У Трускавці відкриють пінгвінарій

01.04.2016 | Filed under: Публікації

У Трускавці розпочинається чергове масштабне будівництво. Об`єкт, який планують збудувати за рекордно короткий час (7 місяців), стане ще однією атракцією для нашого міста-курорту. Мова йде про пінгвінарій, котрий розміститься при дорозі на Борислав, на ділянці, за яку в часи міського голови Лева Грицака вели судові спори Трускавецька міська та Модрицька сільська ради.

Як вдалося довідатися кореспонденту «Трускавецького вісника», власниками екзотичного закладу є фірма «Бочанот», котра перебуває у співвласності Галини Якубенко та Світлани Нечипоренко. Ці прізвища добре знайомі в нашому регіоні, адже мова йде про осіб, наближених до голови Наглядової ради ПрАТ «Трускавецькурорт» та власника одного з найбільших відпочинкових комплексів у Східниці.

Пінгвінарій у Трускавці буде збудований у формі велетенського іглу – льодової хатинки. На початках в льодовій оселі, в умовах, наближених до антарктичних, планується поселити десятьох пінгвінів Гумбольдта, які не потребують екстремально низьких температур. Обговорюється питання завезення і чотирьох імператорських пінгвінів, у проекті іглу для них відведено спеціальне приміщення. А з часом планується навіть привезти до Трускавця пару велетенських білих ведмедів, але на момент відкриття пінгвінарію білих ведмедів ще точно не буде. Серед інших тварин, які фірма «Бочанот» має намір розмістити у Трускавецькому пінгвінарії – тюлені та моржі.

Ініціатори спорудження пінгвінарію у Трускавці розраховують на успіх, адже аналогічних закладів в Україні немає. Відсутні пінгвінарії і в наших західних сусідів – у Польщі, Угорщині, Словаччині, Чехії, Румунії. Кілька пінгвінаріїв є в Росії, але вони не становлять конкуренції, вважають у «Бочаноті».

– Є пінгвінарій в іспанському місті Тенеріфе, він користується шаленою популярністю, – розповідає Галина Якубенко. – Власне ідея зробити щось подібне в Україні і виникла в мене, коли я минулого літа перебувала в Іспанії на відпочинку…

Попри те, що пінгвінарій стане унікальною атракцією Трускавця та сприятиме промоції нашого курорту, є й певні зауваження щодо цього проекту. Так, зоозахисники з Асоціації громадських організацій-товариств захисту тварин «Галицька вежа» вже висловили своє «фе» цій ідеї і обіцяють не допустити спорудження пінгвінарію.

– Пінгвіни – дуже милі та кумедні істоти, – погоджується Президент «Галицької вежі» Руслан Сурутнахендінов, – але вони вкрай важко переносять будь-які відхилення від звичних для них кліматичних умов. Порівнювати Трускавець та іспанське містечко Тенеріфе, де вже є пінгвінарій, я вважаю абсурдом, адже там природозахисні організації здійснюють жорсткий контроль за діяльністю пінгвінарію на офіційному рівні. Я більш ніж впевнений, що дозволи на спорудження пінгвінарію фірма «Бочанот» отримала з порушеннями.

– В нашій державі, з нашим рівнем корупції можна отримати дозвіл на будь-що, навіть на будівництво садо-мазо-центру або ж Будинку канібалізму, – напівжартома додає Руслан Сурутнахендінов.

Тим не менше, роботи з будівництва пінгвінарію у Трускавці розпочнуться з дня на день. На земельній ділянці, яка не була задіяна жодним чином близько семи років, відчутно пожвавішає. Розпочнуть з облаштування будівельного майданчика, до середини місяця завезуть перші партії будівельних матеріалів. Фірма «Бочанот» обіцяє, що пінгвінарій у Трускавці будуватиметься з використанням надсучасних фінських технологій, а нагляд за будівництвом здійснюватимуть запрошені спеціально для цього фахівці з Норвегії. До кінця жовтня цього року основний об’єм робіт має бути завершено, запевняють в «Бочаноті». А от відкрити пінгвінарій цього року не вдасться – урочисту дефіляду планують провести 1 квітня наступного року.

 Сілірпа Амірп, спеціально для «Трускавецького вісника»

(Переглядів 3 162 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви