У Дрогобичі презентували п’ятий том «Франкознавчих студій». Презентація фоліанту пройшла 28 травня в Інституті франкознавства, що при Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І. Франка. Непересічна подія зібрала в актовій залі університету науковців, поціновувачів Франкової творчості та педагогів району. Однак головними гостями того дня без сумніву були внук Івана Франка Роланд Франко та головний меценат видання, головний редактор тижневика «Каменярі» Ігор Курус.
Роланд Франко, який цього року Дрогобич відвідує далеко не вперше, зауважив присутнім: «Таким виданням Дрогобич робить крок до збереження українських традицій, культури та мови. Я нещодавно побував на Донбасі та Донеччині і хочу зауважити, що люди починають розуміти, хто такий Франко. Відбувається своєрідне прозріння нації, на яке ми так довго чекали» .
Почесну місію презентації п’ятого тому «Франкознавчих студій» здійснив не хто інший, як директор Інституту франкознавства Євген Пшеничний. Пан Пшеничний розповів присутнім, як ювілейному тому судилося з’явитись на світ.
– Не так давно відвідав наш університет Роланд Франко, я ознайомив його із новими публікаціями про Франка, він все оглянув, похвалив та й питає, чи маємо ще щось до друку. Я наважився і показав набраний в електронному варіанті п’ятий том «Франкознавчих студій» і зізнався, що не маємо коштів на його друк. Однак пан Роланд цю проблему вирішив миттєво – зателефонував пану Ігорю Курусу, а той без вагань погодився підтримати друк книги, – щиро зізнався Євген Пшеничний.
За словами мецената видання, головного редактора тижневика «Каменярі» Ігоря Куруса, підтримувати та долучатись до таких справ – одне задоволення, бо це вклад не тільки у розвиток франкознавства, але й корисний подарунок нашим нащадкам про славетних та шанованих особистостей рідного краю. Окрім того, пан Курус зауважив, що за даними соціологічного опитування, в якому людей просили назвати трьох найвидатніших українців всіх часів, Івана Франка називають четвертим. Однак, не це головне. Люди мало знають про Франка, його творчість, є й такі, які сприймають його дуже вузько, виключно як поета. «Такі речі мусимо змінювати!», – констатував Ігор Федорович. Гарною промоцією творчості Івана Франка є не лишень з’ява на світ таких видань, але й конкурс дитячих творів «Стежками Каменяра», який цьогоріч вдруге проходитиме на наших теренах. Про новий етап літературного конкурсу Ігор Курус оголосив присутнім вчителям та закликав заохочувати дітей до творчості. Розкрити в собі таланти, учням шкіл міста та району пропонують через написання творів у жанрі прози, поезії, драматургії, або ж ілюстрації до творів Франка. Конкурсні роботи приймають з 1 червня до 31 жовтня.
Діана Кузьмич
ТОП коментованих за тиждень