Трускавець – плацдарм втілення реформ

08.06.2016 | Filed under: Публікації

Про місто-курорт в класичному розумінні цього слова

Унікальний сучасний лікувальний курорт з розвинутою інфраструктурою і високим рівнем медичного обслуговування. Місто медичного туризму. Місто для проведення конференцій та корпоративних заходів – місто МІСЕ-туризму (діловий туризм). Трускавець Здруй – місто відпочинку та оздоровлення з центром розваг та змістовних екскурсій. Курорт, де комфортно всім. Місто, де можна цікаво і змістовно провести час, відвідавши ті чи інші атракції. Місто, де Вас привітно зустрінуть, якщо Ви прибули на день чи одну ніч, навіть якщо Ви просто транзитний гість. Місто, де раді багатому та бідному, де комфортно всім – і великим і малим. Територія, де вільно почуває себе турист, мандрівник, звідкіля б він не приїхав і де йому допоможуть, попробують порозумітися зрозумілою мовою та добрим словом, напоять цілющою водою, нагодують як подорожуючого, покажуть і розкажуть щось таке, від чого перехопить дух і Вам сюди обов`язково захочеться повернутися.

Так виглядав би Трускавець в ідеалі, курорт в класичному розумінні цього слова.

Чого бракує місту, щоб стати курортом?

Бракує трішки інформації про місто та регіон. Є проблеми зі сполученням до Трускавця. Місту потрібні хороші мережеві готелі та хостели за доступною ціною. На жаль, зараз завищені ціни на готелі та послуги. Всі хочуть отримати надприбутки. Висока ціна – низька якість послуг. За оригінальністю та концептуальністю відстають місцеві кафе та ресторани. У Трускавці вони «шаблонні» радянські, бракує оригінальності та тематичності. Сервіс готелів бажає кращого. І основне – в місті відсутні атракції. Все, що проводиться, одноразове і без смаку. Відсутня системність, а це сигнал про те, що відсутній План сталого розвитку міста. Влада, бізнес та громада не можуть знайти точки дотику. Місто розвивається за класичним принципом джунглів «Кожен сам за себе». Не вибрана модель розвитку курорту, відсутня стратегія розвитку міста.

Що треба зробити

Успіх розвитку курортології та туризму в збереженні традицій та державній підтримці. Промоційна політика в місті кинута напризволяще. З жовтня місяця 2015 року не працює сайт інформаційного центру. Керівник відділу розвитку міста не знає адреси промоційного міського сайту, офіційного туристичного порталу міста truskavets.ua, не розуміє, що має робити і для чого прийшла. Хто б не займав цю посаду, в нього є обов’язки і є керівник, який відповідає за діяльність цілого гуманітарного блоку міста. Трускавецькі депутати кажуть, що останній раз цього заступника з гуманітарних питань в сесійній залі бачили в грудні минулого року. То хто ж відповість за промоційний провал? Чому в Трускавці нема відпочивальників? Державний чиновник повинен відповідати за свою бездіяльність, бо отримує зарплату за кошти платників податків.

Провал в кадровій політиці, труднощі з персоналом, недостатній професійний рівень, невідповідність навичок співробітників новим технологіям, відсутність мотивації – попередження про кризу в управлінні. Менеджери це називають «етап warning».

Що ж насправді роблять чиновники

Замість того, щоб розпочати демонтаж неефективної адміністративної системи, яка забирає ресурси, чиновники всіх рівнів стараються зберегти її. Відсутні умови для розвитку бізнесу та підірвана довіра інвесторів до влади. Так було позавчора, вчора, так є сьогодні…

Перш, ніж вкладати в розвиток міста, інвестор повинен тричі подумати… Для того, щоб ти щось отримав, чи розвинув свій бізнес, ти повинен як мінімум бути депутатом, або хоча б належати до клану гібридної бізнес-партії, яка дбає лишень за свої власні меркантильні інтереси. Зі створенням комфортних умов для функціонування бізнесу в місті завжди були проблеми. Ці проблеми створювала і створює місцева влада. Скільки нових робочих місць створено в місті за останні пів року? Може, в місті комфортно підприємцям, які наповнюють бюджет? А як щодо розвитку малого та середнього бізнесу?

Що не міський голова, то кращий. Особисті амбіції, залежність від обставин, головне – взяти якнайбільше вже сьогодні і тільки для себе. Як втриматися в кріслі та задовольнити апетити тих, хто посадив тебе на трон? Думка громади – це ніщо. Хто тепер рахується з людьми…

Навчитися заробляти кошти, а не освоювати

Основний месидж адміністративного апарату та виконкому – це освоєння бюджетних коштів. При такій постановці питання про ніякий розвиток міста не може бути мови. Спочатку все, що нічиє, повинно бути приватизовано і то з вигодою для себе. Крім гасел для народу на кшталт створення вільної туристичної зони (правда, що це таке – ніхто не знає), ми їдемо до Польщі та створюємо міф промоції: Захід нам поможе. Ілюзія для ідіота. Дайте кошти, ми їх потратимо з власною вигодою.

