Третього лютого цього року відбулися загальні профспілкові збори Вільної профспілки «Трускавецький перевізник». На цих зборах ми проаналізували нашу роботу за дев’ять місяців та склали план діяльності на перспективу. Цей перспективний план можна викласти в кількох тезах. Деякими з них маю можливість поділитися.
Наша організація стояла і стоїть на позиції якнайшвидшого перезавантаження місцевої влади. Тому ми виступали за висловлення недовіри міському голові, секретарю ТМР та виконкому. Ми підтримували і будемо підтримувати у цих вимогах всі організації, що ставлять перед собою таку мету. Тут ми їм союзники. Союзниками ми є і з депутатами, що виступають з такими вимогами.
Але є питання, де ми перебуваємо в ролі опонентів. Насамперед це питання бюджету. Ми пропонували не приймати бюджет без урахування пропозицій громадськості і відкласти питання прийняття бюджету. Є недолік ще в тому, що альтернативний провладному проект бюджету не був опублікований і це не давало можливості внести до нього свої пропозиції. За моєю інформацією, таких пропозицій уже внесено чимало. Маю надію, що депутатська бюджетна комісія та Трускавецька міська рада їх врахує. Такі процеси свідчать про те, що закінчується час, коли бюджет приймався виключно підкилимними домовленостями в стінах міської ради. І це, на мій погляд, добре, що в громади міста з’явилося бажання самій керувати міським гаманцем. І що громада міста є не тільки сухим словосполученням у законодавчих актах про місцеве самоврядування. Громада вчиться жити в таких умовах, навчить так жити і депутатів.
На одному з засідань депутатської комісії один з депутатів запропонував виділити 600 тисяч гривень на завершення робіт на вулиці Шевченка. Для цього він запропонував забрати кошти в сумі 450 тисяч, що виділені в бюджеті для будівництва автономної котельні школи мистецтв. Враховуючи вищесказане мною, ми будемо виступати проти розбазарювання грошей громади та доводити, що будівництво котельні суттєво зекономить видатки бюджету, які зараз сплачуються котельні ПрАТ «Трускавецькурорту» за опалювання приміщень школи мистецтв. Впала мені в око ще одна така стаття видатків в сумі 350 тисяч – на промоції. Видатки на промоції збільшуються, а відпочивальників меншає. Що ж це за промоції такі? Може вартує нарешті проаналізувати їх ефективність, а може й доцільність? Але про це треба говорити й доносити таку інформацію до громади, нехай громада робить свої висновки.
Хочу зазначити, що з приводу прийняття нульової ставки паркувального збору депутати проголосували майже одноголосно. За таку ставку, шукаючи наші очі, голосував і міський голова, і секретар ради, і депутати. До речі, даю можливість трускавецькому «Лайф ньюз» «пропісочити» міського голову за таку прихильність до таксистів. Після цього голосування мене неодноразово запитували, чи досягли ми вже своєї цілі, чи вдячні ми за таке голосування, чи нас уже таким голосуванням купили. Я б подякував тим трьом депутатам ТМР, які з самого початку намагалися нам допомогти, підтримували нас та пробували нас зрозуміти. Це Ігор Пілько, Богдан Процишин та Ігор Ластовецький. Всі інші депутати просто виправляли свої помилки. Першу помилку вони допустили в 2011 році, створивши нікому не потрібне та постійно збиткове КП АТП. Другу помилку в 2012-му, коли дозволили цьому КП АТП надавати паркувальні послуги на стоянках таксі. Та і до кінця минулого року вони вісім місяців нас не чули. Вони чули тільки міського голову, доки не посварились. Для остаточного вирішення цього питання є ще декілька юридичних нюансів, у мене є на цю тему пропозиції та готові проекти рішень, а ТМР буде мати нагоду довести нам, що вона нас дійсно почула.
Турбує нас і питання скорочення працівників ПрАТ «Трускавецькурорт». Тіснішою напевне зараз стане співпраця з Вільною профспілкою працівників ПрАТ «Трускавецькурорт», головою якої є Оксана Вирста. Будемо робити все, щоб люди не втрачали роботу. Будемо спілкуватися з керівниками установ. Маємо для них вже напрацьовані пропозиції. Це перегляд бізнес-планів, перегляд штатного розпису управлінського персоналу. Будемо рекомендувати керівникам затягувати і свої паски та інше.
З приводу незаконного будівництва (замощення бруківкою) вулиці Шевченка, є одне-єдине правильне рішення. Цю бруківку треба зібрати, поскладати в палети та відвезти в складське приміщення. Або замостити нею пішохідні доріжки, покриття яких перебуває в незадовільному стані. Аналогічно треба поступити і з сумішшю, на яку постелена ця бруківка, хоча до якості суміші є немало претензій зі сторони спеціалістів. За цю бруківку та суміш громада міста уже заплатила свої гроші, тобто купила. Треба віднайти кошти в міському бюджеті і зайнятися заміною комунікацій на цій вулиці. Поміняти треба каналізаційний колектор та колектор ливневих вод, які не мінялися ще з 1961 року. Чи сьогодні чи завтра, але їх треба міняти. Треба провести капітальний ремонт вулиці Шевченка, а не реконструкцію при старих комунікаціях. Це все, як вдома, міняю старі труби, а потім стелю плитку. Ніхто з можновладців не задумався і над тим, що при інтенсивних опадах усі будівлі на цій вулиці будуть буквально плавати, бо нема реального відведення ливневих вод.
За фактом нецільового використання бюджетних коштів під час проведення капітального ремонту вулиці Шевченка прокуратурою міста Трускавця порушено кримінальну справу. Слідство проводить слідчий відділ Трускавецької міліції. Проведено уже багато експертиз та інших слідчих дій. Надіюся, що справу скоро передадуть до суду. Держархбудінспекцією були видані приписи про призупинення робіт та приведення вулиці Шевченка в попередній стан. Усі, як один, вищеперераховані організації говорять про те, що за кошти, виділені на капітальний ремонт, проводиться реконструкція.
Тепер про наслідки. Вартість цих робіт – один мільйон чотириста тисяч гривень. Станом на сьогодні виплачено десь біля половини. Хтось ці гроші повинен буде повернути до бюджету міста. Хтось, хто поставив свій підпис на прохання міського голови. І чим більше по довжині ця вулиця Шевченка замощена бруківкою, тим більше грошей цей «хтось» буде винен міському бюджету. Повернути таку суму для пересічного службовця практично нереально і таке повернення відбуватиметься роками. Арифметика проста: чим більше виконано робіт, тим більше втрачає громада.
Процеси розбудови громадянського суспільства та спроби перезавантаження влади відбуваються не тільки в нашому місті Трускавці. Такі процеси відбуваються і в інших містах Львівської області. Тому ми тісно співпрацюємо не тільки з міськими організаціями, такими як Незалежна профспілка «Тур-сфера» (голова Віктор Пиців), ГО «Майдан-Трускавець» (голова Анатолій Томашівський), ГО «Довіра» (голова Ігор Кісак), Вільна профспілка працівників ПрАТ «Трускавецькурорт» (голова Оксана Вирста), «Правий сектор» (голова Ренат Борсук) та іншими. У нас налагодилася співпраця з такими організаціями, як «Автомайдан», «Самооборона», «Правий сектор» з інших міст області. До наших рядів вливаються і громадяни, що не є членами будь-яких організацій. Такі громадяни поділяють нашу позицію та всіляко підтримують наші дії. Їм, як і нам не подобається, що містом керує людина, яка має якісь стосунки з пропутінською «Єдиною Росєєю». Їм, як і нам, не подобається те, що депутати, які до кінця минулого року не мали жодних претензій до міського голови, продовжують процеси підкилимних домовленостей.
Але все це ми змінимо. Змінимо разом. Змінимо суспільство, змінимо систему влади, бо змінилися люди.
Роман Бучкович, голова Вільної профспілки «Трускавецький перевізник»
ТОП коментованих за тиждень