Герої – хто вони? Чи тільки ті, хто загинув у боротьбі за Вітчизну, чи ті, що творять її сьогодення і будучину? Ті, що пожертвували своїм життям один раз, ідучи на смерть з гордо піднятою головою, чи ті, хто жертвує це життя на вівтар Батьківщини щодня, щогодини?
Напевно, нема окресленого правила, визначення, кого вважати Героєм. Та й не потрібно. Але вшанувати як тих, хто поліг за Україну, так і тих, хто дочекався її, збираються свідомі українці в двадцятих числах травня. Саме в травні загинули визначні Герої нашого народу – Симон Петлюра та Євген Коновалець. І саме в травні Україна відзначає День Героїв – свято, яке ще не зовсім прижилося, та стає все відомішим, особливо в нас, у Галичині.
У Трускавці в середу, 23 травня, зібралися вшанувати Героїв місцева влада, працівники культурних та освітніх закладів, школярі, представники громадських організацій, а також небайдужі трускавчани. Урочистою ходою зі смолоскипами, жовто-синіми та червоно-чорними прапорами, квітами та під звуки маршу духового оркестру пройшла колона від символічної могили Українських Січових Стрільців, що біля церкви святого Миколая, до пам’ятника Провіднику ОУН Степану Бандері. Панахиду за убієнними відслужив та проповідь виголосив отець Василь Нестер з церкви св. Миколая. А після цього прозвучали виступи, вплетені у поетично-музичну композицію свята. Не лише пам’ятати про Героїв, але й брати з них приклад, примножувати славу України закликали станичний Братства вояків ОУН-УПА в Трускавці Роман Малярчин, голова трускавецької станиці «Пласту» Олег Рега, міський голова Трускавця Руслан Козир, директор музею історії міста Галина Коваль.
Завершилося свято покладанням квітів до могил Січових Стрільців та воїнів УПА, а також до пам’ятників Василю Біласу, Дмитру Данилишину, Роману Різняку-Макомацькому та Степану Бандері.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень