6 березня на XIV виборній конференції новим головою МПО працівників санаторно-курортних і медичних установ м. Трускавця обрано Віктора Стецька. Він прийшов на зміну багаторічному очільнику профспілок міста Трускавця, голові міської профспілкової організації працівників санаторно-курортних і медичних установ міста-курорту, голові профспілкової організації ЗАТ «Трускавецькурорт» Івану Терещуку, котрого не стало. Людині багатогранній та неординарній. Лідеру спілчан, який усе своє свідоме життя віддав саме їм – простим працівникам, за якими стоїть творення майбутнього та сьогодення.
Віктор Володимирович розповів про головні пріоритети своєї роботи на новій посаді та основні завдання, які стоять перед міською профорганізацією.
– Хочу сказати, що ця довіра, яку мені висловили голови та члени профкомів санаторно-курортних і медичних установ міста, зобов’язує мене працювати, працювати і ще раз працювати на благо профспілки та її спілчан. Я прийшов очолювати громадську організацію, яка стоїть на захисті законних інтересів людей праці, тож я маю бути з народом. Іншого не дано.
Звичайно, що замінити такого лідера, яким був Іван Іванович, мій наставник і другий батько, важко, але дотримуватися тих принципів, які він сповідував, я обов’язково буду і просто зобов’язаний. Практично серед усіх голів профкомів люди з багаторічним досвідом роботи на цій ниві. Це – Зінаїда Рибак, голова профкому СГК «Дніпро-Бескид», Наталія Унжина – голова профкому ДП Дитячий санаторій «Джерело», Володимир Чайковський – голова профкому санаторію «Кришталевий палац», Володимир Чуба – голова профкому Трускавецької міської лікарні, Роман Магдич – голова профкому санаторію «Молдова», Василь Райбул – голова профкому фірми «Вектор-Б». Усі вони пліч опліч працювали з Іваном Терещуком. Тому моє обрання для мене – велика відповідальність та щира вдячність за довіру. Так само хочу подякувати і голові Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Юрію Білому за підтримку та допомогу в роботі.
– Вікторе Володимировичу, якою на Вашу думку має бути профспілкова робота?
– Профспілкова діяльність багатогранна, і лише послідовна й комплексна робота дає результати. Відправною точкою я назвав би саме організаційну роботу. Можна по-різному ставитися до оргпитань, але саме ця проза профспілкового життя є його фундаментом. Основний принцип організаційної діяльності – верховенство статуту. Не менш важливою для організаційного зміцнення є виконавська дисципліна. Всі рішення перебувають на постійному контролі. А орієнтиром для нашої діяльності є ухвалені міською профспілковою організацією працівників санаторно-курортних і медичних установ пріоритетні завдання, виконання яких контролюється Об’єднаним комітетом.
А взагалі тема організаційної роботи невичерпна.
– А які, на Ваш погляд, шляхи мотивації профчленства?
– Найкраща мотивація – конкретні приклади захисту прав та інтересів працівників і своєчасне широке інформування про це громадськості. Практика свідчить, що на перше місце в діяльності профспілок висуваються завдання правового захисту. Ми тісно співпрацюємо з юридичним відділом Львівського обкому профспілки медиків, який очолює Ігор Баєв. Ведеться активна роз’яснювальна робота з питань трудового права, надано безліч консультацій із правових питань.
Вважаю, що кожна, починаючи з первинної, організація профспілки повинна мати чіткий план мотивації профчленства. Значну роль тут може відіграти й гарний соцпакет, як от в оздоровницях ДП Дитячий санаторій «Джерело» чи ЗАТ «Трускавецькурорт». На цих підприємствах нещодавно прийнято нові колективні договори, в яких міститься ряд позитивних змін для працівників. Окрім цього не слід забувати про активний відпочинок, культурно-масову роботу, які є невід’ємним чинником у роботі профспілки.
– Наскільки суттєвою є роль профорганізацій у сфері охорони праці?
– Значення громадського контролю з боку профспілок за станом охорони праці стрімко зросло після того, як держава вилучила в них окремі питання нагляду за охороною праці. Представники профспілок як члени комісії беруть участь у розслідуванні причин виробничого травматизму, профзахворювань і подають свої висновки. Не менш важливим є громадський контроль за створенням належних умов праці, організацією медоглядів, наданням працівникам пільг та компенсацій. Хочу наголосити, що саме пропозиції комісій з охорони праці лягають в основу цільового розділу колдоговору.
– Ви заступник голови профкому ЗАТ «Трускавецькурорт» і голова МПО працівників санаторно-курортних і медичних установ м. Трускавця…?
– У міській профспілці я працюю на громадських засадах. Для обласної профспілки медиків важливо вберегти набуті Іваном Терещуком здобутки. Тому, власне, Юрій Білий і запропонував очолити спілчан міста, які мене одноголосне підтримали.
– Вікторе Володимировичу, на закінчення нашої розмови. Чи потрібно, на Ваш погляд, змінювати форми, організаційну структуру, методи роботи профспілок, чи це є перспективним й у нинішньому вигляді?
– Насамперед варто було б повною мірою використовувати ті ефективні форми, які раніше застосовувалися і виправдали себе. Адже часто-густо забуваємо про елементарні речі, зокрема, якщо людина – член профспілки, то її треба прийняти, приділити їй час та увагу, видати необхідні документи, подбати, щоб вона брала активну участь у житті колективу, приходила на профспілкові збори. Навіщо шукати нове? Увага до людини – це найголовніше, ну, а далі, в процесі профспілкової роботи, звичайно, слід іти в ногу з часом.
П. Степовий, газета «Трускавецькурорт»
ТОП коментованих за тиждень