До мешканців Трускавця,
До Трускавецької влади,
на чолі якої є мер Козир Руслан, що обраний мешканцями м. Трускавця, та має заробітну плату з розрахунку податків мешканців м. Трускавця,
на чолі якої є Терлецький Юрій – начальник Управління ЖКГіБ, що має заробітну плату з розрахунку податків мешканців м. Трускавця
до Ветеринарного управління, яке відповідає за санітарно-епізоотичний стан міста Трускавець, та зобов’язане виконувати постанови держави
В відповідності з прийнятими в нашій державі:
1. Закону України «Про захист тварин» № 3447- 1V від 21.02.2006 р.,
2. Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України № 365 від 07.09.2010г “Про затвердження методичних рекомендацій про проведення евтаназії тварин»,
3. Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України № 439 від 15.10.2010р. “Про затвердження Положення про притулок для тварин”,
4. Наказом Міністерства екології № 425 від 28.09.2010г. “Про затвердження Порядку проведення заходів, необхідних для скорочення чисельності тварин, які становлять небезпеку “
5. Наказом Прем’єр-міністра України від 07. 07.02 № 1506 0 2-12 про Заходи щодо негуманного поводження з безпритульними тваринами,.
6. Підписану в 2012 році Європейську Конвенцію «Про захист домашніх тварин»,
ми вимагаємо додержання законів України, що до гуманного поводження з тваринами,
ми вимагаємо додержуватися принципів місцевого саморегулювання, щодо громадських обговорень питань, що хвилюють громадськість,
ми вимагаємо не приймати поспішних рішень, що тільки «замилюють» проблему, не вирішуючи ії в принципі, та наносять непоправної моральної та фізичної шкоди населенню, навіть, якщо одній людині.
Тож вважаємо цілком недопустимим те, що влада Трускавця, підписавши угоду про відлов собак у м. Трускавці з Львівським КП «Лев», тим самим підписала смертний вирок не тільки для безхатніх тварин, але й хатніх, бо як то є у маленьких містах господарі випускають своїх тварин (собак) побігати по вулицях «для здоров’я».
За коментарем директора ЛКП «Лев» Гарматія Романа, яке він дав «Високому Замку»:
«Згідно з прийнятою ухвалою сесії Львівської міської ради, якщо за п’ять днів тваринам не найдуть господарів – проводимо гуманну евтаназію».
Відносно слів «гуманна евтаназія» пана Романа, геть не збігається зі словами лікаря ветеринарної медицини Львівської міської ради Олега Юзьківа, який вже багато років разом із ЛКП “Лев” бере участь у рейдах по вилову безпритульних собак.
Кореспонденту «Леополіса» він розповів:
«Щодо присипляння хворих безпритульних собак, то і в цьому плані, ми безнадійно відстали. Раніше собак вбивали струмом, – веде далі ветлікар міської ради. – Може, це й виглядало жорстоко, але принаймні тварина не мучилася, помирала миттєво. Тепер використовують хімічні препарати, далеко не такі, як у Німеччині. Відповідно до ваги собаки потрібно розрахувати дозу і вколоти ії у певну точку. Це – проблематично. Після ін’єкцій деякі чотирилапі мучаться…».
Отже собаки помирають в тяжких муках! Потім їх везуть в Жовківський ветсанзавод, де спалюють та роблять костну муку.
Польське телебачення TVN24 знімало привіз однієї тони собак з ЛКП «Лев».
Також телеканал «ZIK» програма «Провокація» зняла фільм «Собаче життя», де працівники ЛКП «Лев» продають собак на собачі бої.
І ці працівники і надалі працюють там, ці працівники, що мали б вже нести відповідальність за ознаками Кримінального Кодексу України.
А ще можливо, що вся ця схема, щодо відлову тварин, їх нібито гуманної евтаназії, треба для того, щоб списати гроші. Бо ніхто тварин не рахував і рахувати не буде, витрату медикаментів теж навряд чи хто контролюватиме. От і стане дуже вигідним та прибутковим бізнес по відлову та «евтаназії» тварин. То, що робилось всі минулі роки продовжиться, але вже під личиною лукавства та користі на свою кишеню.
Ми не виключаємо можливості і ще і того, що деяких собак хтось и наважиться стерилізувати, для того щоб відмити гроші, але немає гарантії, що собака виживе, перенісши стрес при відлові, бо гуманно відловлювати тварин ніхто не вміє, потім переїзд з Трускавця до Львова, а це 80 км, чи в жару, чи в холод. А машина зовсім не обладнана для транспортування тварин.
Перенісши операцію, тварина ослаблена в антисанітарних умовах, в тяжкому смороді, в фекаліях, в смердючій їжі, де кишать черви, буде приречена на захворювання «чумою» – тяжкою вірусною інфекцією.
І після того на другий чи третій день тварину відправлять в її місто перебування.
Так вже було з Трускавецькою собакою в червні 2011р., яка померла в тяжких муках після стерилізації. Тварину на третій день негайно ветеринар – Курач Андрій відправив додому, щоб показати перші «плоди» праці, перші та останні, як виявилося.
Дивіться самі:
Вважаємо, що в нашій місцевості є фахові спеціалісти-ветеринари, які готові стерилізувати, вакцинувати, підліковувати і чіпувати бездомних тварин.
З одним з таких ветеринарів навіть була раніше домовленість місцевої влади. Але, це ж, порахувавши, влада визнала невигідним для себе.
А тут он, як все «гарнесенько»: віддали тварин у Львів, без свідків, без контролю, без реєстрації , без опікунів, одним словом «сплавили» з очей подальше та ще й грошей за це притягнули з міського бюджету, а там будь що!
Отже, ми вимагаємо від влади м. Трускавця:
1. Провести громадські слухання по визначеній проблемі: «Відсутність обліку, контролю та відповідальності за непродуктивними хатніми та безхатніми тваринами у м. Трускавці»
2. Розробити та прийняти відповідні регуляторні акти на місцевому рівні щодо обліку, контролю та відповідальності за непродуктивними хатніми та безхатніми тваринами у м. Трускавці відповідно до нових законодавчих актів держави в сфері поводження з тваринами.
3. Почати врегулювання питань щодо поводження з непродуктивними тваринами безпосередньо власників.
4. Зібрати статистичні дані, щодо кількості непродуктивних хатніх тварин та їх власників.
5. Почати вести в місті роботу щодо пропаганди гуманного ставлення до тварин та відповідальності власників.
6. Розробити Програму на місцевому рівні щодо гуманного врегулювання чисельності безхатніх тварин із залученням місцевих провідних лікарів ветеринарної медицини, та обладнати майданчик для карантину, та перетримки тварин відповідно до законодавчих актів України.
Залишаємо за собою право контролювати й надавати розголосу на міжнародному рівні всі дії щодо поводження з непродуктивними тваринами в м. Трускавці.
Координатор Українсько-Польського руху – Калапунь Світлана,
ГО «Миколаївське міське товариство захисту тварин»,
Міжнародна організація захисту тварин «VIVA»,
Польське товариство опіки над тваринами
Від “ТВ”. Польськомовна версія звернення буде опублікована в засобах масової інформації Республіки Польща.
ТОП коментованих за тиждень