У четвер, 27 вересня, розпочалася ХХІІ сесія Трускавецької міської ради. І хоча депутат Павло Швець і нагадав при святі: «мама казала, що сьогодні взагалі працювати не можна», та міський голова йому відповів: «робити не гріх», тож обранці народу попрацювали плідно.
Міський голова та депутати висловили свої співчуття депутату Олегу Яремі в зв’язку зі смертю його батька, потім було представлено нового прокурора міста Лонгіна Мігоцького. Затвердивши порядок денний зі змінами та доповненнями, перейшли до запитів. Серед доповнень до порядку денного зокрема було питання, яке цікавило ТзОВ «Альфа Плюс» (озвучив депутат Володимир Возняк) – влада міста чомусь блокує розвиток земельної ділянки в 130 га, викупленої фірмою (за неї податок в місто йде солідний – 3 млн. грн. щороку), таким чином стримуючи розвиток нашого курорту загалом. Під дулами об`єктивів телекамер «Алсету» та у присутності представників фірми Віктора Возняка та Віктора Марченка питання все ж до порядку денного включили, але останнім, не виключено з тою метою, щоб до часу його розгляду щось та й викомбінувати супроти фірми. Також були включені питання затвердження статутних фондів комунальних підприємств «Трускавецьжитло» і «Трускавецьтепло», а також затвердження положення про відділи міської ради та інші. Такі часті зміни у порядку денному на перших скликаннях фактично кожної сесії у Трускавці депутат Ігор Пілько назвав неповагою до депутатського корпусу та закликав брати приклад з обласної ради минулого скликання, де головою був його приятель Мирослав Сеник. Ігор Федорович нагадав меру Трускавця, що перед ним «не натовп депутатів, а депутатський корпус», чим дуже розізлив Руслана Ярославовича. Та останнє слово все ж було за нашоукраїнцем: «З наступної сесії перестаньте грати в ігри, коли депутати просто махають руками».
Під час запитів Ігор Пілько знову взяв слово – цим разом, щоб висловити своє обурення спусканням на гальмах питання вибору мешканцями послуг, які надають житлово-експлуатуючі організації. Пояснення керівника комунального підприємства Олександра Ткаченка та заступника мера Петра Нестерівського, що була якась одна публікація на сайті міської ради і що засідала комісія, Ігоря Федоровича не влаштувало. «Руслане Ярославовичу, якщо ви хочете в азартні ігри, то на здоров`я. Невже хочеться знову дестабілізувати роботу? Пробують розвести депутатів, особисто мене». Таке обурення можна зрозуміти, адже питання вибору мешканцями комунальних послуг не втратило актуальності. Депутати, котрі пробували якось врегулювати весняне напруження громади через підвищення тарифів, зараз можуть виявитися обманщиками з точки зору тієї ж громади, а насправді так не є. Ці депутати спробували знайти компроміс, а влада далі гне своєї, та ще й робить вигляд, що все гаразд, все по закону. Тож тема тарифів обов’язково випливе у Трускавці – якщо не до виборів, то після них точно.
На сесію прийшла група з міської Асоціації інвалідів. Люди попередньо просили Петра Шумина, секретаря ради, щоб влада міста посприяла їм у передплаті газети «Благовіст» та в участі у ювілейній 25 Спартакіаді на рівні області. За словами окремих активістів інвалідської асоціації, секретар ради сказав їм приблизно таке: «Приходьте на сесію «з капелюхом», може депутати скинуться». Це добре, що цей поважний старший чоловік пенсійного чи передпенсійного віку не послав їх іти «з капелюхом» у парк, на жебри, або що взагалі їх не послав. Тож інвалідам пообіцяли, що депутати якщо побажають, то хай зголошуються для допомоги ТМАІ у оргвідділ. Запитуємо, чому не йшли інваліди просити допомоги у Лева Ярославовича, він би не відмовив.
«Та соромно вже ходити в «Карпати», Лев Ярославович і так нам багато допомагає, тож думали, що і влада чимось посприяє», – каже одна з активісток ТМАІ. А передплата одного примірника «Благовісту» на рік – біля 40 гривень. Потрібно передплатити хоча б 200 інвалідам цю газету, всього ТМАІ нараховує близько 600 членів. Принагідно інваліди просили через ЗМІ нагадати міській владі їхню обіцянку, що платні туалети для інвалідів та пенсіонерів (хоча б місцевих) будуть безкоштовні). Та ця обіцянка так і залишилася невиконаною, як і минулорічна хвальба пана Козира, що хто вчасно сплачує комунальні послуги, той матиме знижку 10%.
Та повернімося до сесії. Потрібно терміново знайти кошти на заміну труб теплопостачання в будинку 36 на Мазепи (депутат Михайло Малащак), посприяти у спорудженні спортивного майданчику неподалік котельні на Івасюка, де через комунікації жодної будови не можна проводити, бо діти ряду будинків на Стебницькій грають у футбол просто на вулиці, б’ють вікна в помешканнях та автомобілях (депутати Михайло Хомич та Олександр Ткаченко), раз і назавжди зробити справу із постійними потоками води, які затоплюють підвали Стебницької, 76, а також ліквідувати тріщину в цьому будинку (депутат Михайло Хомич), відремонтувати зруйнований люк між «Лісовою піснею» та будинком 12 на Сагайдачного, бо він несе загрозу життю та здоров’ю мешканців (депутат Ігор Пілько), відремонтувати ліфт у І під’їзді на Стуса, 1 (депутат Іван Герльовський), впорядкувати дорожні знаки у місті (депутат Павло Швець). Подискутували депутати і відносно необхідності світлофора на вулиці Сагайдачного. Дехто каже, що це був піар Лева Грицака перед виборами в 2010 році, але міський голова Руслан Козир зауважив, що світлофор все ж потрібен, бо коли він не працював півтора місяця, то мерію завалювали заявами з цього приводу. На захист світлофору виступили і депутати Іванна Спурза, Анатолій Стародуб та інші. Тут – школа, багато мешканців-пенсіонерів, інтенсивний автомобільний рух.
В категорії «депутатські запити» пролунала і заява «Фронту змін» та «Батьківщини, яку озвучив депутат Сергій Мицик. В ній говорилося, що Партія регіонів у Трускавці проводить дестабілізацію суспільної думки, дискредитує місцеву владу, постійно заграє з громадою, підбурює до публічної непокори, провокує підприємницьке середовище на акції протесту, в чому бере участь і кандидат Михайло Янковський. Словом, трускавецькі регіонали роблять все те, що робить об’єднана опозиція на загальноукраїнському рівні. «Діяльність Партії регіонів носить антиконституційний характер», – зауважив Сергій Орестович від імені двох політичних сил та закликав припинити нечесні методи агітації.
Після запитів розпочалася сесія, перше питання було бюджетне, доповідав начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак. Депутати передали на баланс КП «Трускавецьтепло» дитячий та спортивний майданчики, який зараз ремонтує ТМО Партії регіонів (на Довженка), затвердили децентралізацію теплопостачання в місті, поговорили про пам’ятник Франка, розглянули окремі земельні питання, словом, почали працювати плідно та конструктивно. ХХІІ сесія ТМР продовжить свою роботу.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень