Трускавець – курортна столиця України?

22.03.2017 | Filed under: Публікації

В ряді публікацій на «Трускавецькому віснику» промайнула фраза «Трускавець – курортна столиця України». Звісно ж, неофіційна, подібно як і Львів є неофіційною культурною столицею. Про те, що потрібно зробити, щоб направду бути курортною столицею України ще багато років, а також про промоцію курорту і підготовку до Дня міста, спілкуємося з громадським діячем Віктором Пицівим.

– Пане Вікторе, чи згідні Ви з твердженням, що Трускавець – це курортна столиця України?

– Так, я згідний з цим, тим більше, що Трускавець є найстарішим курортом на території України. Але місто повинно бути привабливим для курортників в сфері розвитку  індустрії гостинності. Ще курорту сильно заважає заполітизованість, відсутність плану дій конкурентоздатності міста і, що найгірше, в місті присутнє явище застою в організації управлінських структур.

З проведенням інженерних комунікацій, формуванням інфраструктури міста, створенням умов для комфортної роботи бізнесу в Трускавці завжди були проблеми. За ці проблеми відповідає керівництво міста. Тому бізнес у Трускавці почуває себе некомфортно.

Хоча потрібно чітко розділити поняття Трускавця як міста з його господаркою і поняття функціонування курорту. Найбільшою проблемою є те, що жителі Трускавця ніяк не можуть зрозуміти, що їхнє благополуччя залежить від того, наскільки заповненим буде курорт, тобто наскільки Трускавець буде привабливим.

Хоча на сьогоднішній день у Трускавці можна побачити великі зміни на краще, санаторно-курортні заклади функціонують добре, пробують знайти нову нішу в так званій політиці менеджменту. Тішить добра робота готельного та ресторанного бізнесу та є зміни на краще в туристичному напрямку.

Трускавець змінив свій формат як курорт і ним зацікавились поляки, азербайджанці, молдовани, жителі інших країн. І це добре.

Я люблю це місто, я виріс тут і хочу, щоб воно було гарним, красивим. Для того місто має все, але використовує свій потенціал тільки на 10%.

Якщо б мене запитали, яке місто є курортною столицею України, то я однозначно стверджую, що це Трускавець. І додам: Львів відкритий для світу, а Трускавець – місто здоров`я.

– Цього року Трускавець відзначає своє 190-ліття як курорт. Чи варто святкувати з таким розмахом, як це затвердили депутати (1 млн. 650 тис. грн.), чи все-таки краще було ці гроші витратити на якісь інші цілі і які саме?

– Найбільшою помилкою в підготовці святкування було те, що міський голова й депутати зациклились на так званій «культурній програмі». В мене особисто є таке побажання: щоб на наступній сесії було піднято питання про внесення в план заходів питання впорядкування території міста. Не лише центральної його частини, житлових масивів, але й курортного парку.

Цей план підготовчих заходів повинен включати не тільки культурну програму, він має бути значно ширшим. Концерти відбудуться, артисти виступлять і  поїдуть, а що залишиться місту?

Якщо депутати вирішили, що на святкування треба аж 1 мільйон 650 тисяч, то це їх проблема. На мою думку, це марнотратство.

Міський голова чомусь думає, що 1 мільйон 650 тисяч, потрачених на лазерне шоу і концертні програми – це промоційна політика. Він помиляється. Одноразове вливання такої суми грошей, де на телебаченні покажуть Трускавець, не дасть великого ефекту.

Міський голова Львова не їздить до Польщі  на виставки. Але туристи у Львові є, тому що місто є привабливим для бізнесу, для відвідувачів і там працює туристична індустрія, яка включає в себе все – починаючи від привабливого вигляду міста і закінчуючи культурними програмами.

Тому я вважаю, що частину з цих виділених 1 млн. 650 тис. треба потратити на впорядкування території міста. Депутати повинні переглянути (можливо, навіть збільшити) основний розрахунок вартості проведення святкування міста.

– Окрасою Трускавця є курортний парк. Останнім часом дехто пробує піаритися на темі парку, висмикуючи окремі негативні моменти. На Вашу думку, що ж потрібно в парку зробити в першу чергу, ще до літа, а які заходи варто профінансувати до кінця цього року? І в чому їх нагальність?

– Не знаю звідки появилася цифра, що на реконструкцію парку потрібно 50 мільйонів гривень. Хто вклав її в голову трускавецьких можновладців? Вони як навіжені шукають ці гроші, шукають якихось інвесторів в Польщі, надіються на гранти, готові потратити на технічну документацію 400 тисяч гривень. Це мені нагадує якийсь абсурд.

Трускавецький парк є територією, на якій формуються границі водоносних горизонтів. Це душа і серце курорту. І робити там якісь роботи на 50 мільйонів – це для мене загадка.

Парк побудований в англійському стилі на терасах, з добре протрасованими алеями. Все це носить назву «садово-паркова композиція» і там не треба нічого міняти. Так, потрібно провести благоустрій території парку, очистити сухостій, демонтувати телефонні лінії та привести  порядок освітлення. Потрібно провести демонтаж і заміну інженерних комунікацій та каналізаційних труб в трьох місцях: в районі джерела «Броніслава» (200 метрів труби), в районі сходів до пам’ятника Міцкевичу зі сторони, яка межує з територією «Кришталевого палацу» біля паркової вбиральні (так званий Коточий потік, біля 200 метрів труби) і розчистити невелике озеро біля джерела «Юзя». Це аварійні роботи, які вимагають негайного реагування.

Потрібно привести в порядок сходи до санаторію «Молдова» (не обов’язково їх викладати мармуром) і сходи до пам’ятника Адаму Міцкевичу та протрасувати алеї. Ще якщо б знайшлися кошти в бюджеті розвитку (а вони є), то вони повинні бути внесені в розрахунок вартості  санітарно-оздоровчих заходів в зонах санітарної охорони (провести очистку і берегоукріплення русла річки Воротище та Коточого потічка). До цього мав би прикластися ПрАТ «Трускавецькурорт». Це було б доброю волею, що ПрАТ щось вкладає в місто, зокрема в святкування 190-ї річниці курорту. До речі, стан території першій санітарній зоні, яку обслуговує ПрАТ, теж необхідно привести до ладу (огорожа санітарної зони, очистка території від сухостою та інше).

Треба зупинити витік стоків в Коточий потік від санаторію «Женева». Знайти винного, чи дійсно це «Женева», чи хтось інший?

 Необхідно звернутися до санаторію «Кришталевий палац» привести в порядок інженерні комунікації, що ведуть на територію самого санаторію з курортного парку за кошти оздоровниці.

Ще я звернувся б до операторів кабельного телебачення, які чомусь взяли за дурний приклад використовувати опори електроосвітлення для підвіски своїх кабелів. В парку треба замінити 10 опор освітлення в районі пам’ятника Адаму Міцкевичу і джерела «Юзя» – це не є великі кошти для операторів. І це можна було б розцінювати як їх благодійний внесок у святкування 190-ліття курорту.

Я думаю, що якщо звернутися до керівників санаторіїв «Військовий», «Південний», «Молдова», «Ріксос», «Шале Грааль» та інших з проханням надати допомогу і привести у відповідний вигляд прилеглу до них територію парку, то вони не відмовлять. Для того треба тільки бажання.

Але цьому заважає єдине – це криза. Криза в системі управління містом: недостатній професійний рівень персоналу, невідповідність знань до новітніх технологій, відсутність мотивації. Одним реченням це можна назвати так: міська влада Трускавця повинна зазнати структурної перебудови. Можливо, при міській владі час створити аналітичний антикризовий підрозділ.

В управлінських структурах Трускавецької міської ради є багато адекватних людей, але вони просто не на своїх місцях. Цього, на жаль, не розуміє теперішній міський голова і це є найбільшою перепоною на шляху, щоб Трускавець став насправді курортною столицею України.

Тішить, що життя вносить свої правки і нарешті замінять керівника інформаційно-курортного центру. З тих кандидатів, які зараз називають, більшість кандидатур є політичні. Чомусь в  міського голови така звичка давати посади за відданість, політичну приналежність, не враховуючи компетентності людини. На мою думку, можливо, непоганою кандидатурою на цю посаду є Іван Цегенько. Особистість дуже суперечлива, але настирлива і з досвідом. Його можна любити чи не любити, за ним тягнеться цілий шлейф негативу і позитиву, але роботу він знає. І, напевно, має бажання. Цю кандидатуру я б підтримав. Це краще, ніж Віра Сазонова чи інша кандидатура без досвіду роботи в цій сфері.

На мою думку, реклама та промоція курорту дасть позитивні результати тільки тоді, коли буде проведено реорганізацію і трускавецьке радіо, відділ інформаційного забезпечення та ТІКЦ об`єднають в одну структуру – інформаційне агентство.

– Але Ви нічого не сказали про піар на темі парку. Можливо тому, що до нього причетні люди з улюбленої Вами політичної сили?

– Я б не назвав це піаром. Добре, що в місті є так звані опозиційні сили, які, в принципі, несуть і  конструктив, хоча б вказують на проблеми та шляхи їх вирішення.

Є деякі громадські діячі, які вболівають за місто. Так, вони переслідують кожен свої інтереси. Мене теж можна звинуватити в переслідуванні якихось інтересів в будь-чому, але це життя. Хтось на чужих проблемах робить піар, хтось показує свою обізнаність і важливість, але якщо все це приносить результат, користь місту, то це рух вперед.

  До слова, «Трускавець – курортна столиця України». Цю назву, яку придумав Володимир Ключак, варто було б використовувати як один з елементів в бренд-буці Трускавця.

Володимир Ключак

(Переглядів 516 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви