З 26 вересня у маленьких містах, населення яких складає від 10 до 250 тисяч осіб, стартував гейміфікований освітній проект «Відкривай Україну».
Про це 5 жовтня під час прес-конференції повідомила координатор проекту у місті Трускавець Тетяна Вінницька
Основна мета, яку ставили перед собою організатори, – дати віру підліткам у те, що вони зможуть змінити рідне місто та реалізувати себе у ньому, і для цього не потрібно виїжджати до обласного центру чи столиці.
Тож школярів Трускавця запрошують реєструватися, бо ж «реалізувати свої мрії та заявити про себе можуть саме вони».
Тетяна Вінницька розповіла, що проект є навчальним, хоча і не передбачає формальної освіти. Будь-який учень 7–11 класів, хто захоче проявити свої вміння та навички або ж втілити у життя яскраву ідею, може зайти на інтернет-ресурс проекту та зареєструватися. Тоді у кожній школі сформують команди, які візьмуть участь. До слова, кожна команда складатиметься з шістнадцяти учасників – п’ятнадцятеро школярів та один вчитель-модератор. Щоб створити рівність усіх учасників команди, щоб старші не «просували» свої ідеї, пригноблюючи менших, у програмі діє обмеження – участь візьме тільки та команда, до складу якої увійдуть по три учасники з усіх класів, починаючи з сьомого.
Коли всі команди сформуються, розпочнуться основні етапи проекту. На першому діти повинні показати свої таланти через реалізацію шкільного проекту – це може бути що завгодно – створення зоокуточку, шкільної газети, розмалювання лав у стилі «арт» чи ще щось інше», – розповіла Тетяна Вінницька та наголосила, що переможців у цьому етапі не буде, не буде й оцінювання, що відрізняє це навчання від шкільного.
У наступному етапі школярі повинні спробувати змінити щось у своєму місті. Для цього у проекті передбачили роботу у кількох напрямках (навколишнє середовище, здоровий спосіб життя, урбаністика, культура та мистецтво, соціальний та медійний напрямки).
Якщо учасники впораються і з цим завданням, презентуватимуть свої проекти у півфіналі та фіналі.
П’ять команд-переможців чекає стажування за кордоном, перспективні команди отримають міні-гранти, решта щасливчиків отримають цінні призи.
– Вірю, що у Трускавці сформуються гарні команди, які гідно представлять місто у цьому всеукраїнському проекті. Дана ініціатива викликає зацікавлення та позитивні відгуки від освітян, учнів та міської влади. Ми підписали меморандум про співпрацю із заступником міського голови Олександром Ткаченком: міська рада відзначає даний проект актуальним для міста та рекомендує школам взяти участь у ньому, – зазначила координатор проекту Тетяна Вінницька.
За кроками дітей спостерігатиме вся Україна на інтерактивній платформі http://www.vidkruvai.com.ua/parent.html
Наталія Туркевич
ТОП коментованих за тиждень