«Гірко!», платіжки надії та автобус мрії

26.06.2013 | Filed under: Публікації

В четвер, 20 червня, розпочала роботу 27 сесія Трускавецької міської ради. Традиційні депутатські запити стосувалися здебільшого комунально-побутових питань. Так, депутат Юрій Беднарчук звернувся до начальників УЖКГ і Б та водоканалу з проханням припинити знущання над мешканцями будинку №8 на вулиці Скоропадського, де вже понад два роки постійно-перманентно тривають «розкопки» – комунальники розривають яму, латають труби, заривають яму та … через деякий час знову починають цей процес. Депутат Богдан Стасишин повідомив, що на Симоненка, 10 є витік фекалій, бо при врізанні водопроводу було порушено каналізаційну трубу. Андрій Кульчинський передав звернення мешканців вулиці Івасюка про незаконну, на їхню думку, зрізку дерев біля будинків №3 та №5. Депутат Богдан Процишин так і не добився від начальника УЖКГіБ Юрія Терлецького чіткої відповіді на запитання, чи законно проводилося кронування дерев на Івасюка, 13 за межами орендованої підприємцем ділянки. 

Депутат Сергій Мицик повідомив, що на його ще лютневе звернення в прокуратуру про розслідування фактів «наклепів-журналістів в Інтернеті про хабарі серед депутатів» немає жодної реакції та попросив колег підтримати повторне звернення до міського відділу внутрішніх справ.

І хоча саме Сергій Мицик був головою депутатської фракції «За зміни», заяву міської організації політичної партії «Фронт змін» про об’єднання з партією «Батьківщина» та утворення єдиної фракції у міській раді, відповідно до рішення партійного з’їзду від 15 червня 2013 року, зачитав Сергій Мойсеєв. У відповідь на заяву про об’єднання у залі пролунало «Гірко!», та видно не по-весільному гірко було колишньому голові колишньої фракції…

А першим питанням було заслухано начальника управління Державної казначейської служби у місті Трускавці Володимира Путя з інформацією про стан проплати зареєстрованих фінансових зобов’язань розпорядників бюджетних коштів. Начальник міського казначейства повідомив, що сума неоплачених платіжних доручень складає 1 мільйон 50 тисяч гривень. Що проблеми з проходженням платежів у місті є, підтвердив і співдоповідач – начальник фінансового управління Микола Федоричак. Та у Трускавці ситуація ще далеко не найгірша – заборгованість з проплатою платежів складає місячний термін, а є міста, в яких платіжки не проходять по два місяці. Хоча заступник міського голови Петро Нестерівський зазначав, що ситуація критична: «Це не плач, це крик душі! Не пригадую такого, скільки працюю!» Розпорядники коштів додали, що наразі немає грошей на заплановані в цьому році ремонти доріг, дахів, підготовку освітніх установ до навчального року. Підрядники-виконавці робіт відмовляються вже будь-що робити в борг… А причин такої ситуації, за словами начальника фінуправління, кілька: невиконання дохідної частини бюджету, розпорядники коштів не завжди вчасно подають документи на проплату. Місто оформило позик з держбюджету на 12 мільйонів гривень.

Депутат Ігор Пілько наголосив, що потрібно перестати плакати та жалітися, хто кому скільки винен, та по-іншому підійти до формування бюджету, подумати, як акумулювати кошти. Наприклад, провести інвентаризацію орендованих, але незадіяних земельних ділянок, і в разі річного простою землі збільшувати плату за неї. Міський голова зазначив, що бюджет виконувати місту невигідно…Зрештою без якогось конструктивного висновку чи підсумку інформацію прийняли до відома…

Голова Ради старійшин Борис Кривко від імені громадської організації виступив перед депутатами з проханням звернутися до ЗАТ «Трускавецькурорт» кронувати дерева перед Палацом культури ім. Шевченка, щоб відкрити для огляду унікальне панно, та перенести пам’ятник Іванові Франку від церкви Святого Миколая в інше, більш вдале місце, наприклад, на територію однієї з шкіл.

Далі депутати заслухали звіт про виконання бюджету за І квартал 2013 року, внесли зміни до програми соціально-економічного та культурного розвитку та в показники бюджету, які полягали у перерозподілі коштів між об’єктами. Так, пропозицію відділу культури зменшити кошти на капітальний ремонт бібліотек, а збільшити на ремонт апарату відділу культури було виключено з переліку через те, що цю пропозицію ніхто з представників відділу культури не обґрунтував на засіданні бюджетної комісії.

Протест прокурора на рішення міської ради про продаж земельної ділянки на Шевченка,1 компанії «Фенікс Д» було відхилено.

Вдруге відхилено і прохання відділення поштового зв’язку №3 про символічну орендну плату в 1 гривню, – не час зараз, коли самі звертаємося за субвенціями та позиками, пільги надавати, – пояснили депутати.

На прохання Кісак Галини Тадеївни внесено доповнення до Програми приватизації на 2013 рік – у перелік об’єктів до продажу включено нежитлове приміщення на Довженка, 1а. На вулицях Суховоля та Роксолани виділено місця під паркування автомобілів. На Суховолі в районі «Женеви» буде встановлено паркувальний автомат, а одне з десяти паркувальних місць буде для інвалідів.

З інформацією про стан в місті пасажирських перевезень виступив керівник комунального підприємства «За безпеку руху» Дмитро Масляник. Доповідач нагадав, що переможцем конкурсу на здійснення міських перевезень маршрутами №1, 2 і 3 з 2010 року терміном на п’ять років є «Інтертранстур». Комісією «За безпеку руху» виявлено ряд порушень конкурсних умов перевізником: виставлення на маршрути машин нижчого класу, ніж заявлені, та ще й у меншій кількості, недотримання графіку, відмова від перевезень пільговиків тощо. Та зрештою трускавчанам та гостям міста ці порушення відомі краще за будь-якого доповідача. Але якщо вірити задекларованій у 2012 році зарплаті водіїв підприємства у 450 гривень, то найбільші жертви саме вони.

А щодо порушень, то доповідач поблажливо завершив, що все-таки перевізник працює на цьому ринку тривалий час і до ряду зауважень дослухається. А для покращення ситуації та створення хоч якоїсь конкуренції в кінці червня буде оголошено конкурс на закупівлю міського автобуса. Цей міський автобус, обладнаний пандусом для інвалідів, місто сподівається отримати через три місяці після проведення конкурсу. Цей автобус-мрія курсуватиме за маршрутом, який об’єднає шляхи маршрутів №1, 2 і 3, та без проблем перевозитиме пільгові категорії.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 122 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви