З нагоди Дня Прапора у Стебнику на майдані Тараса Шевченка розгорнули найбільший державний стяг на Дрогобиччині. Ця акція була приурочена до славної дати – сорок років тому у Стебнику сталася безпрецедентна подія: в ніч з 8 на 9 травня, коли радянська влада готувалася до відзначення Дня перемоги над фашизмом, у містечку замойорів синьо-жовтий прапор. Для місцевої комуністичної влади це було наче грім з ясного неба. Кадебісти кинулися тероризувати колишніх членів ОУН-УПА. А з’ясувалося, що прапор вивісили четверо старшокласників однієї зі стебницьких шкіл: Любомир Старосольський, Роман Калапач, Зеновій Дмитрів, Петро Ярунів. Від них чекали них каяття, а хлопці заявили, що діяли свідомо, протестуючи в такий спосіб проти повальної русифікації та переслідувань української інтелігенції.
Про героїчний вчинок своїх земляків стебничани не забули. І вирішили ювілей такої славної події відзначити урочисто. Святкове дійство відбулося за підтримки кандидата в депутати до Верховної Ради України Ігоря Куруса. Пан Ігор, виступаючи перед земляками на головній площі міста, закликав усіх поважати національні символи. В урочистостях також взяли участь міський голова Стебника Василь Пецюх, станична Братства ОУН-УПА Мирослава Тершівська, Зеновій Дмитрів, один із чотирьох героїв, котрі не побоялися в часи панування «великої і неподільної» висловити свій протест, дочка Президента Української Головної Визвольної ради Кирила Осьмака Наталя Осьмак. Так, пані Наталя, звертаючись до присутніх на майдані стебничан, наголосила: «Переважна більшість тут – молодь, яка виросла вже в незалежній Україні. Для неї синьо-жовтий прапор це щось природне, як повітря і вода. Я ж хочу нагади про те, що у Радянському Союзі кольори “блакитний” і “синій” вважалися націоналістичними. І коли українці хотіли вирізнитися своїм прапором – це інакше як злочин проти тієї держави не трактувалося». А Зеновій Дмитрів, учасник славної події сорокарічної давності, сказав: « Я вдячний, що пам’ятаєте про нас. У 1972 році я і мої товариші встановили у Стебнику прапор нелегально, а сьогодні ми робимо це відкрито. Я хочу подякувати всім і привітати з Днем Прапора».
Державний стяг площею 60 кв. м освятили священики Михайло Бучинський та Михайло Комарницький. Полотнище було розгорнуте на стіні Народного дому у Стебнику.
Ольга Куц
ТОП коментованих за тиждень