Через те, що Віктор Франкович Возняк організував у цьому 2012 році Велику Гаївку та Франко-Фест, його вже назвали людиною-фестивалем. Але він не ображається. Через те, що він не балотувався на виборах мера Дрогобича в 2010 року, місто Котермака втратило, бо все могло бути по-іншому. Але все ще попереду. Через те, що Віктор Возняк не створює скандальних ситуацій і не піариться на них, його нечасто називають фаворитом перегонів-2012. Але все стане зрозуміло вже менш ніж через півтора місяця.
А тим часом Віктор Возняк, знаний у нашому регіоні бізнесмен, власник телеканалу «Алсет» та FM-станції «Твоє радіо», безпосередньо причетний до фірми «Альфа-плюс», 20 вересня взяв участь у засіданні Дискусійного клубу Дрогобича. Оскільки «дискусійники» засідають на Коновальця, в приміщенні, котре належить пану Возняку, то й почував він себе тут, звісно ж, як господар. Оскільки другий запрошений учасник (кандидат Тарас Курчик) на засідання не прийшов, то пан Віктор у проекті Анатолія Власюка цього разу виступав без опонента чи співдоповідача.
Одна з причин, що Віктор Возняк пішов у політику – це його знайомство з Ігорем Насаликом, мером Калуша. Одного разу депутат Трускавецької міської ради Ігор Пілько на сесії ТМР розповідав про позитивний приклад Калуша і фактично те ж повторив Віктор Возняк. Завдання просте – як максимально вирішити проблеми території за мінімальні кошти. Вирішити їх можна навіть в нашій державі і 60-тисячний Калуш – безпосередній приклад, як це зробити. Бо там є безкоштовна освіта, безкоштовна медицина, європейські дороги без проведення Євро. І все це стало можливим завдяки прийняттю певних програмних рішень. Влада Калуша не воює зі своєю громадою, як це бачимо у Трускавці, а думає про неї, представляє її інтереси. Чи не тому Українська партія Ігоря Насалика і є такою популярною на Станіславівщині.
Отже, Віктор Возняк вступив в Українську партію. Та обставини склалися так, що за півроку він встиг побувати у двох партіях, а тепер – безпартійний. Чому? Та тому, що Українська партія (в 2010 році у Трускавці її очолював Ігор Кісак-молодший) в 2012 саморозпустилася і її члени ввійшли до «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка. А той заради мандата приєднався до об’єднаної опозиції.
Це був такий коротенький вступ, а зараз – про головне: чому Віктор Возняк іде на вибори, що хоче змінити, як лобіюватиме інтереси Трускавця та регіону, яким є його життєве кредо.
«Виборче законодавство потрібно змінювати не в популістському плані типу імпічменту Президента чи відміні недоторканності депутатів, а в корені. Вибори повинні бути прозорими, за відкритими списками. Бо тепер, голосуючи за партії, люди голосують за етикетку, за обгортку, під якою невідомо що знаходиться», – зазначає Віктор Франкович і за приклад наводить Трускавець, де «Фронт змін» виграв власне через цю «етикетку», а зараз представники туристичного бізнесу їздять всюди шукати захисту від такої влади. Власне запитання по трускавецьких туроператорах задав Олександр Магльона, голова Асоціації «Нові горизонти» в Дрогобичі та шеф-редактор однойменної газети. Олександр Магльона каже: «Вони (влада Трускавця – В.К.) не рахують втрати в бюджеті, не рахують, що люди втрачають роботу, цих людей просто виживають з «хлібних» місць».
Туроператори з Трускавця приїхали на дрогобицьке радіо «Франкова земля», щоб знайти підтримку, розуміння та допомогу. У Трускавці міське радіо – в повному підпорядкуванні пана Козира та його вірної соратниці Валентини Гук, тож доступу до ефіру туроператори не мають. Це цензура по-трускавецьки і вона в малих містах більша, ніж на рівні країни, хоча про це і не прийнято говорити. Тому яким цинізмом виглядають акції кандидата Миколи Гука на захист свободи слова та підтримки телеканалу ТВі в час, коли його дружина безпосередньо причетна до цензури в Трускавці. Інакше б трускавецькі підприємці не їхали аж до Дрогобича для виступу на радіо. Але це так, ліричний відступ.
Кандидат В. Возняк зупинився на потребі реформування громіздкої системи оподаткування, яка не дає розвиватися бізнесу в Україні, а серед політичних сил, яким симпатизує, назвав «УДАР». Віктор Возняк виступає «за зміну керівних еліт, які прозасідалися в цьому парламенті і нічого нового не пропонують». «В об’єднаній опозиції ідеологічно різні партнери, які йдуть в парламент з різними цілями і задачами, – вважає В. Возняк. – Вони лише призупинили своє членство в партіях, а не ліквідували їх. І неетично називати «тушками» та «самозванцями» тих, хто не з ними, не в їхній теперішній команді».
В Дрогобичі, вважає кандидат, варто було вже давно провести інвентаризацію землі, щоб впорядкувати надходження до міського бюджету. За приклад Віктор Франкович наводить земельну ділянку біля «Алсету», де вже три каденції (!) йому цю землю не хочуть надати в оренду. І хто втрачає? Звісно ж, що місто. А тим часом безкоштовно надаються земельні ділянки «під садівництво» депутатам і тим, хто не проживає в Дрогобичі. Натомість по-іншому підійшли до цієї справи у Трускавці. Тут «Альфа-плюс» викупила в міста в докризові часи ділянку в 130 гектарів і тепер Трускавець отримує в міський бюджет великі кошти. «Щороку ми сплачуємо по 3 мільйони податків і зараз ми є найбільшим платником податків у Трускавці», – каже Віктор Возняк.
Бідою України є те, що ми експортуємо сировину, а не готовий продукт і тут Віктор Возняк наводить цікавий приклад – чому ми вивозимо з України зерно, а не можемо експортувати борошно? Невже незрозуміло, що це було б вигідніше? Торкається у своєму виступі Віктор Франкович і питання покращення водопостачання міст нашого регіону, можливого використання адмінресурсу на цих виборах (особливо у військових частинах), розповідає про підтримку його засобів масової інформації людей в питаннях тарифів, комунальної сфери. На кінець зустрічі цитує слова Тараса Возняка зі Львова: «І влада, й опозиція вже програли ці вибори» та наводить дані дослідження, що більше половини громадян України не підтримують ні Партію регіонів (підтримує трохи більше 20%), ні «об’єднану опозицію» (підтримує біля 18%).
А про свої принципи кандидат висловився так: «В першу чергу я християнин і це моє кредо. Я дрогобичанин і вважаю, що цей місцевий патріотизм може згуртувати всіх дрогобичан в одну велику родину. Я українець і тому мені не байдужа доля нашої держави».
Пан Возняк у своєму виступі по другому питанні (ознайомлення з одним із пунктів своєї передвиборчої програми) обрав саме питання ЗМІ як болюче для нього та суспільства. Хвилює пана Віктора відміна обов’язкового квотування мов у ефірі, переживає він за долю місцевих телеканалів, які навряд чи зможуть купити дорогу ліцензію при впровадженні цифрового телебачення. Замало уваги приділяється розвитку спорту, молодіжній політиці. Кандидат виступає з пропозиціями доплат для вчителів української мови та літератури (колись, в радянські часи, такі доплати були для вчителів російської). Віктор Возняк вважає, що займати державні посади повинні тільки люди, які вільно володіють державною мовою – інакше, який же в тебе IQ, якщо ти не можеш її вивчити? Україномовні видання повинні бути позбавлені оплати ПДВ, а на іншомовні треба накласти не тільки ПДВ, а й ще один податок, висловлює свою позицію пан Возняк. А на запитання, хто з українських визначних осіб йому найбільш близький по духу, Віктор Возняк відповідає: «Франко!». І напівжартома, напівсерйозно додає: «Бо він теж балотувався в депутати».
Запитання від «Трускавецького вісника» для кандидата Віктора Возняка були такі: хто його довірені особи та як він лобіюватиме інтереси Трускавця у Верховній Раді. Віктор Возняк поінформував, що всі його фірми зареєстровані тут, у Дрогобичі, Стебнику та Трускавці і що першочергове завдання для Трускавця – це державна підтримка курорту. Щоб залучати кошти для розвитку нашого міста-курорту, потрібно визнати його курортом державного значення на законодавчому рівні, вважає кандидат. Також виступатиме він за покращення транспортного сполучення Трускавця. Тут нагадаємо, що відміна харківського та дніпропетровського потягів сильно вдарила по курорту і те, що завдяки Леву Грицаку тепер хоча б курсуватимуть причіпні вагони з Трускавця до Дніпропетровська на київський поїзд, які потім приєднуватимуть до потяга Київ – Севастополь – це тільки невеличкий реванш. Для покращення транспортного сполучення варто розглянути і проект закинутого дрогобицького аеропорту, вважає Віктор Возняк. Ну і немаловажну роль Віктор Франкович приділятиме промоції курорту, яка, за його словами, «на сьогоднішній день потребує покращення і це не таємниця».
А довірених осіб Віктор Возняк назвав трьох – Олег Косик (Центр громадських ініціатив, м. Дрогобич), Віктор Марченко (працює в фірмі «Альфа-плюс», заступник мера Трускавця Лева Грицака в 2006-2010 роках) та Андрій Кульчинський (депутат Трускавецької міської ради від «Народної Самооборони», головний лікар Трускавецької міської лікарні).
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень