У четвер, 24 жовтня, міські народні обранці зібралися на 31 сесію Трускавецької міської ради. В запитах і зверненнях голова міської організації і фракції «Батьківщина» запропонував підтримати звернення до Верховної Ради України про терміновий розгляд законопроекту про імпічмент президента, підготовленого Яценюком, Тягнибоком і Кличком.
Депутат Анатолій Стародуб повернув колег з загальноукраїнських на міські проблеми – що ж це робиться таке з питним озером? Чому воно так обміліло? Чи то посуха, чи то тріщина? Ми беремо з нього воду чи ні? Якщо беремо, то по якій ціні? – засипав запитаннями начальника водоканалу і теж депутата Володимира Возняка. Тему продовжив Євген Юник і взагалі запропонував заслухати звіт про роботу ТзОВ «Трускавецький водоканал» на наступній сесії. Євген Юник також стурбований засиллям автомобілів на вулиці Суховоля та наполягає негайно поповнювати міський бюджет збором за паркування з автівок – дві гривні за годину. Все в планах, паркомат є готовий, і буде навіть три гривні за годину, а не дві, але казначейство не проплачує рахунок, – інформував з цього приводу начальник УЖКГіБ Юрій Терлецький.
На 23 жовтня сума не проведених казначейством платежів складає 4 мільйони 151 тисячу гривень. Основна частина заблокованих платіжок саме по управлінню житлово-комунального господарства та будівництва. Та не видно, щоб до кінця року ситуація покращилась, вона лише погіршуватиметься, і під загрозою виконання програми соціально-економічного розвитку, – підсумував начальник фінансового управління Микола Федоричак.
– Ситуація непрогнозована і абсолютно незрозуміла для мене. Йде зима, невідомо як ми будемо готові до надзвичайних ситуацій, – жирну «оптимістичну» крапку на темі казначейства поставив міський голова Руслан Козир.
А першими рішеннями 31 сесії було внесення змін до показників бюджету та інвестиційної програми соціально-економічного розвитку.
Про утворення центру надання адміністративних послуг доповідав керуючий справами виконкому Олег Ковальчин. За новими вимогами законодавства такі центри адміністративних послуг (ЦНАПи) мають бути утворені у всіх містах обласного підпорядкування до 1 січня 2014 року. Всього в переліку 116 публічних безкоштовних адміністративних послуг. Проект рішення пройшов процедуру погодження регуляторного акту. Фактично ці послуги – в основному надання довідок та допомог – і так надавались виконавчими органами міської ради, тепер цей процес просто централізується та змінюється документопотік. Створюється також окрема структура – ЦНАП – в якій працюватимуть три штатні одиниці.
Та кількісних змін у структурі виконавчих органів у зв’язку зі створенням нового підрозділу не відбудеться, продовжив Олег Ковальчин у другому питанні, яке доповідав – про внесення змін в структуру виконавчих органів міської ради. Цим рішенням також створено інспекцію з благоустрою в кількості п’ять чоловік, яку підпорядковано секретарю ради Петру Шумину. А відділ культури від так званого «гуманітарного» заступника Валентини Бодак перейшов у підпорядкування заступника міського голови з питань розвитку та промоції курорту Юрія Яворського. «Чому так?» і «Для чого?» пробували запитувати депутати Ігор Ластовецький та Богдан Процишин: «Повноваження секретаря ради чітко виписані в законі і там немає жодного слова про інспекцію благоустрою. Секретар ради має організовувати роботу ради». – «Та по старій пам’яті куруватиму інспекцію. Та ми ж з тобою разом, Богдане, розробляли правила благоустрою», – пояснював колезі Петро Шумин. Зрештою, 29 голосами «за» рішення прийнято.
Затверджено програму запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на 2014-2016 роки, на яку передбачено фінансування 1 мільйон 700 тисяч гривень.
А далі оперативно, без запитань та обговорень прийнято рішення про призначення директора КП «Редакція міського радіомовлення». Керуючий справами Олег Ковальчин доповів депутатам, що досі на радіо виконуючим обов’язки керівника був Орест Лещишин, який працює за сумісництвом. Тому, мовляв, виникла потреба призначити людину, яка б працювала на радіо повноцінно за укладеним контрактом на три роки, і цією людиною є … Валентина Іванівна Гук. Те, що саме під керівництвом Ореста Лещишина, який справді працював на міському радіомовленні за сумісництвом, поєднуючи цю роботу з працею в газеті «Трускавецькурорт», КП «Редакція міського радіомовлення» отримала третє місце в обласному конкурсі актуальних та резонансних програм «Четверта влада», до уваги ні доповідачем, ні депутатами не бралося. Справді, це, а також особисті перемовини Ореста з «дружніми» депутатами, дрібниці в порівнянні з великими розкладами та домовленостями. Перша влада – законодавча – вкотре показала, що четверта влада – журналісти – для неї є робочим матеріалом та розмінною монетою.
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»
ТОП коментованих за тиждень