У Дрогобичі відкрилася виставка «Німці в Україні»

12.09.2019 | Filed under: Новини

Вчора (середа, 11 вересня) у полудень в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відкрито мобільну виставку “Німці в Україні: історія і культура”. Як інформують в музеї «Дрогобиччина», організатором виставки є голова Міжнародної громадської організації “Товариство німців України – “Відерґебурт” Володимир Піньковський. Слово «Wiedergeburt» з німецької означає «відродження».

Під час виставки слово було надано не лише її організатору Володимирові Піньковському, але й заступникові директора Дрогобицької СЗШ №16 Юрію Модрицькому, в чиїх жилах частково тече і німецька кров. Він розповів про німецькі поселення в нашому краї (Дрогобиччина, Стрийщина, Сколівщина, Самбірщина). Серед німецьких колоній в південній частині Львівщини варто назвати Neudorf (тепер Нове Село, Дрогобицький район), Feliziental (с. Долинівка, Сколівський район), Annaberg (с. Нагірне, Сколівський район), Ugartsberg (інша назва Випучки, в Миколаївському районі біля с. Гірське, зараз не існує), Brigidau (тепер с. Ланівка, Стрийський район), німецькі колонії біля сіл Доброгостів, Уличне та багато інших.

Мобільна виставка експонуватиметься в дрогобицькому музеї впродовж двох тижнів. Двомовні документальні стенди засвідчують про тісні зв’язки України та Німеччини від часів Київської Русі до наших днів.

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви