Відкритий лист Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку від колективу Бориславської експедиції Прикарпатського УБР

21.05.2014 | Filed under: Публікації

В час коли країну потрібно відроджувати, коли українцям потрібен мир та наполеглива праця, щоб підняти з колін все те, що ще можна відновити, в умовах гострого протистояння в середині країни, керівництво Прикарпатського УБР у депресивному Бориславі остаточно знищує виробничу базу управління бурових робіт. Причому не просто доводить процес ліквідації найпотужнішого в Західній Україні УБР, а робить це у такий спосіб, щоб ця важлива галузь нафтовидобутку не мала можливості у Бориславі відмовитися. Спочатку керівництво Прикарпатського УБР із м. Долини видало наказ № 560 від 4 квітня 2014 року про заплановане вивільнення у зв’язку із скороченням чисельності штату працівників. Згідно наказу скорочувався весь адміністративний апарат Бориславської експедиції, що по-суті ставило під питання саме існування у Бориславі потужної бурової виробничої бази.

Із цим усе зрозуміло. Проте адміністрації УБР цього виявилося замало. Сьомого травня адміністрація Прикарпатського УБР у Долині видає наказ № 735 «Про переміщення основних засобів», згідно якого у Бориславі повинна бути зруйнована виробнича база колишнього управління бурових робіт. Як годиться, наказом призначили відповідальних осіб, направили своїх робітників для демонтажу, написали перелік токарних верстатів, навіть вказали куди саме перемістять станки. Звичайно, в Долину в цехи ремонтно-виробничої бази Прикарпатського УБР.

Тільки один з двох цехів у Бориславі, де розташоване обладнання, колись забезпечував робочими місцями більше 80 чоловік, а перелік продукції та послуг, котрі виготовлювались в цеху перевищували п’ять десятків найменувань. Оскільки окремі види оснастки виготовлялися тільки у Бориславі, виробничі площі буровиків Бориславської експедиції були, по суті, унікальними. Після демонтажу обладнання і вивозу його в Долину, відновити це виробництво буде неможливо.

Чи існує нагальна потреба у переміщені обладнання із Борислава в Долину. Для прикладу, хочу навести приклад ліквідації Надвірнянської експедиції, обладнання якої також демонтували та відвезли в Долину. От тільки біда місця поважнішого, як під відкритим небом, біля паркану на виробничій базі Прикарпатського УБР в Долині не знайшлося. Так і ржавіють основні засоби під відкритим небом. Боюся, що така ж участь очікує і наше виробниче обладнання, яке збираються перевести в Долину.

Чому так впевнено пишу, що наше? Його купляли за часів Бориславського УБР наші батьки, наші дідусі. На ньому працювали люди, які зуміли так високо підняти рівень професіоналізму та якості робіт бориславських буровиків, які досі вважаються прикладом для наслідування в інших регіонах України і навіть за кордоном. І це не пусті слова. Один з цих станків 1926 року випуску, країна виробник Данія. Невже не краще розмістити його в музеї-скансені нашого міста, аніж дати можливість списати на металобрухт долинянам.

Боляче за цим просто спостерігати, потрібно діяти. Але про це згодом. Так уже зроблений перелік офісних меблів, котрі також пригляділи собі долинське начальство, щоб не пропали у Бориславі. Цікаво, що меблі Бориславської експедиції будуть передані навіть не в Прикарпатське УБР, а в НГВУ “Долинанафтогаз”! Медпункт з усіма тренажерами та медичним обладнанням, який у свій час був створений для потреб наших працівників, також «уподобали» та вчасно «перемістили» в Долину.

Що далі?.. Наміри передати виробничу базу колишнього Бориславського УБР по вул.. Шевченка, 215, яка у свій час вважалася найкращою серед виробничих ПАТ “Укрнафта” на баланс НГВУ “Бориславнафтогаз”?

Ми, члени колективу Бориславської експедиції, досі поодиноко пробували протистояти нищенню підприємства. Хтось писав статті, хтось намагався достукатись до здорового глузду, нас захищали міська влада, політики, за що їм щиро вдячні. І цим ми тільки відтерміновували очевидний, спланований, послідовний план ліквідації.

Тепер в час змін, коли наша держава гордо скинула кермо беззаконня і обрала шлях справедливості та розвитку, мовчати та обертатись назад з сумом згадувати минулу велич не можна. Досить!!! Потрібно діяти, потрібно об’єднуватись, потрібно пропонувати, брати активну участь в обговореннях, в складаннях шляхів виходу з складних ситуацій. А вони є. Можливо це важкий і довгий шлях, та впевнений нам це під силу. Бориславці, нафтовики, ми повинні використати наш неоціненний досвід, наші до кінця не досліджені багатства, наш потенціал як трудовий, так і Богом даний.

Пропоную створити ініціативну групу, що буде займатися перспективами розвитку буріння, видобутку та ліквідації наслідків тривалої експлуатації Бориславського нафто-газового промислового родовища. У нас є чимало досвідчених спеціалістів в галузі геології, буріння, видобутку, чий незаперечний досвід можна залучити до спільної справи розвитку галузі буріння. Маємо також багато освічених, повних сил та енергії молодих людей, які не мають змоги продовжити династійну справу освоєння земних надр через відсутність робочих місць. Чомусь приватним компаніям вигідно проводити буріння на бориславських площах, а буровики державної компанії ПАТ «Укрнафта» сидять без роботи та їх скорочують?

У нашому місті перспективи буріння та збільшення видобутку є! І це потрібно довести. Однією з таких пропозицій, яка здатна на сьогоднішній день вирішити питання збереження бурової виробничої бази у Бориславі, є приєднання експедиції до складу НГВУ “Бориславнафтогаз”, так як це було колись. Що це дасть? Зменшення собівартість робіт циклу спорудження свердловин за рахунок, як мінімум, зменшення загальновиробничих витрат, підвищить контроль над раціональним використанням коштів та часу буріння. Капітальний ремонт глибоких свердловин на бурових станках типу Уралмаш – 3Д, 4Е, що дозволить значно розширити діапазон свердловин, на котрих можна провести роботи за рахунок високої вантажопідйомності станка. Такий досвід є, і він позитивний.

Вищенаведене не тільки дасть робочі місця місцевим мешканцям та наповнення в місцевий бюджет, а й призведе до суттєвого збільшення виробничих показників нафтогазовидобувного управління та зменшення загазованості в місті за рахунок збільшення відбору флюїду, що призведе до зменшення напруження в продуктивних пластах.

І насамкінець. При відсутності потрібного об’єму фінансування ПАТ “Укрнафта” та відсутності об’єму робіт, можливо скористатися позитивним досвідом інших компаній. Наприклад, ПАТ «Укргазвидобування» та «Шелл» успішно співпрацюють на Юзівській площі сланцевого газу. На заході України є Олеське родовище сланцевого газу. Право на його експлуатацію належить компанії «Шеврон». Можливо, ініціювати подібний проект з “Шеврон”, скажімо надання по наряд-замовленню бурових бригад. (якщо і в рідній Львівській області бурити будуть не бориславці, це уже занадто, навіть для нас терпеливих)

У нас є конкретні пропозиції. При їх опрацюванні ініціативною групою будуть конкретні шляхи їх реалізації, буде програма. За підтримки усіх нафтовиків Борислава, місцевої влади, ми зможемо донести це до керівництва держави та втілити їз в життя.

Сподіваємось, що наші колеги з НГВУ з розумінням віднесуться до таких ініціатив. Адже, уже давно, з року в рік вас “тішать” перспективами об’єднання трьох НГВУ – Бориславнафтогаз, Долинанафтогаз, Надвірнанафтогаз – в одне. За схожим сценарієм у свій час ліквідовували Бориславське УБР. До чого це призвело? Центр в Долині. Податки в Івано-Франківську область, скорочення працівників, спад виробництва. Давайте разом уже сьогодні задумаємось, що буде завтра. Краще відстоювати ідею збереження нашого НГВУ “Бориславнафтогаз” та створення у його рамках на ще існуючій виробничій базі Бориславської експедиції відділу чи цеху буріння, аніж загубити і це останнє нафтове підприємство. Адміністрація Львівської області повинна відстояти власну нафтовидобувну галузь. Інакше необдуманими кроками представників Івано-Франківщини вона буде зруйнована остаточно. А разом із нею пропадуть і ці надходження у місцеві та державний бюджети, які маємо нині. Борислав за свою довгу історію натерпівся чимало, проте завжди залишався в історії світового нафтовидобутку серйозним промисловим центром. Таким центром він повинен залишатися і надалі.

Колектив Бориславської експедиції Прикарпатського управління бурових робіт

(Переглядів 222 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви