За інформацією начальника відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Бориславської міської ради Володимира Прідуна у місті Бориславі по вул. Довженка / район свердловини № 494/, яка належить НГВУ “Бориславнафтогаз” ПАТ «УКРНАФТА» стався раптовий прорив на поверхню флюїду (газонафтоводяної суміші), яка рухається під великим тиском у підземному просторі. За його словами, такий прорив виникає внаслідок порушення гідродинамічної рівноваги. Внаслідок викиду нафто-водяна суміш розсіялась на прилеглій території, що призвело до забруднення ґрунтів, огорожі житлових будинків.
За інформацією представників НГВУ “Бориславнафтогаз” на поверхню вийшло близько 0,4 м3 нафтопродуктів. Одночасно із нафтою в атмосферу вийшла певна кількість супутнього газу. Такі випадки не є поодинокими на території нашого міста, адже воно розташоване в межах родовищ нафти та озокериту.
Як коментує ситуацію кандидат технічних наук, гірничий інженер, голова спеціальної комісії при вибуху газу у Бориславі у 1972 році Ярослав Мирка, зараз ситуація з природнім виливом нафти подібна до 70-х років. Перед тим, як вибухнув будинок по вулиці Володимира Великого, стався вилив нафти по вул. Нафтовій. Такі виливи нафти є дуже небезпечні. При виливі нафти відбувається міграція газу по всій нафтогазовій площині. “Якщо відбувся вилив нафти на вулиці Довженка і на даний час при низьких температурах нафта застигла, тоді не відбувається витік газу, він переміщується. В зоні небезпеки перебувають вулиці Довженка, Дорошенка, Шкільна, Володимира Великого, власні житлові будинки, школа “, – сказав Ярослав Мирка.
Довідка: У 1972 році саме вуглеводневі гази стали причиною вибуху двохповерхового будинку по вул. Володимира Великого, внаслідок чого загинуло 9 осіб. А у березні 1999 року внаслідок міграції вуглеводневих газів в каналізаційну мережу – стався вибух в одному з цехів НГВУ “Бориславнафтогаз”, де отримали опіки 5 осіб.
У місті визначено 24 найбільш небезпечних об’єктів, куди, зокрема, входять: міський вузол зв’язку, міський палац культури, кінотеатр «Каменяр», Будинок дитячої та юнацької творчості, дитяча школа мистецтв, середня школа № 7. По даних лабораторних досліджень в атмосферному повітрі – вміст вуглеводнів (керосину) перевищує ОБРВ в районі вул. Шевченка (ЦБВО) в 1,6 рази, в районі СШ № 7 в 1,6 рази, в міському парку культури і відпочинку від 3,3 до 4,1 рази, по вул. В.Івасюка (Бориславський озокерит) в 2,6 рази.
Питання загазованості міста Борислава, забруднення та деградації компонентів довкілля. багато разів піднімались на всіх урядових рівнях – Ради Міністрів СРСР та УРСР, Кабінеті Міністрів України, засіданнях численних Державних комісій. За часів незалежності Української держави роботи продовжувались відповідно до Постанов Кабінету Міністрів від 26.04.96 р. № 474, від 5.10.96 р. № 1246, розпорядження КМУ від 27.11.2001 р. № 544-р, також затверджено Програму невідкладних заходів із запобігання загостренню екологічної і соціальної ситуації у м. Бориславі. На даний час техногенно-екологічні проблеми не вирішені, а численні наукові та моніторингові дослідження компонентів довкілля підтвердили їх загрозливий та небезпечний характер. Забруднення та деградація довкілля міста Борислава стосується всіх його природних складових: геологічного середовища, атмосферного повітря, ґрунтів, водойм, біологічних систем.
Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради
ТОП коментованих за тиждень