Більше таке повторитись не повинно

24.11.2013 | Filed under: Публікації

У суботу, 23 листопада, Україна відзначала День пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. Пом`янули мільйони безневинно убієнних жертв і в Трускавці. Біля церкви св. Миколая відбулася панахида, яку відслужили отці всіх трьох греко-католицьких парафій міста.

Сумно бамкає дзвін. До розуму та свідомості апелює у своїй проповіді отець Ярослав Шафран. Втирають хусточкою кутики очей старенькі дідусь та бабуся. Напружено вдивляються у темінь ночі і пломінчики свічок діти. Життя прекрасне. А в 1932-1933 рр. його позбавили наших земляків з Великої України тільки за те, що вони були українцями.

Неможливо було без жаху слухати слова-свідчення тих страшних часів, особливо у виконанні дітей. «Їсти хочу… Відріжте мій пальчик, щоб я його з`їла, бо він не відкусюється»… Нема слів, щоб передати той жаль за нашими українцями, винищеними сталінським режимом. Як і нема слів, аби передати гнів на виконавців цього жорстокого злочину – геноциду українського народу.

Горять свічки, їхнє полум`я на майданах міст та у вікнах осель нагадує, що Україна повік пам`ятатиме тих, кого скосила голодна смерть. Не лише пам`ятати, але й робити висновки, закликала трускавчан та гостей міста заступниця міського голови Валентина Бодак. А переселена в часи операції «Вісла» п. Марія Гурба розповідала про ті села на Одещині, які зникали з мапи України в результаті Голодомору.

Голодомор – одна з трьох найбільших трагедій людства, поряд із різаниною вірмен в 1915 та Голокостом євреїв у часи ІІ світової війни. Схиляємо голови у скорботі та молитві за невинно убієнними в часи Голодомору. Вічная їм пам`ять…

Володимир Ключак

(Переглядів 84 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину
  01.11.2019 | 09:27

  У неділю, 3 листопада, у Трускавці в музеї історії міста-курорту відбудеться відкриття фотовиставки  кримських митців «Палац в саду. Перлина Кримського ханства». Проєкт реалізується за підтримки кримськотатарської громади м. Львова. Початок заходу о 16.00.  Запрошуємо! (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Музей міста-курорту Трускавець запрошує на виставку (0)У Трускавці […]

 • Спортивні анонси
  18.10.2019 | 10:31

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеАфіша. Міжнародний турнір з боксу (0)У четвер 22 грудня 2016 р. о 16:00 Благодійний фонд «Спортовець» запрошує на загальні збори (0)Футбольна школа проводить набір дітей (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви