«Закон, як дишло», кажуть в народі про тих, хто маніпулює нормами закону, нехтує їх, чи використовує навиворіт.
На засіданні трускавецького міськвиконкому знову заговорили про тих, хто шкодить іміджеві міста-курорту, яке дуже прагне стати «європейським». З приводу усунення «шкідливих елементів» для ознак «європейськості» навіть було прийняте рішення.
Рішення Трускавецького міськвиконкому від 21 липня 2011 року за № 215 увібрало в себе бажання влади взяти під контроль ситуацію у відпочинковій зоні курорту – усунути стихійну торгівлю, вивести за межі так званої «першої санітарної курортної зони» надання послуг. У рішенні вже не видно посилання на цю так звану «першу зону», очевидно укладачі цього документу додивилися, що у законі «Про курорти», де означено цей термін, нема на що опертися, щоб заборонити художникам, фотографам чи вуличним музикам перебувати у парку. Виконавчий комітет Трускавецької міської ради опирається на низку інших законодавчих актів, у яких також важко щось угледіти, щоб аргументувати законність усіх пунктів прийнятого згаданого рішення. У першому пункті, зокрема, йдеться: «Заборонити стихійну торгівлю харчовими продуктами, промисловими групами товарів та надання послуг як суб’єктами господарювання, так і приватними особами, художникам, портретистам, включаючи розміщення МАФ-зовнішньої реклами на території курортного парку міста, в межах першого поясу зони санітарної охорони підземного джерела водопостачання-родовища мінеральної води «Нафтуся» терміном з 01.09.2011 року». Зазначимо, що коми розставлені уже в редакції «ФКП», в іншому стиль цілком збережено, це говорить, що документація у стінах трускавецької «ратуші» ведеться поспіхом, відповідно ж, рішення приймаються також без зайвих головних потуг. Що означає, скажімо, у цьому пункті вираз «терміном з 01.09.2011 року»? Від першого вересня – і до кінця світу? Хіба термін не має двох дат – його початку та кінця, або ж числової ознаки на зразок «терміном на п’ять років»?
Аргументом сказаного вище, що влада у Трускавці хоче прибрати під свій контроль усе, що діється у відпочинковій зоні, є висловлені думки з цього приводу тих, хто саме мав би потрапити під цю «мітлу». З цих думок випливає, що сильніші залишаться якнайближче до бювету, а слабших відтіснять подалі від нього.
– Я писав прохання залишитися зі своїм невеличким бізнесом на бульварі Торосевича, – говорить фотограф Василь. – Десь до місяця часу, як це передбачає закон, мені надійшла письмова відповідь від влади. Так і так, пишуть мені, ваша підприємницька діяльність не може здійснюватися на бульварі Торосевича з такої-ось причини. І дають посилання на один нормативний акт міської ради, розраховуючи, мабуть, що я не поцікавлюся його змістом. Але я роздобув це рішення і дуже здивувався тим, чому на нього послалися, щоб спекатися мене з парку. Бо у ньому йдеться… про охорону зони навколо питтєвого озера.
У колі художників та інших, хто зараз знаходиться неподалік від бювету мінеральних вод №1, побутує твердження, що вони звідти нікуди не підуть і на тому крапка. Справа, кажуть, була у суді і все у них буде нормально. Чи це стосується портретистів, наразі невідомо, бо нікого з них на час обходу кореспондентом «ФКП» паркової зони курорту не було.
Щодо вуличних музик, то це окрема розмова, вона стосується елементу своєрідної форми культури, що є в усіх країнах і заборона на неї не поширюється ніде. Але якщо це є цілковите безкультур’я зі співом шансонів та з використанням звукопідсилювальної апаратури, то слід знайти норму закону про його заборону, як таке, що порушує спокій громадян, не дає естетичної насолоди, не пропагує культури нашого народу. Але не підтасовувати норми законів, що зовсім тут недоречні, скажімо, про цю саму «першу санітарну курортну зону». Бо закон – не дишло. А ті, хто на нього опирається – не фірмани.
Василь Кирилич, газета “Франкова криниця Підгір’я”
ТОП коментованих за тиждень