На свій перший звіт міський голова Стебника Василь Пецюх прийшов, як кажуть, з відкритими лицем і чистою совістю. Бо весь рік він і його команда працювали чесно і, скажемо, продуктивно. Тож відзвітувати перед своїми виборцями мав про що, бо рік тому прийняв місто від свого попередника у занедбаному стані, із завалами сміття, зруйнованими дорогами, мізерним бюджетом, та багажем інших проблем.
Найперше, що пообіцяв новий мер, коли прийшов до влади, так це зробити ремонт головних вулиць міста, і зокрема Трускавецької. Адже по цій дорозі, яка веде до курорту, де працює тисячі стебничан, їзда була справжньою каторгою. Поки знайшли гроші та виконавця робіт, минуло досить часу. Та, незважаючи на труднощі, цього року міській владі таки вдалося вирішити цю проблему – дорогу на Трускавець відремонтували
Тож на звіті, що відбувся 11 грудня у Народному домі, Василь Федорович з гідністю рапортував про виконання цієї роботи. А окрім цього розпочато і частково виконано ремонтні роботи на вулиці Куліша та о. Микелити.
Тривалий час належно не справлялося зі своїми обов’язками керівництво комунальної служби міста. Там виникла велика заборгованість по заробітній платі, двірники перестали виходити на роботу. Довелося піти на крайні заходи – звільнити начальника КП МВУЖКГ, а на його місце запросити нового керівника Івана Лепкого. Бачимо, він серйозно береться за справу – наводить лад з прибиранням міста, повернув на роботу двірників.
Була серйозна проблема з приватизацією гуртожитку на вулиці Мельника 4А. Виявилося, що минуле керівництво міста допустило в цій справі певні порушення. Було встановлено, що протокол конкурсної комісії фальшивий, усі підписи підроблені. Рішення конкурсу нинішня міська рада відмінила.
У позитив міський голова заносить прийняття сесією рішення про дозвіл на приватизацію міських гуртожитків на вулиці Симоненка 21, 23, 24, 25, С.Бандери,3, облаштування майданчиків для сміття, встановлення урн для твердих побутових відходів, вилов спеціалістом бродячих собак, яких у місті відчутно поменшало.
Важливою проблемою для міста була і залишається ситуація на ДГХП «Полімінерал». Його оцінили на 200 мільйонів гривень, але за такі гроші його ніхто не хоче купувати. Зараз проводиться нове оцінювання основних фондів підприємства. Можливо зі зменшенням ціни появиться інвестор, який візьметься за його відновлення, бо для міста це дуже важливо в плані наповнення бюджету.
Не вдається знайти покупця і для «Масту», який заборгував значні кошти по кредиту.
Працює комісія стосовно зміни статусу міста. Йдеться про вихід з-під опіки Дрогобича і підпорядкування його області. Наразі, як стверджують спеціалісти, місто не відповідає вимогам обласного підпорядкування. Але робота в цьому напрямку ведеться.
Торкнувся міський голова сумнівної приватизації магазину «Меблі». Ця приватизація, стверджує він, відбулася не без участі колишніх депутатів міськради. Господарський суд області відхилив позов міської ради стосовно цього комплексу. Але міська рада має намір і далі боротися за нього.
Говорячи про міський бюджет, міський голова сказав, що у порівнянні з минулим роком бюджет зменшився на 200 тисяч гривень і зараз його загальний фонд становить 1700 тисяч гривень. З них на потреби міської ради йде один мільйон 200 тисяч гривень. При цьому влада здійснює економію коштів міського бюджету. Добиваються цього за рахунок вивільнення робочих місць та розподілу обов’язків розрахованих працівників між тими, хто працює.
Проводиться наповнення бюджету ще й за рахунок сплати податку за оренду земельної ділянки тими підприємствами, які раніше не платили. Сталося це після проведення інвентаризації землі, коли було виявлено таких неплатників. До нині злісним неплатником земельного податку залишається фірма «Прикарпатбуд». Відтак міський голова відповів на запитання присутніх.
Людей цікавило, як будуть вивозити з міста сміття. Адже згідно нових правил, як пояснює начальник комунальної служби Іван Лепкий, мешканці мають укладати угоду з комунальним підприємством. Встановлено тариф. За одну особу треба платити більше, ніж дотепер – 6,25 грн. Це викликало в залі гостру дискусію. Такі розрахунки мешканців не влаштовують. Що стосується ОСББ, то тут плата за вивіз сміття дається на розгляд будинкового комітету. Людей цікавило:
– Коли буде освітлена дорога з вулиці Січових Стрільців до «Куби»?
– Цю роботу виконаємо, лиш появляться кошти, – відповідає мер.
– Чому не ремонтується будинок на вулиці Курбаса?
– Будинок є власністю фірми. Ремонт – справа власника.
– Чому міська рада не бореться за меблевий магазин?
– Бореться. Але перший суд був не на нашому боці. Справа продовжується.
– У місті вкрали багато каналізаційних люків. Де міліція?
– Міліція шукає, наразі безуспішно.
І за питання з підтекстом:
– У якій квартирі ви мешкаєте?
– У мене двокімнатна квартира і живе зі мною двоє синів і мама моєї дружини, – відверто відповів мер. А ми додали б для цікавих, що Василь Федорович час від часу маршруткою, електричкою добирається до свого село Воля Якубова, щоб відвідати свою рідну хату, у якій уже нікого нема, поклонитися могилі батьків, поспілкуватися з сусідами.
Запитували міського голову, коли поновлять, наведуть порядок біля пам’ятника Тарасові Шевченку, бо основа його геть пошкоджена; коли в місті появиться патрульно-постова служба міліції; чому нічого не робиться із самовільними сміттєзвалищами, що утворилися обабіч дороги на Болехівці; чи не пора пустити маршрутку по місту, і, зокрема, на Панську Гору; чому в місті гальмується впровадження автономного опалення. Безперечно, на всі запитання люди отримали відповіді, але не зі всіх були задоволені.
Секретар міської ради Роман Івасівка розповів про роботу депутатського корпусу. Він зауважив, що не всі депутати регулярно бувають на сесіях. Виборці хочуть знати таких «працьовитих» обранців поіменно. Тепер їх не назвали, але якщо так продовжуватиметься, то їх імена будуть оприлюднені.
Про проблеми міста та свою участь у їх вирішенні говорив депутат обласної ради Михайло Задорожний. Зокрема, він допоміг місту у виділенні коштів на ремонт вулиці Трускавецької, посприяв у прийнятті рішення обласною радою стосовно приватизації гуртожитків, вирішує питання стосовно обласного підпорядкування Стебника, постійно цікавиться долею ДГХП «Полімінерал».
Він був противником перенесення з Дрогобича в Стебник відділень шкір- та онкодиспансерів. Депутат висловив побажання проводити такі зустрічі з виборцями хоча б два рази на рік.
Секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик був небагатослівним. Він передав вітання і вибачення від міського голови Олексія Радзієвського, який через недугу не зміг прибути в Стебник. Пан Метик сказав, що Дрогобицький мер задоволений роботою керівництва Стебника. Дрогобичани допомагали і будуть надалі допомагати місту калійників у вирішенні їхніх проблем.
На закінчення Василь Федорович подякував усім, хто прийшов на слухання звіту, сказав, що усі порушені питання постарається виконати, побажав людям щедрого святого Миколая та веселих Різдвяних свят і Нового року.
Андрій Говіщак, газета “Франкова криниця Підгір’я”
ТОП коментованих за тиждень