Це, напевно, потрібно бути страусом, який ніколи не висуває голову з піску, або членом Партії регіонів, який разом зі своїми однопартійцями сидить біля державного корита, щоб розказувати, як наша країна процвітає і як нам весело та гарно живеться. Або і одним, і другим одночасно…
В чому різниця між холодильником та телевізором? В тому, що по телевізорі тобі розказують одне, а підійшовши до холодильника і відкривши його – ти бачиш зовсім інше. Хоча є ще й третій варіант: покласти телевізор у холодильник… Насправді ж, якщо ти хочеш реально оцінити стан справ в державі, тобі потрібно все порівняти: виглянь у вікно і подивись, як живе світ.
Як живе світ? Задля економії свого часу для пошуку відповідей на це запитання ти можеш відкрито поцікавитись результатами досліджень міжнародних соціологічних організацій, які спеціально над цим працюють.
Нещодавно популярна американська недержавна організація Freedom House, яка щорічно визначає рейтинг розвитку демократії у світі, оприлюднила результати своїх досліджень. Згідно з цим рейтингом, Україна від нині визначена як “частково вільна” країна. За час президентства Віктора Януковича за рівнем свободи ми впали на 42 позиції. У попередньому ж річному рейтингу Freedom House ми були єдиною державою з-поміж колишніх республік СРСР, окрім Прибалтики, яка входила до категорії “вільних” країн. А тепер – ми займаємо 131-ше місце між Іраком та Ізраїльськими територіями. Так виходить, що скоро і до нас будуть присилати миротворчі війська… У цьому рейтингу за рівнем свободи ми поступаємось практично всім країнам Латинської Америки, меншій половині всіх країн Азії та Океанії і 7-мом африканським державам.
Згідно з ще одним світовим дослідженням, в рейтингу вже економічних свобод, Україна опустилася з 162 на 164 позицію серед 179 країн світу та посіла останнє місце в Європі. Про це йдеться в дослідженні, проведеному американською газетою Wall Street Journal та дослідницькою організацією Herіtage Foundatіon. Втрату Україною цих позицій пояснюють, зокрема, зарегульованістю економіки та доволі високим рівнем корупції.
За рівнем легкості ведення бізнесу, згідно з відповідним щорічним рейтингом Всесвітнього банку і International Finance Corporation, Україна зі 183-ох проаналізованих країн виявилася на одному рівні з Сирією (144-те місце) і Гамбією (146-те). Гірше становище з поміж усіх країн СНД лише в Узбекистану (150-те місце). До прикладу: Грузія піднялась на одну сходинку і сьогодні є на 12-му місці; Білорусь є 68-мою, Росія – 123-тьою.
Щодо рівня інвестиційного клімату в нашій державі, зокрема його привабливості до інвесторів, – ми тут також пасемо задніх. Індекс інвестиційної привабливості України, який щокварталу визначає Європейська бізнес асоціація, у ІV кварталі минулого року, в порівняні з ІІІ кварталом, знизився з 3,8 до 3,6%.
Попри заспокоєння найбільшого економіста “всіх часів і народів” Миколи Яновича, що у державі “жить стало лучше, жить стало веселей”, –– в холодильнику продуктів все ж меншає… А опозиційних владі українців все частіше викликають на допити у міліцію та генпрокуратуру, звинувачуючи їх в екстремізмі, тероризмі та націоналізмі за банальне намагання перенести телевізор в холодильник…
Ми навіть не стоїмо на місці – ми чим дальше, тим все ближче до прірви. У цій ситуації я б не радив будувати свою політику стосовно сьогоднішніх дій влади за принципом “моя хата скраю”. Якщо горітиме вся держава, твоя хата горітиме теж!…
ТОП коментованих за тиждень