Мотивація «заробляємо самі і даємо заробити людям» відсутня. Які люди, ми що, лохи? Натомість людям пропонують адміністративну реформу, таку собі лакмусову цукерку.

Нюанси адміністративно-територіальної реформи

Місту-курорту Трускавець пророкують велике майбутнє в ролі центру адміністративної громади. Цікаво, чи розуміють в Інституті регіональних досліджень і в обласній та районних радах та адміністраціях, що місто Трускавець повинно залишатися курортом, а не ілюзорним адміністративним центром? В Трускавці наявні унікальні лікувальні фактори, мінеральні води, яким немає аналогів в світі.

Напевно, найлегше взяти карту Дрогобицького району, 54 населені пункти розділити на 7 непропорційних частин, додати так на всякий випадок декілька населених пунктів інших районів і презентувати це як проект децентралізації – наперед створивши анклави «збиткові об`єднання громад» (держава все одно перекриє збитки), де в більшості з новостворених громад видатки більші, ніж прибутки.

Наприклад, в Меденицькій селищній об’єднаній територіальній громаді, яка об`єднає 11 місцевих рад, 17 576 тис мешканців, доходи складають 44 822 тис. грн., а видатки 46 475 тис. грн. Для чого створювати щось, наперед знаючи, що воно збиткове? Навіщо Нижні Гаї і Верхні Гаї приєднувати до збиткового Стебника, наперед розуміючи, що це авантюра. А для чого Меденичам Гірське Миколаївського району, а Східниці Підгородці Сколівського району? А Трускавцю нащо Орів Сколівського району? Більшість жителів Трускавця проти приєднання до курорту cіл Орів, Зимівок, Уличного та Доброгостова. Хто спитав у жителів Меденич, Підбужа, Трускавця, жителів сіл, чи потрібне їм таке об’єднання?

Про яке об’єднання може йти мова, коли відсутні паспорти громад і картографічний матеріал з чітко визначеними межами населених пунктів? Не проведено інвентаризацію об’єктів інфраструктури населених пунктів, не визначені проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Про клани і грядущі вибори

Що за блеф-ідея від кланових олігархічних груп: роздерибанити територію, розділити зони впливу заради перемоги на передчасних місцевих виборах? Реформи «заради того, щоб втриматися при владі будь-якою ціною».

А як прості люди, що отримають вони? Проблеми. Не заганяйте людей в біду. Пожалійте країну. Де ж Ваша державність?

Про кризу та антикризових менеджерів

Криза – незапланований, небажаний та необмежений у часі процес, який може суттєво заважати та унеможливлювати нормальне функціонування системи та призводить до краху управління. Наразі ми маємо справу з наслідками економічної та політичної кризи світової системи управління. Крах в системі управління, процес демографічного характеру, необхідно поміняти менеджерів (зміна поколінь) та створити нову систему управління, ліквідувати залишки радянської влади (ради всіх рівнів), натомість ввести інститут префектів.

Не хочу ображати великих «реформаторів», проте тим, хто втілює в життя адмінреформу, скажу так: не робіть дурниці. Даний проект об`єднання громад для району неприйнятний і нічого доброго крім чиєїсь власної вигоди не несе.

Послухайте людей. Будь-які реформи повинні бути ефективними і повинні принести користь людям. Дрогобицький район переживає явище застою в організації управлінської структури.

Про те, що є насправді

Курорт Трускавець – плацдарм розвитку Південного Дрогобицько-Бориславського економічного вузла індустріально-аграрного типу з чітко визначеним туристично-рекреаційним кластером (курортами Трускавець та Східниця). Необхідні зміни на часі з метою пристосування до новітньої реальності. Потрібно створити моніторингову групу (антикризовий підрозділ, сформований з зовсім нових людей – аналітиків, логістів, системотехніків тощо), провести SWOT-аналіз та розробити програму антикризових дій, щоб зупинити епідемію неефективного керівництва.

Повністю підтримую Асоціацію голів сільських та селищних рад Дрогобицького району щодо принципу співробітництва територіальних громад. Адміністративно-територіальна реформа потрібна безумовно, але така, яка принесе технічне переоснащення, відродження виробництва, створить нові робочі місця, дасть поштовх розвитку сільського господарства, наповнить бюджети громад, сприятиме покращенню умов для ведення бізнесу, а для жителів району дасть можливість отримати комфортні умови для життя з високим рівнем доходів.

Місто Трускавець як курорт може стати плацдармом для втілення реальних реформ. Але для цього необхідна воля громади. Інакше будь-які реформи приречені на провал. Бажаю всім розуму та терпіння…

Віктор Пиців

(Переглядів 222 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви