Початок осені вже декілька років поспіль асоціюється для мене із важливою культурно-мистецькою подією – книжковим форумом. Цьогоріч захід відбувся на теренах міста Лева вже вдев’ятнадцяте. Потрапити на це культове свято – значить отримати справжнє задоволення від неперевершеної мистецької атмосфери, свіжих літературних витівок та спілкування з культовими майстрами пера України та закордону. А ще: це безліч творчих майстер-класів, розваг для дітей, нових знайомств. І хто хоча б раз «скупався» у цьому воістину бездонному морі літератури, кожного наступного року намагається знову поринути у потужний книжково-мистецький вир.
Хоча були речі, котрі злегка зіпсували моє враження від цьогорічного заходу. Одні – суб’єктивні: обмежені фінансові можливості (практика доводить: хочеш придбати більше якісного чтива – 500 гривень це той мінімум, котрий потрібно мати з собою, плюс покупки для дітей) та брак часу (довелося відвідати захід на вихідних, коли на форумі найбільш людно). Інші – об’єктивні: вартість деяких книг інколи просто «зашкалювала», деякі письменники виглядали змученими, дратувалися від надто великого і помітно обридлого натовпу шанувальників та приватних фотосесій. Інші – навпаки, під час нетривалих автограф-сесій були цілком відкриті для спілкування та обговорення власних творів та нових тенденцій. Але попри усе те свято душі таки вдалося. Запам’яталися короткі але пізнавальні миті спілкування з культовою українською письменницею Іриною Карною, та цікавим і неординарним Євгеном Положієм (дивно: я його зовсім не таким уявляла), змістовна та цікава зустріч з Юрієм Андруховичем, конкурс ерудитів та цікаві майстер-класи з дитячими письменниками для малечі. І це ще не усе. За кілька пережитих на форумі годин вдалося багато дізнатися про різні моделі електронних книг, універсальні комп’ютерні посібники для дітей та останні новинки на ринку планшетів. Та зрештою, моєї цікавості вистачило не на довго, бо як можна витрачати час на різного штибу електронні дива, коли поруч пахне свіжою фарбою та манить глянцем свіжовидана і вічна книга?
Під кінець дня підсумовуємо результати поїздки: кілька письменницьких автографів, вісім придбаних книжок (удвічі менше, ніж торік), призи за участь у дитячому конкурсі ерудитів, кілька світлин з Карною, Положієм, Шкляром та братами Капрановими і безліч емоцій та вражень. Маючи такий багаж, усе одно шкодуєш, що чекати на цей потужний книжково-мистецький вир знову доведеться цілий рік.
Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»
ТОП коментованих за тиждень