У Дрогобичі відкрилася виставка «Німці в Україні»

12.09.2019 | Filed under: Новини

Вчора (середа, 11 вересня) у полудень в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відкрито мобільну виставку “Німці в Україні: історія і культура”. Як інформують в музеї «Дрогобиччина», організатором виставки є голова Міжнародної громадської організації “Товариство німців України – “Відерґебурт” Володимир Піньковський. Слово «Wiedergeburt» з німецької означає «відродження».

Під час виставки слово було надано не лише її організатору Володимирові Піньковському, але й заступникові директора Дрогобицької СЗШ №16 Юрію Модрицькому, в чиїх жилах частково тече і німецька кров. Він розповів про німецькі поселення в нашому краї (Дрогобиччина, Стрийщина, Сколівщина, Самбірщина). Серед німецьких колоній в південній частині Львівщини варто назвати Neudorf (тепер Нове Село, Дрогобицький район), Feliziental (с. Долинівка, Сколівський район), Annaberg (с. Нагірне, Сколівський район), Ugartsberg (інша назва Випучки, в Миколаївському районі біля с. Гірське, зараз не існує), Brigidau (тепер с. Ланівка, Стрийський район), німецькі колонії біля сіл Доброгостів, Уличне та багато інших.

Мобільна виставка експонуватиметься в дрогобицькому музеї впродовж двох тижнів. Двомовні документальні стенди засвідчують про тісні зв’язки України та Німеччини від часів Київської Русі до наших днів.

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину
  01.11.2019 | 09:27

  У неділю, 3 листопада, у Трускавці в музеї історії міста-курорту відбудеться відкриття фотовиставки  кримських митців «Палац в саду. Перлина Кримського ханства». Проєкт реалізується за підтримки кримськотатарської громади м. Львова. Початок заходу о 16.00.  Запрошуємо! (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Музей міста-курорту Трускавець запрошує на виставку (0)У Трускавці […]

 • Спортивні анонси
  18.10.2019 | 10:31

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеАфіша. Міжнародний турнір з боксу (0)У четвер 22 грудня 2016 р. о 16:00 Благодійний фонд «Спортовець» запрошує на загальні збори (0)Футбольна школа проводить набір дітей (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви