В переддень Нового року про свої здобутки та досягнення прозвітувала перед журналістами регіону нова бориславська влада. Мешканці Борислава розуміють, що після «панування» попередників новій команді не так легко дати собі раду зі всіма проблемами, які нагромадилися за попередні роки. Проте люди, які працюють в команді із мером Володимиром Фірманом, налаштовані рішуче. «Хай наші кроки будуть хоч маленькі, але ефективні, з конкретним результатом», зазначив Володимир Євстахович і додав, що самим, без підтримки області та держави, вирішити масштабні проблеми як то мости, загазованість, проблеми медицини та освіти є просто нереальним. Але вже є певні напрацювання, в області інтереси міста відстоюють два депутати від Борислава і є надія, що місто нафтовиків не залишиться з нелегкими питаннями сам на сам.
У прес-конференції 31 грудня окрім мера міста В. Фірмана взяли також участь і його заступники Руслан Зелінський, Андрій Паскевич та Сергій Оленич, секретар БМР Ігор Яворський та депутат обласної ради Володимир Зіновійович Голобутовський, людина величезного авторитету серед мешканців Борислава. Кожен із них коротко розповів про свою діяльність протягом короткого часу (50 днів). Але за цей період командою однодумців вдалося здійснити те, що їхні попередники не могли зробити роками. Проте бориславська влада не киває на попередників, не вимагає аудиту чи гучних судових процесів. «У березні буде ревізія КРУ, хай вони розбираються з тим, хто, що і як накоїв», відповідають нові владоможці на запитання кореспондентів.
А зараз слово самим посадовцям (на цей захід наше видання запросила та всі матеріали прес-конференції люб’язно надала начальник відділу внутрішньої політики БМР Наталія Бараняк).
Володимир Фірман: «Коли ми йшли до міської ради, ми обіцяли нашим виборцям зробити владу прозорою, доступною. Тому такі зустрічі ми будемо з вами проводити постійно. А тепер хочу перейти до стану справ у нашому місті. В першу чергу ми сьогодні маємо фінансові проблеми як в бюджетній сфері, тобто недостатнє фінансування освіти, медицини, культури, так і в комунальній – починаючи з поганого стану наших доріг, зруйнованого мосту, загазованості і це далеко не весь перелік тих проблем, які ми повинні вирішити.
Сьогодні найболючішою проблемою нашого міста залишаються зношені водогони, звідси великі втрати води – високі тарифи. Екологічні проблеми теж збирались не одне десятиріччя – загазованість, затоплена озокеритова шахта, наслідки повені 2008 року – зруйнований міст і т.д. Одночасно в місті закривались підприємства . І сьогодні понад 90% міського бюджету складають витрати на утримання бюджетних установ. Так не може бути, соціалізм закінчився, економіка безжальна і тому наша команда бачить вихід з кризи в наступних кроках: оптимізація витрат на утримання бюджетних установ, організацій, впровадження енергоощадних технологій, жорстка економія кожної копійки. Ми повинні зробити і робимо все для того, щоб не скорочувати людей. Якщо ми навчимося заробляти гроші в міський бюджет, якщо трошки зміниться наша ментальність, тоді все зміниться в нашому місті на краще».
Руслан Зелінський, перший заступник міського голови: «Я коротко розповім про стан справ в житлово-комунальній сфері міста: ми проводимо вивчення резервів комунальних підприємств, з перших днів здійснюємо контроль за раціональним використанням коштів. На сьогоднішній день нами розробляється комплексна Програма реорганізації ЖКГ міста». Руслан Омелянович розповів теж, що коли нова команда прийшла до влади, то з існуючих 49 ліфтів працювало тільки 25. За цей короткий час у ліфтах встановлено термінали, відремонтовано 4 об’єкти (10 ліфтів), на що освоєно 234 тисячі гривень з місцевого та 312 із державного бюджету. Розробляється електронна карта міста, що забезпечить можливість регулювання тиску в трубопроводах, адже все буде як на картинці. Це допоможе і виявити несанкціоновані врізки, які є справжнім бичем для бориславського водоканалу. З весни, повідомив перший заступник, у Бориславі візьмуться за відновлення місцевих водозаборів, працюватимуть над вирішенням проблеми каналізування, щоб не залежати від Дрогобича та не влізати у ще більші борги перед містом-сусідом. Пропагують у Бориславі, до речі як і в Трускавці, і створення ОСББ.
Ігор Яворський, секретар Бориславської міської ради: «Я б хотів розпочати з того, що на сьогоднішній день у нас є розуміння повної відповідальності перед громадою за наші дії. Хочу наголосити на тому, що нам вдалося знайти порозуміння в депутатському корпусі: на сьогоднішній день сесії міської ради проходять в нормальному режимі, тобто ми змогли зрушити з місця розгляд протермінованих заяв наших мешканців, вже прийнято велику кількість рішень, які розв’язали питання щодо врегулювання земельних відносин понад 150 мешканців нашого міста. Ми маємо розуміння і підтримку кожного депутата і я впевнений, що на протязі півроку всі рішення, які не було розглянуто, а це близько 600 заяв, будуть розглянуті.
Окрім того ми будемо співпрацювати з усіма місцевими та регіональними ЗМІ. Ми просимо тільки одного – об’єктивного висвітлення наших дій та прийнятих рішень. Думаю, що ми з Вами все зробимо для того, щоб стати партнерами».
Володимир Голобутовський, депутат Львівської обласної ради: « Я б хотів зосередити вашу увагу на тому, що з перших днів нашої діяльності девізом нашої команди став вислів «Стукайте і вам відчинять». Для того були зроблені перші кроки які ми зробили – це знайомство для налагодження тісної співпраці з усіма гілками виконавчої влади. Це були візити в першу чергу до Львова – обласна державна адміністрація, управління облдержадміністрації – економіки і інвестицій, паливно-енергетичного комплексу. Сьогодні ми маємо повне розуміння і підтримку як в обласній раді так і в облдержадміністрації.
Ми всі з Вами розуміємо, що без коштів наших нафтовиків місто не зможе повноцінно жити. Тому ми також побували в Києві, зокрема, були в ВАТ УКРНАФТА, НАК «Нафтогаз України». Також були зроблені відповідні кроки щодо продовження виконання Програм зі співфінансування, які зробили наші попередники:
– програма «Ліфти» – ми змогли добитися виконання співфінансування, це при тому, що надворі був листопад; На сьогодні 90% програми виконано;
по надзвичайній ситуації з водопостачанням по вул. Грушевського – нам вдалося отримати з обласного бюджету 118 тис. грн.
Також мені приємно відзначити, що наші візити до Києва теж дали свій позитивний результат – підписана Рамкова Угода між Львівською облдержадміністрацією та ВАТ УКРНАФТА, відповідно до якої в місто прийдуть відповідні кошти; ми хочемо бачити наші вулиці безпечними та освітленими, тому працюємо над Програмою співфінансування міського та обласного бюджетів на реконструкцію вуличного освітлення.
Спільно з міською владою ми, обласні депутати, працюємо над проблемою будівництва моста по вул. Героїв ОУН – УПА. На сьогодні проводиться експертиза кошторису та готуються відповідні документація. Я думаю, що ми в такому ритмі будемо працювати і надалі».
Андрій Паскевич, заступник міського голови з економічних питань: «Ми вже сьогодні відчуваємо вплив прийняття нового бюджетного і податкового кодексів. Тому ми повинні:
1. Дотримуватися жорсткої фінансової дисципліни, недопущення безпідставних перевитрат коштів Запроваджуються конкретні заходи економії, які ми плануємо контролювати щомісячно по бюджетних установах.
2. В зв’язку з припиненням роботи багатьох підприємств міста робота комунальних підприємств стає важливою в процесі життєдіяльності міста і в фінансовій сфері. Загальний борг комунальних підприємств по податках станом на 1.12.2010 р. складає 4986, 3 тис. грн., в т. ч. до місцевого бюджету 1099,0 тис. грн . Значні суми дебіторської заборгованості, над якими треба серйозно попрацювати.
3. Важливим зараз в роботі є увага до кожного джерела доходів, який відображається в тисячах гривень чи просто в незначних сумах, бо всі разом вони повинні наповнювати бюджет і ми їм будемо приділяти увагу.
4. Джерела збільшення доходів:
– податок з доходів фізичних осіб займає в цілому в поступленнях 82% (на даний час поступило в дохід бюджету 30, 0 млн. грн., в т.ч. податок з доходів фізичних осіб 24,7 млн. грн.). Борг по зарплаті, яка не виплачена складає – 3349,5 тис. грн., він зріс до початку року на 505,5 тис. грн.
– плата за землю в новому бюджетному році буде 100% поступати в місцевий бюджет, нам потрібно терміново провести грошову оцінку землі. Борг по землі на даний час складає – 1487,4 тис. грн. Ми повинні розвивати і піднімати власне виробництво, посилити свої прив’язки до розвитку Східниці».
Сергій Оленич, заступник міського голови з гуманітарних питань: «Хотілось би розпочати з того, що гуманітарна сфера – це галузь, яка споживає майже 90% загального міського бюджету і сфери, які входять до гуманітарної галузі, потребують негайної оптимізації, точніше модернізації, впровадження заходів, що стосуються зменшення витрат щодо енергоспоживання. Ми не хочемо вдаватись до крайніх, непопулярних заходів, але ми повинні привести дані галузі у відповідність з потребами населення.
Хочу зазначити, що сьогодні освіта Борислава – це сама затратна галузь, на утримання якої ми витратили більше 30 мільйоні у 2010 році, а бюджетний запит освіти на 2011 становить близько 40 млн. і це без передбачених коштів на будь-який розвиток. Разом з тим галузь зовсім не відповідає потребам бориславців, вдумайтесь в цифру, тільки на одне індивідуальне навчання (так зване навчання на дому) міський бюджет витрачає 1 млн. 400 тис. гр. в рік, що є другим показником в області після Львова. Середня наповненість класів також є достатньо низькою, галузь є достатньо енергозатратною яка в рік споживає енергоносіїв на суму більше 4 млн. грн. Існує заборгованість перед педагогічними колективами за відрядження ще з 2008 року, майже повна матеріально-технічна застарілість навчальних закладів і цей перелік проблем можна продовжувати і продовжувати. Хочу зазначити, що ці всі проблеми не з’явились сьогодні, вони поступово перейшли у спадок від декількох попередніх каденцій влади, досягли своєї критичної межі і вже зараз потребують негайного вирішення.
Ми ґрунтовно проаналізували стан справ у даній галузі, насамперед вже працюємо над зменшенням видатків в освіті. І основне нами розробляється короткотермінова програма розвитку освіти Борислава на 2011-2012 навчальний рік, тільки завершивши роботу над нею, затвердивши її на сесії міської ради, ми одразу приступаємо до розроблення комплексної програми розвитку освіти Борислава на 20011-2016 роки яка буде включати не тільки модернізацію освітньої галузі але й розвиток освіти.
Другою затратною галуззю після освіти є медицина, з якою ми також ризикуємо зайти в Новий рік з достатньо великим дефіцитом бюджету. Якщо освіта так чи інакше буде в Бориславі, якою б вона не була, то з медициною може статись різне. Медична галузь реформується на загальнодержавному рівні і вже ходять чутки про укрупнення медичних центрів та створення так званих шпитальних округів з центрами в 50-кілометровій зоні. Є ймовірність втрати бориславської медицини. Тому нашим першочерговим завданням є недопущення такого варіанту розгортання подій. На сьогоднішній день вже розроблено цілу низку заходів щодо економії енерговитрат та оптимізації медичної галузі. Також ми працюємо над програмою розвитку медицини Борислава на найближчих три роки. Треба зробити усе можливе, щоб Борислав залишився самодостатнім на медичній карті України.
Якщо говорити про стан культури в Бориславі, то також є певне бачення розвитку даної галузі. Окрім заощадження енерговитрат, ми плануємо розробку програми розвитку культури Борислава на 5 років до 2016 року. Дана програма включатиме в себе оптимізацію бібліотечної системи, створення культурно-відпочинкової зони для мешканців в комплексі із палацом культури. Вже працює робоча група над створенням музею нафтовидобутку, який міг би і мав би розташовуватись у місті Бориславі. Ми повинні максимально використовувати для себе туристичний потенціал Східниці і Трускавця.
Що стосується сфери соціального захисту, то вже рішенням сесії міської ради від 24 грудня створено як окремий структурний підрозділ територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). В даний момент ми займаємось організацією матеріально-технічної бази даного центру, намагаємось зробити його зручним для людей з особливими потребами. Також працюємо над покращенням діяльності управління соціального захисту населення.
Що стосується молодіжної політики, то ми підписали договір про співпрацю з молодіжними організаціями Борислава, обговорили шляхи розвитку молодіжної політики, чекаємо слушних пропозицій від лідерів молодіжних організацій, щодо розроблення програми розвитку молодіжної політики та спорту на найближчі роки. Також хочу зазначити, що нами проведено ряд заходів щодо запобігання торгівлі спиртними напоями та тютюном для неповнолітніх. Розробляємо ряд заходів, щодо пожвавлення спортивного життя в місті і функціонування міського стадіону, його перспективи в майбутньому».
Під час прес-конференції владні мужі Борислава відповіли і на ряд запитань журналістів цього міста, а також представників ЗМІ Трускавця, Дрогобича та Львова. Стосувалися вони питання будівництва сміттєпереробного заводу, можливостей наповнення міського бюджету за рахунок продажу землі, житлово-комунальних питань, співпраці з новим головою ЛОДА Михайло Цимбалюком та інше. Міський голова Володимир Фірман скептично поставився до того, що китайці збудують сміттєпереробний завод (а вони хотіли завезти до нас і своїх вузькооких працівників), проте відкинув і плани по сміттєсортувальній станції, як їх бачить «Ком-Еко-Борислав». «Це позавчорашній день, а нам потрібні тільки сучасні технології», сказав голова і додав, що бачив приклади ефективного функціонування сміттєспалювальних об’єктів у Відні та Римі які спрацьовують і як котельні та обігрівають як житлові масиви, так і промислові об’єкти. В Бориславі є багато землі, але значна її частина – в зоні гірничого відводу. Біля 600 заяв по землі залишила нерозглянутими попередня влада, а на цих ділянках вже могли будуватися якісь об’єкти бориславськими підприємцями, приносити дохід і для людей, і для міста в цілому. Сподіваються в Бориславі і на конструктивну роботу з новим головою ЛОДА, думають, що певні питання потрібно вирішувати спільно з іншими містами регіону.
Не омине Борислав і скорочення – в мерії проведуть оптимізацію штату, а для економії бюджетних коштів всіх чиновників цьогоріч відправлять у двотижневу неоплачувану відпустку (за власний рахунок).
Насамкінець мер Борислава, його заступники, секретар ради та обласний депутат привітали журналістів, а через нас і всіх мешканців Борислава, Східниці і всього регіону, з Новим Роком та Різдвом Христовим. Завершилася прес-конференція фуршетом, адже в переддень Нового Року гріх було відмовитися від келиха шампанського чи мартіні. Зустрічі влади Борислава з представниками ЗМІ плануються проводити як мінімум один раз в квартал.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень