Літо таки закінчується. В повітрі якось аж запахло осінню та школою. 30 серпня в середній школі № 3 вчителі, вихователі міста зібралися на освітянську конференцію, яка традиційно передує початку нового навчального року. Проаналізувати досягнення і результати минулого навчального року, почути від влади міста та керівництва основні месиджі та завдання на рік новий – такі традиційні очікування цього великого і поважного освітянського зібрання після літніх відпусток.
Благословив педагогів на натхненну, важливу і потрібну працю, адже першим Вчителем був Христос, отець Василь Нестер. Більш прагматично не розслаблятися і не зупинятися на досягнутому побажав освітянам міський голова Руслан Козир, адже «стабільність тягне за собою спад, стабільність розслаблює. Ви повинні постійно бути в тонусі»,- переконаний міський голова.
З доповіддю про результати та завдання міської освітньої галузі виступив завідувач відділом освіти Михайло Шубак. Основним завданням дошкільної освіти, якою в Трускавці охоплено 73% дітей (другий показник в області), є підвищення її якості, комп’ютеризація. У дитсадках міста є лише один комп’ютер. Відділу освіти необхідно відшукати кошти і придбати в цьому році хоча б чотири комп’ютери для дошкільних установ, – зазначив Михайло Іванович. Хоча майже тут же додав, що можливості міського бюджету дуже малі…Ще одна специфіка дошкільної освіти – 28% працівників без фахової освіти. За свої кошти здобути другу платну освіту вихователям не те, що важко, а практично неможливо. Тому на обласній конференції йшла мова про про можливість навчання педагогів дошкільної освіти за кошти обласного бюджету. Та знову ж місто також повинно докластися, закласти на це певні кошти в міському бюджеті.
Проблеми середньої шкільної освіти – неповне завантаження шкіл, середні показники наповнюваності класів нижчі обласних. Є тенденція до зменшення учнів, які залишаються для отримання повної середньої освіти в 10-11 класі. Причому ряд дітей йдуть в загальноосвітні заклади інших міст, зокрема ліцей і гімназію сусіднього Дрогобича. Це також заставляє задуматися, що їх не задовольняє рівень освіти в місті, – висловився Михайло Шубак. На цьому місті доповіді в залі почався гул, але Михайло Іванович його обережно заглушив, обіцяючи, з цього питання можна буде висловитися пізніше.
Цього року в місті закриті два класи – в СШ №1 і НВК «середня школа №2-гімназія» з трьох класів сформовано два. За результатами аудиту КРУ рекомендує перепрофілювати СЗШ №3 на заклад з поглибленим вивченням окремих предметів, щоб школа мала свою родзинку і приваблювала дітей з регіону. Але про це можна буде говорити з наступного навчального року.
За кваліфікаційним рівнем вчителів середньої школи Трускавець перший в області – 178 педпрацівників з 222 мають вищу кваліфікаційну категорію. З таким кадровим потенціалом можна вирішувати будь-які завдання, – зазначив завідувач відділом освіти.
Один з основних показників якості освіти – рівень знань учнів. 87% учнів цього року взяли участь у незалежному оцінюванні. Максимальної оцінки – 200 балів не набрав ніхто. 11 учнів не набрали прохідного балу з окремих предметів.
Середня школа, як і довкілля потребує комп’ютеризації, точніше оновлення комп’ютерного обладнання. Зараз на 29 дітей один комп’ютер. Міністерство також дало завдання, щоб до кінця року всі вчителі володіли комп’ютером.
Позашкільна освіта, а в Трускавці це Будинок учнівської творчості та ДЮСК «Спортовець» – це форпост розвитку творчості, – відзначив Михайло Шубак. І показник охоплення позашкільною освітою в нашому місті просто феноменальний – 84% дітей (по області 29,5%!). Залишається працювати над якістю, збереженням та розвитком мережі позашкільних закладів. На це місто націлює і обласне управління освіти. Так що сподіваємось, більше на сесії чи будь-де не озвучуватимуться пропозиції міського голови про перенесення Будинку учнівської творчості.
Іра Циган, газета “Франкова криниця Підгір’я”
ТОП коментованих за тиждень