Те, що «наше життя – боротьба», очевидно нікому не варто доводити, та у ментальності українця є своєрідна особливість: відмовитися від боротьби і вчитися жити з тою чи іншою проблемою, мовляв «звикнемо». Проте, як свідчить історія, лише боротьба є поступом уперед. Наразі у таке твердження врешті повірили мешканці Дрогобиччини з такою важкою недугою як цукровий діабет. Дане захворювання насамперед небезпечне тим, що без контролю і дотримання певних норм життєдіяльності може накоїти багато лиха зі здоров’ям людини. Тож для співіснування з цією недугою вкрай важливо володіти потрібною інформацією, щоб запобігти негативним наслідкам. Тому у Дрогобичі нещодавно сформовано ініціативну групу, яка розпочала роботу над створенням у нашому регіоні «Школи діабету».
Подібні організації вже існують в багатьох регіонах України і, як показує практика, суттєво впливають на покращення життя хворих на цукровий діабет. Як розповіла нам керівник ініціативної групи Оксана Винницька, найпершим завданням «Школи діабету» буде надання для хворих інформації про систему самоконтролю, а також сприяння у вироблені норм поведінки та режиму у кожному конкретному випадку. Загалом майбутня організація має на меті залучати до своєї діяльності провідних лікарів-ендокринологів для колективних семінарних консультацій, і сприятиме у вирішенні медикаментозних проблем її учасників. «Планів багато, та наразі першим конкретним кроком буде проведення 12 листопада семінару на тему «Цукровий діабет – життя без обмежень». Даний захід приурочений до Міжнародного дня діабетика. У рамках даного семінару передбачаються лекції провідних фахівців з кафедри ендокринології Національного медичного університету (м. Київ), індивідуальні консультації та обстеження, які також будуть проводити гості з Києва», – розповідає пані Оксана. Окрім цього, серед гостей будуть присутні представники фармацевтичних компаній, які зі свого боку нададуть вичерпну інформацію стосовно сучасних медикаментів. Для бажаючих бути присутнім на даному заході достатньо зателефонувати за номером 097 475 22 70 і зареєструватися.
Про те, що «Школа діабету» потрібна нашому регіону, свідчить сумна статистика: у Дрогобицькому районі зареєстровано понад 1000 хворих із цією недугою, а у Дрогобичі є 1900 діабетиків. Отож, щоб якось вирішити їх проблеми і убезпечити від ускладнень, «Школа діабету» має на меті об‘єднати зусилля як хворих, так фахівців і меценатів. Лише від спільних зусиль залежить, чи стане насправді «життя без обмежень» для мешканців регіону, хворих на цукровий діабет.
Ярослав Баран
ТОП коментованих за тиждень