Трускавець: місто-курорт. Від karpaty.ua

21.03.2016 | Filed under: Публікації

Неповторний та мальовничий курорт Трускавець користується популярністю уже давно. Для цього краю природа справді нічого не пожаліла, а навпаки, була особливо щедрою і уважною. Навкруги — справжня краса Карпатських передгір’їв з їх буйством рослинності і різнотрав’я. П’янке гірське повітря напоєне якимось таїнством, величністю і магією, без якої точно не обійшлося, коли створювалася ця життєдайна купель з чотирнадцятьма найкращими і найчистішими в Україні, відомими на весь світ мінеральними джерелами.

Назва “Трускавець” якимось чином пов’язана із литовським словом “сіль” (druska), бо на Прикарпатті ще з 15 століття активно видобували цю необхідну для життя корисну копалину. Після того, як солеварний промисел занепав, знайшлося нове джерело прибутку — значні поклади корисних копалин: цинку, сірки, в тому числі нафти і гірського озокериту. Такий багатий склад грунту звісно змусив звернути увагу і на підземні води, які виявилися аж надто цілющими. Доповісти про них всьому світові випала нагода польському лікареві Войцехові Очко в книзі, опублікованій в 1578 році. Одразу почалися дослідження і, як результат, відкрито вже декілька підземних джерел, серед яких всесвітньовідома “Нафтуся”, а також “Броніслава”, “Софія”, “Юзя”, “Марія”. Спочатку оздоровчий процес грунтувався лише на зовнішньому застосуванні води, тобто купанні, але потім, після досконального дослідження мінерального складу, воду почали вживати внутрішньо. Одночасно в експериментальному порядку проводилася інгаляторна та грязьова терапія і курорт почав спеціалізуватися саме на хворобах травної системи.

Разом із зростанням популярності оздоровчого курорту та численності відпочиваючих зростає і рівень курортного обслуговування. Ця тенденція характерна і на сьогодні. Понад 70 рекреаційних закладів Трускавця постійно видозмінюються, розвиваються і вдосконалюються, щоб відповідати потребам і запитам українських та міжнародних відпочивальників.

Сучасний бальнеологічний курорт нараховує не один заклад рекреації та лікування, серед яких обов’язково присутні поліклініки, діагностичні центри, два бювети, дві бальнеолікарні, декілька науково-дослідних центрів міжнародного значення, серед яких експериментальна лабораторія Інституту фізіології ім. О.Богомольця НАН України, кафедра медичної реабілітації Львівського ДМУ. Особливий центр створено на базі Міжнародної клініки відновного лікування для дітей, хворих на ДЦП. Тому саме сюди, у Трускавець, щорічно прямують на відпочинок двісті, а то і більше тисяч людей.

Високий рівень екологічності гірської місцевості підтримується і штучно. Незвичайний Трускавецький дендропарк демонструє нам рослинну екзотику зі всього світу. Тут чудово уживаються наші тиса, бук, ялинки і сосни з заморським оцтовим деревом та самшитами, завезеними сюди ще в 19 столітті. В тінистих алеях величезного парку (50 га площею) завжди можна відпочити, насолоджуючись краєвидом та поповнюючи багаж знань. В парковій зоні височіє пам’ятник Адаму Міцкевичу.

Нові багатоповерхові будови сучасного міста виглядають привабливими, щоб було де одночасно з комфортом розмістити близько 15 тисяч відпочиваючих, причому наплив туристів не залежить від пори року.

Вілли, готелі та пансіонати відзначаються архітектурним багатством стилю і є оригінальними пам’ятками епохи. Шедевральним видовищем стане оздоблення деяких із них. Поміж інших виділити можна віллу “Саріуш”, найбільш цікаву з історичної та практичної точки зору будівлю. Саме тут розгорнуто музейну експозицію історії міста, де показано життя і побут, а також культурні надбання місцевого населення (бойків). У місті також функціонує Успенський костьол і монастир.

Багато туристів їдуть у Трускавець заради різноманітної екскурсійної програми, яка включає в себе активний гірськолижний відпочинок чи пасивні, але не менш корисні СПА-процедури, що проводяться тут на високому рівні, і найголовніше, з використанням наявного у великій кількості мінерального ресурсу — високомінералізованих вод, солі “Барбара”, озокериту та грязей.

Ця стародавня і дуже потужна бальнеоіндустрія Трускавця є дуже відповідальною і на сучасному етапі користується великим попитом. Усі, без винятку, заклади курорту Трускавець — це високодуховні осередки, які плекають необхідний рівень культури, щоб допомогти сповна насолодитись не тільки приємним тілесним, а й гармонійним душевним спокоєм.

 

Публікацію надано Karpaty.ua

(Переглядів 181 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви