На виконання доручення голови Львівської обласної ради Петра Колодія у Львівській обласній раді 20 червня відбулося публічне обговорення роботи обласної ради та її органів у сфері надання погоджень для отримання спеціальних дозволів на користування надрами.
В обговоренні взяли участь представники постійних комісій обласної ради з питань інвестиційної та регуляторної політики, ПЕК, енергоефективності і розвитку підприємництва (голова – Тарас Федак), з питань екології, природних ресурсів та рекреації (голова – Олексій Балицький), а також голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Качмарик. До обговорення були запрошені експерти, представники громадських організацій та засобів масової інформації.
Голова постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Олексій Балицький наголосив на тому, що обласна рада, по суті, є лише проміжним етапом у загальній процедурі надання компаніям дозволів на користування надрами. Зокрема, обласна рада надає не дозволи на користування надрами загальнодержавного значення, а одне з погоджень, необхідних для подальшої участі компанії в аукціоні з отримання такого, що проводить Державна служба геології та надр служба. Окрім погодження обласної ради, компанія має отримати й низку інших.
Також Олексій Балицький наголосив на тому, що очолювана ним комісія, виносячи на затвердження сесії обласної ради проект рішення про надання погодження певній фірмі, насамперед слідкує за тим, аби все було екологічно безпечно і прозоро. Важливо, на переконання голови комісії, щоби кожен розумів процедуру прийняття рішення.
«Рішення Львівської обласної ради є проміжними. Потім ці компанії будуть звертатися у Державну геологічну службу для участі в аукціоні. Вся процедура відбувається відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 30.05.2011 р. №615», – зазначив Олексій Балицький.
Своєю чергою голова постійної комісії обласної ради з питань інвестиційної та регуляторної політики, ПЕК, енергоефективності і розвитку підприємництва Тарас Федак відзначив, що окрім погодження обласної ради компанії повинні отримати також погодження Міністерства екології та природних ресурсів України, Держгірпромнагляду тощо. Далі, якщо фірма отримує перемогу в аукціоні, то звертається до територіальних громад для отримання дозволу тимчасового користування земельною ділянкою площею0,7 гана час проведення дослідного буріння. При позитивному результаті фірма укладає договір оренди з власником землі площею приблизно 50 кв м для того, щоб проводити експлуатацію цієї свердловини.
«Ситуація, в якій зараз перебуває наша держава, особливо підсилює проблематику видобування газу та інших ресурсів для отримання енергетичної незалежності нашої держави. Тому є необхідність у створенні сприятливого середовища, щоб у цю галузь прийшли інвестори. Львівщина має унікальну можливість бути на загальнонаціональному рівні локомотивом у цьому напрямку», – зауважив Тарас Федак.
На завершення робочої зустрічі, голова Львівської обласної ради Петро Колодій резюмував підсумки обговорення: «Львівська обласна рада дає лише погодження. Потім відбувається аукціон, після якого проходить ще довгий процес. Це теж ще не означає, що на цій території буде газ чи нафта. В надрах може нічого не бути і тоді фірми гублять по декілька мільйонів гривень. Львівська обласна рада повинна випрацювати механізм на отримання погоджень таким чином, щоби кожен, хто звертається до нас, не міг дорікнути, що затримується розгляд питання, не дотримуються визначені терміни тощо».
Також очільник обласної ради зауважив, що відмовити у погодженні на отримання спеціального дозволу обласна рада не може, якщо зібрані всі документи і стосовно них немає ніяких зауважень.
Прес-служба Львівської обласної ради
ТОП коментованих за тиждень