Чому «виконком на три дії». У п’ятницю, 24 лютого, відбулося чергове засідання трускавецького міськвиконкому. Проходило воно в три етапи – спочатку в Народному домі розглянули перше питання, потім так звані «легкі» питання розглянули в залі засідань ТМР без участі мера (був на представленні у податковій), а після перерви взялися до питань більш складних.
«Карпати» – серед кращих платників податків. Першим питанням порядку денного було «Про підсумки фінансово-господарської діяльності підприємств міста Трускавця за 2011 рік». Доповідала завідувач планово-економічного відділу ТМР Марія Заверюха. Присутніми в залі були представники підприємств міста, а також депутати ТМР. П’ять підприємств міста наповнюють 23% бюджету Трускавця, відрахування на одного працюючого в цих підприємствах становить від 8,5 до 15,8 тисяч гривень на рік. Це санаторії «Карпати», «Кришталевий палац», «Шахтар», «Дніпро-Бескид», Міжнародна клініка відновного лікування професора Козявкіна. В Міжнародній клініці відновного лікуванні та санаторії «Карпати» заробітна плата є однією з найвищих по місту (в «Карпатах» вона становить 2354 гривні), одна з найменших зарплат – в ЗАТ «Трускавецькурорт» (1310 грн.). В минулому році надходження до бюджету (в тому числі місцевого) зменшилися від таких підприємств як ЗАТ «Трускавецькурорт», фірма «ТСБ», санаторій «Дніпро-Бескид», повідомила Марія Романівна на вимогу одного з членів виконкому. На 943 тисячі гривень зменшили надходження до бюджету Трускавця підприємці. Виходить, що ті, хто містом керує, якраз і ухиляються від своєї відповідальності за соціальну політику, а ті, хто наповнює бюджет найсумлінніше, ще й стає об’єктом критики тих, хто допався до влади. Повний текст доповіді Марії Заверюхи обіцяють розмістити на сайті міськради. Висновок – при певній позитивній динаміці має місце недовиконання планових показників.
Кількість населення зменшується, нас менше на дві виборчі дільниці. Як поінформувала Марія Заверюха, постійне населення Трускавця станом на 01.01.2012 року становить 21092 осіб, це на 106 осіб менше від аналогічного періоду минулого року (01.01.2011). У двадцятитисячному місті проживає 5772 пенсіонери, їхня кількість невпинно зростає. А кількість працездатних скорочується. Так, в 2011 році кількість працівників зменшилася на 169 осіб, кількість пенсіонерів зросла на 70 осіб. В жовтні 2012 року пройдуть вибори, тож потрібно було впорядкувати виборчі дільниці. Доповідав на виконкомі із цього питання заввідділом державного реєстру виборців Роман Білецький. У Трускавці завжди було 10 виборчих дільниць, та цього разу влада вирішила переплюнути сама себе і вирішила їхню кількість скоротити до восьми. Будуть ліквідовані виборчі дільниці в дитячих установах «Сонечко» на Бориславській і «Ялинка» на Стуса, мешканців «припишуть» до дільниць в СШ № 1, ПК Шевченка, СШ № 2, ДЮСК «Спортовець». Як казала Вєрка Сердючка, «ну не їдріт твою налєво!». Тепер у Трускавці будуть страшні тисняви на виборах, майже всі дільниці (за винятком двох середніх) – великі, члени виборчих комісій матимуть більше роботи за ті ж гроші. В інших містах думають, як би побільше урвати грошей від держави, щоби на виборах люди собі заробили, а тут маємо навпаки – будуть тлум, тиснява, більше нервів та недоспаних ночей, а грошей козирна команда економить виключно заради економії (бо ж ці гроші місто ніде не використає). Бачимо вкотре непотрібну «турботу» про «заможну» громаду – аби та громада часом не заробила більше, бо від того в чинуш серце болить. Мовчимо вже про те, що таке укрупнення – на руку виключно Партії регіонів. А ми якось досі не дуже вірили, що «Фронт змін» є проектом Партії регіонів.
Про «легкі рішення виконкому. На виконкомі деякі питання проходять дуже швидко, практично без обговорення. Одним із таких було питання подання клопотання до ЛОДА про присвоєння статусу матері-героїні трускавчанці Тицейко О. І., матері п’ятьох дітей від 19 до 34 років. Доповідала його завідувач відділу сім’ї, молоді та спорту ТМР Віра Ільницька. Подавати документи на це звання можна тільки для осіб, котрі виховали не менше п’яти дітей, котрим виповнилося хоча б вісім років. Рішення про зміну договору найму, про зарахування на квартирний облік та про поділ квартири готувала заввідділом обліку та приватизації житла Галина Грицьків. Завідувач відділу комунального майна Микола Габшій доповідав із двох рішень – про передачу газонокосарки вартістю 1494 гривні з балансу КП «Трускавецьспорт», яке припиняє свою діяльність, на баланс КП «Парк курортний», друге – про оформлення права власності на бойлерні, право власності оформиться на територіальну громаду Трускавця, а бойлерних є 4 (на Мазепи, 14А та 34А, на Коцюбинського, 12А, на Бориславській, 38А). Питання по регуляторному акту для комунального АТП, яке хоче таким шляхом встановити тариф на паркування, доповідала п. Дорошенко. Питання призову на строкову військову службу лунало від заввідділом з питань мобілізаційної та оборонної роботи, полковника Адама Ластовецького. А начальник Служби у справах дітей Леся Дребот озвучила два проекти рішення – «Про надання дозволу на дарування житла» та «Про призначення відповідальних за збереження житла і майна дітей». Всі вищезазначені проекти були прийняті виконкомом.
