Більше таке повторитись не повинно

24.11.2013 | Filed under: Публікації

У суботу, 23 листопада, Україна відзначала День пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. Пом`янули мільйони безневинно убієнних жертв і в Трускавці. Біля церкви св. Миколая відбулася панахида, яку відслужили отці всіх трьох греко-католицьких парафій міста.

Сумно бамкає дзвін. До розуму та свідомості апелює у своїй проповіді отець Ярослав Шафран. Втирають хусточкою кутики очей старенькі дідусь та бабуся. Напружено вдивляються у темінь ночі і пломінчики свічок діти. Життя прекрасне. А в 1932-1933 рр. його позбавили наших земляків з Великої України тільки за те, що вони були українцями.

Неможливо було без жаху слухати слова-свідчення тих страшних часів, особливо у виконанні дітей. «Їсти хочу… Відріжте мій пальчик, щоб я його з`їла, бо він не відкусюється»… Нема слів, щоб передати той жаль за нашими українцями, винищеними сталінським режимом. Як і нема слів, аби передати гнів на виконавців цього жорстокого злочину – геноциду українського народу.

Горять свічки, їхнє полум`я на майданах міст та у вікнах осель нагадує, що Україна повік пам`ятатиме тих, кого скосила голодна смерть. Не лише пам`ятати, але й робити висновки, закликала трускавчан та гостей міста заступниця міського голови Валентина Бодак. А переселена в часи операції «Вісла» п. Марія Гурба розповідала про ті села на Одещині, які зникали з мапи України в результаті Голодомору.

Голодомор – одна з трьох найбільших трагедій людства, поряд із різаниною вірмен в 1915 та Голокостом євреїв у часи ІІ світової війни. Схиляємо голови у скорботі та молитві за невинно убієнними в часи Голодомору. Вічная їм пам`ять…

Володимир Ключак

(Переглядів 84 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви