У Дрогобичі відкрили Меморіал «Тюрма на Стрийській» (фоторепортаж)

26.06.2013 | Filed under: Публікації

Вчора, 25 червня, у Дрогобичі відбулося відкриття другої черги музею-меморіалу «Тюрма на Стрийській». Освятили комплекс, який повинен нагадувати прийдешнім поколінням українців про злочини комуністичного тоталітарного режиму, Владика Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Ярослав Приріз, Апостольський нунцій в Україні Томас Едвард Галліксон, Владика Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ Богдан Дзюрах та численне духовенство УГКЦ та УПЦ КП.

Музейна експозиція «Тюрми на Стрийській» розміщена у двох залах і показує всі жахіття терору на території тодішньої Дрогобицької області, терору, який чинили так звані «визволителі». Після окупації наших земель у вересні 1939 року і до початку радянсько-німецької війни тисячі наших земляків були закатовані у жорстокий спосіб. «Тюрма на Стрийській» показує всю правду про ті часи на основі особистих речей мучеників, фотоматеріалів, документів тощо. Нагадаємо, що правду про те, що ж коїлося у стінах тодішньої тюрми, дрогобичани дізналися тільки після розкопок, які проводилися вже після здоуття Україною незалежності. Втім, до кінця ці розкопки так і не були доведені, тож, можливо, похмура будівля тюрми МГБ-НКВД таїть у собі ще багато моторошних таємниць…

Володимир Ключак, фото Сергія Матійка

(Переглядів 376 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви