Війна проти лікарні?

04.06.2015 | Filed under: Публікації

Як інформує наше власне джерело, у вівторок, 2 червня, у Львівському окружному адміністративному суді відбулося засідання щодо вимоги Трускавецької міської ради до державної будівельно-архітектурної інспекції України ліквідувати декларації реконструкції частини хірургічного корпусу Трускавецької міської лікарні. Третьою стороною в цьому судовому процесі є КП «Трускавецька міська лікарня».

Передісторія цього питання є такою. У 2012 році в зв’язку з численними наріканнями персоналу на незадовільний температурний режим в операційних хірургічного корпусу в зимовий період головним лікарем ТМЛ Андрієм Кульчинським було прийнято рішення вирішити це питання. Щоб в хірургічному корпусі, а особливо в тій його частині, де знаходяться операційні, було тепло та затишно, вирішено було провести реконструкцію споруди, забудувавши знизу ту частину корпусу, котра виявила недоліки головного проекту споруди.

До речі, в 2013 році «Трускавецький вісник» вже піднімав цю тему (див. статтю «Чи все гаразд у Трускавецькій лікарні?»). Ще тоді Андрій Кульчинський дав чіткі роз`яснення, що будується в хірургічному корпусі і з якою саме метою. Здавалося, що всі крапки над «і» розставлено…

Щоб утеплити корпус, потрібно було знайти інвестора. Знайшли. З дотриманням всіх вимог інвестор забудував цю частину корпусу і мав передати лікарні, щоб потім це ж приміщення у лікарні і орендувати. «Це мали бути кафе і аптека», – пояснює Андрій Кульчинський.

Від Трускавецької міської ради було отримано архітектурно-планувальне завдання, проект пройшов державну експертизу, будувала ліцензійна організація. Ніби все гаразд. Але все йшло добре до того моменту, коли міський голова усвідомив, що Андрій Кульчинський є його конкурентом на посаду мера і що у підлеглого (тобто, в головного лікаря міської лікарні) шанси обійняти цей найвищий у місті пост набагато вищі (вдвічі, а може і втричі).

Тоді і почалися епопеї зі зняттям А. Кульчинського із займаної посади шляхом розірвання (чи то пак, непідписання) контракту, що було здійснено всупереч чинному законодавству України. Мер програв суд першої інстанції (Трускавецький міський суд), другої інстанції (Львівський апеляційний суд), але на цьому не заспокоївся (кажуть, подав касацію).

Війна проти неугодного доктора почала вестися і на інших флангах. Підгодованим журналістам дали команду «фас» і вони почали гавкати аж до втрати журналістської подоби. Андрію Кульчинському почали закидати всі мислимі та немислимі гріхи, в тому числі у співпраці з приватними фірмами, комерціалізації лікарні, почали навіть рахувати на пальцях хто помирає в лікарні і чи не було часом серед мерців дітей. Страшно навіть слухати…

Однією зі спроб «вказати доктору на його місце» стало засідання виконкому 21 травня ц.р., на якому Андрію Кульчинському влаштували допит у кращих зразках іспанської інквізиції. І хоча на публіку рішення виконкому озвучили «Звіт взяти до відома», та насправді у готове рішення виконкому з порушенням закону дописали пункт «Доручити міському голові вжити заходів до усунення порушень та заходів дисциплінарного стягнення» (!!!).

До речі, проекту цього рішення на офіційному сайті Трускавецької міської ради чомусь не було, що однозначно є порушенням закону «Про доступ до публічної інформації». Якщо правоохоронні органи в нас не відреагують на такі зловживання посадовцями міськвиконкому, зокрема мером Козиром Р.Я., своїм службовим становищем, то тоді приклад підлогу документів можуть наслідувати низи! Якщо дозволено порушувати всі чинні правила меру, то чому не можна простому громадянину? Невже і далі діє принцип «Quod licet Iovi, non licet bovi»?

Війна проти Андрія Кульчинського вилилася і в форму війни проти всієї лікарні. Особливо це стало видно після того, коли працівники комунального підприємства прийшли в мерію захистити свого керівника, а погані щури втікали з Білого дому через чорний вихід (грудень 2014 р.). Велика прихильниця теперішнього керманича Трускавця Леся Дідик відкрито звинуватила наших трускавецьких медиків у хабарництві («Підніміть руку, хто з вас перестав брати хабарі?»), а інша її «колежанка» опустилася до рівня принижень лікарів та медсестер, що вони, мовляв, не мають права нічого говорити, оскільки «це все люди з Уличного, Доброгостова та інших сіл, а не трускавецькі…».

Вівторковий суд показав, що війна проти лікарні ведеться і в юридичній площині. Мер вважає, що головний лікар перевищив свої повноваження і не попросив в нього дозволу на здійснення забудови хірургічного корпусу. Та на виконкомі 21 травня мер непрямо визнав, що до нього все ж зверталися з цього приводу в 2012 році… Втім, всі крапки над «і» у справі забудови під хірургічним корпусом нехай розставляє суд, це ж його місія…

Як коментує Андрій Кульчинський, «згідно статуту комунального підприємства «Трускавецька міська лікарня» дозвіл потрібний тільки в разі відчуження комунального майна». Оскільки жодна мова про якесь відчуження не йде, то й дозволу такого не потрібно. Тут на гадку насувається інше – чому мера досі не взяли «за шкірку» за приміщення дитячої лікарні? Адже там дійсно пішла «прихватизація». Але це вже історія дещо інша і до неї варто повернутися в окремій публікації.

Тепер мерія через суд хоче відмінити декларацію про введення в експлуатацію, яка була прийнята на початку минулого року, і розвалити побудоване. Згідно судового позову міська рада дізналася про побудоване лише наприкінці 2014 р. Нонсенс? Абсурд? Про будівництво писав «Трускавецький вісник» (червень 2013 р.), була опублікована і стаття в газеті «Франкова криниця Підгір`я» № 24 (223) від 28 червня 2013 р.), врешті-решт, всі бачили, що ведеться це будівництво. Але тоді мер як та одна з трьох мавп, які позакривали вуха, очі та рот, чомусь нічого не бачив і головного лікаря лікарні до відповідальності не притягував.

Дивує й те, що про будівництво ні сном ні духом «не знав не відав» відділ комунального майна. В цьому відділі, до речі, будь-який коментар взяти ще важче, ніж у мера…

І насамкінець уявімо, що ж відбулося б, якби справдилися мрії ворогів Андрія Кульчинського. По-перше, трускавецька лікарня з передової в області перетворилася б у амбулаторію чи ФАП, де надавали б тільки первинну допомогу (цю ідею озвучили журналісти мера, а що в мера у голові, то в дурного прихвосня на язиці). По-друге, головного лікаря мали б покарати хоча б за те, що посмів претендувати на місце, заготовлене «пітєрскімі парнями» для найяснішого арковода. По-третє, до дібр пані, котра забагла ковтнути дитячу лікарню та санстанцію, додати ще кілька «корпусочків» міської лікарні. І по-четверте, зруйнувати разом з добудовою до хірургічного корпусу весь цей корпус і всю ненависну лікарню спільно з її працівниками з навколишніх сіл, щоб навіть згадки не було, що хтось смів проявляти ініціативу та висловлювати власну думку, котра суперечить з поглядами міні-Януковича. Боб-будівельник наслухався пісень: «…разрушим до основанья, а затем мы наш, мы новый мир построи, – кто был ничем, тот станет всем…».

Війна «Козир проти Кульчинського» триває. Панове, вважайте, щоб не вийшло так, що «де двоє б`ються – третій користає»…

Володимир Ключак

(Переглядів 465 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Актуальні афіші
  03.10.2019 | 16:52

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Доґ-Фест у Трускавці (афіша) (0)У Трускавці покажуть балет “Собор Паризької Богоматері” (0)Для любителів риболовлі (0)

 • День туризму у Трускавці (афіша)
  23.09.2019 | 17:11

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Доґ-Фест у Трускавці (афіша) (0)У Трускавці покажуть балет “Собор Паризької Богоматері” (0)Для любителів риболовлі (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви