це свідчить інформація про нові пісні, яка раз у раз з’являється у колі її прихильників. І ось чергова новина: Оксана завершила роботу на черговою новою піснею під такою весняною назвою «Єдиний». Запис здійснено вже традиційно на студії «АЙ ПІ Рекордс» (м. Львів) у співпраці з аранжувальником Віталієм Літягіним, з яким в Оксани склалася тісна співпраця. Тож сподіваємось, що незабаром відбудеться презентація другого альбому Оксани Винницької.
Творчість Джона Кейджа дісталась Дрогобича
Вкотре здивувало Дрогобицьке музичне училище ім. Василя Барвінського. Будучи академічним закладом, 15 травня там відбувся неформальний концерт-презентація, присвячений 100-річчю від дня народження всесвітньовідомого американського композитора-експериментатора Джона Кейджа. Постать цієї людини і досі породжує активну полеміку у творчих колах, проте без сумніву вона є геніальною. Поет, винахідник, композитор – у всіх своїх проявах неповторний і надзвичайно цікавий. Зрозуміло що усі пласти активного життя накладалися один на одного. Тож дізнатися про винахідливого композитора, музичного поета, поетичного винахідника зібралось чимало інтелектуальних представників інтелігенції.
Захід в музучилищі у більшій мірі стосувався музичного доробку Джона Кейджа. Присутні мали змогу послухати декілька його фортепіанних творів у виконанні викладача цього закладу Олени Фатільнікової, дізналися про цікаві моменти життя та творчості композитора і врешті стали учасниками цікавої музичної інсталяції на тему «марш мобільних телефонів», яку виконали усі власники цих гаджетів у залі. Ось так нестандартно, можна навіть сказати креативно дрогобицькі митці вирішили відзначити ювілей улюбленого композитора. А все завдяки генератору ідеї проведення цього заходу, мистецтвознавцю і викладачу Володимиру Грабовському.
Я-РЕК нарешті заспіває про літо
Як стало відомо, співак Ярек завершує роботу у студії над піснею «Літні вечори». За словами виконавця, він давно мріяв написати легеньку танцювальну пісню про літню вечірню пору. Нарешті задум матеріалізується на студії у конкретну мелодію, і цікаве аранжування. Для підсилення музичної складової пісні до співпраці запрошено гітариста (лідера рок-групи «Четверо») Святослава Михаця. Тому уже можна стверджувати, що пісня вийде цікавою з новим звучанням.
Циркова студія «Каскад» вийшла на міжнародний рівень
З 9 по 14 травня у Чернігові проходив міжнародний фестиваль циркового мистецтва «Сіверська феєрія». Там наш край презентувала уже титулована на багатьох конкурсах і фестивалях циркова студія «Каскад». Досі залишається загадкою, як без належної підтримки та уваги наші циркачі раз у раз умудряються здобувати призові місця на подібних заходах. Мабуть головною валютою у цій справі є фанатизм і відданість справі директора цього колективу Миколи Добровольського. Тож і цього разу Перша премія дісталася трускавчанину Андрію Журилу за номер з котушками. Другу премію цього фестивалю здобула мешканка Борислава Сніжана Пилат за номер «Ручний еквілібр». Третя премія також поїхала до Трускавця у активі ще зовсім юної Саші Брус за танець з хулахупами.
Насправді таких міжнародних визнань у каскадівців незліченно. Проте найбільшим досягненням є мабуть успіхи колишніх вихованців, які сьогодні виступають у провідних цирках Європи та світу. Отож пройде небагато часу і про переможців цього фестивалю будемо довідуватися лише з провідних європейських телеканалів.
Простий звіт перевтілився у світ джазу та східних мотивів.
Так звітувати вміють лише у Дрогобицькому музичному училищі. 16 травня там відбувся звітний концерт відділу духових та ударних інструментів. На перший погляд пересічна подія, під час якої присутні слухають заїжджені класичні твори у виконанні тих чи інших студентів. Та не цього разу. Вже вдруге за тиждень музучилище приємно дивує.
Так склалося, що час від часу у творчих закладах серед студентів трапляються свої маленькі зірки. Це юні музиканти, які перебуваючи на студентській лаві своєю працею уже здобули собі ім’я у бурхливому світі академічної музики. Тож організатори вирішили змінити формати простого звітного концерту на бенефіс зірок і викладачів. І не прогадали. Таке в Дрогобичі почути вдається вкрай рідко. Знайомтесь: студент музичного училища учасник і лауреат багатьох конкурсів Олексій Манек (викладач Кульчицький Л.). Він виконав декілька творів на маримбі, вібрафоні і барабанах. У його виконанні домінували східні мотиви. Зокрема, прозвучало декілька творів японської композиторки Кейко Аббе. Зрозуміло виконання і енергетика творів вражала. Наступною зіркою є Василь Лотут (викладач Гуч Р.) також учасник і переможець багатьох конкурсів і фестивалів. Ніколи не думав, що фагот є настільки сольним інструментом. В руках Василя цей інструмент викликав у присутніх шквал аплодисментів. Пізніше стало відомо, що Василь поступав абсолютно на інший інструмент, і його досягнення здобуте за дуже короткий термін.
Далі був джаз. Тут несподіванкою стала поява за роялем викладача Ярослава Проціва – людини, яку вважали одним з кращих саксофоністів регіону. Виявляється Ярослав не менш віртуозно вправляється з клавішами, акомпануючи своїм студентам. Логічною крапкою став джазовий квартет у складі викладачів студентів та випускників музучилище. Рояль – Оксана Красівська (випускник) ударні – Любомир Кульчицький (викладач), бас-гітара Ігор Гавришко (колишній випускник) і соло на вібрафоні виконав уже відомий нам Олексій Манек.
Після концерту вдалося поспілкуватися з глядачами. Їхні враження зводились до декількох слів: «свіжо», «неординарно», «супер». Справді, даний концерт – це було якесь нове і нестандартне явище у житті Дрогобиччини. На жаль, подібних акцій у нас відбувається вкрай мало. При їх наявності процес довідатися про таку подію нагадує археологічні розкопки.
Ярослав Баран
ТОП коментованих за тиждень