Контроль за собаками та торгівцями. Влада не заспокоїлася у своїй боротьбі з тими, хто намагається дати собі раду та якось виживати. Мова йде про стихійних торгівців. Саме проти них спрямовано прийняте виконкомом рішення, яке дає можливість складати адмінпротоколи чиновникам міськради, або ж і працівникам комунального підприємства «Парк курортний». «Порядок в місті потрібний, однозначно потрібний» – говорив член виконкому Яворський Ю. М., підтримуючи проект рішення, який озвучував начальник УЖКГіБ Юрій Терлецький. Та вистачило одного лише запитання іншого члена виконкому, Марченка В. М., щоб стало зрозумілим – виконком перевищує свої повноваження. Складати протоколи по стихійній (несанкціонованій) торгівлі має право тільки міліція. Тільки міліція! А не працівники КП «Парк курортний» чи УЖКГіБ. Очевидно, це просто влада вкотре лякає торгівців, змушуючи їх «ділитися» чи поступитися. Як інспекція з благоустрою може складати протоколи, якщо це не передбачено чинним законодавством? Цікаве питання задав і секретар ради Шумин П. Є.: «А хто буде складати протоколи на порушення самими працівниками КП «Парк курортний»?». Та рішення все ж прийняли, в ньому, між іншим, є згадка про котів та собак, котрих у мерії теж недолюблюють. Напевно за те, що від них нема прибутків і вони заважають будувати курорт майбутнього, курорт європейського рівня із найнижчими зарплатами в Україні.
Неув’язки чи серйозні протиріччя? Є на вулиці Данилишиних, 9 насосна станція. Подібні є і в інших будинках, розташованих на високих точках – на Дрогобицькій, 12 чи 14, на Бориславській. Якось так сталося, що ці насосні «безгоспні», тобто ні в кого не числяться на балансі. Щоб впорядкувати ситуацію, КП «Трускавецьжитло» виступив із ініціативою передати їх на баланс ТзОВ «Трускавецький водоканал», адже насосні слугують для підкачки води на верхні поверхи. Коли дане питання проговорювалося в понеділок, 20 лютого, то водоканал нічого не мав проти. Та під час засідання виконкому один з його членів Віктор Марченко наполіг на тому, щоб питання поспішно не приймали, а відклали, щоб повернути на доопрацювання. Під час словесної перепалки на засіданні виконкому стало видно, що єдина під час виборів-2010 команда «Правої волі» вже не така єдина, принаймні Віктор Марченко як людина, котру вважають неофіційним представником ТзОВ «Альфа Плюс», визначив для себе пріоритети і «Права воля» не в їх числі. Та це суто здогадки. Заяви Віктора Миколайовича, що не може виконком передавати на баланс ТзОВ «Трускавецький водоканал» жодне майно, тим більше не обліковане, тим більше перебираючи на себе суто функції Трускавецької міської ради, були обґрунтовані та справедливі, тому це питання і відклали.
Архітектурі без мера ніяк. Питання, які доповідав начальник управління архітектури та містобудування ТМР Олександр Грищенко, були на виконкомі передостанніми. Їх почали розглядати, коли мер Козир Р. Я. повернувся із представлення нового-старого начальника трускавецької податкової. Оскільки сесія 9 лютого прийняла рішення про створення в місті служби містобудівного кадастру, то тепер виконком затвердив Положення про цю службу, де працюватиме 1 чоловік (на вакантну посаду оголосять конкурс). Також одним із питань цього блоку були першочергові завдання з реалізації Генплану, а також питання ефективної взаємодії міст Дрогобицької агломерації. Ось лише кілька моментів, вартих Вашої уваги: залізничну колію потрібно частково розібрати, бо «нема чого робити маневри в центрі Трускавця», «питання будівництва сміттєпереробного заводу зараз гостро не стоїть», «будівництво очисних споруд, спільних для Трускавця та Стебника, повинно здійснюватися на території Стебника». Олександр Грищенко також сказав, що потрібно нам підтримувати і питання Стебницького «Полімінералу», адже його вирішення є і в наших інтересах, в інтересах нашої безпеки. Інше питання, котре розглянули – про благоустрій прилеглих територій. Порочна практика, яку започаткували на вулиці Річки, має бути поширена на вулиці Воробкевича, Різняка-Макомацького, Шевченка та інші. Мешканці своїм коштом мусять робити замощення тротуарів, бо влада збідніла і на це грошей нема. А оскільки громада заможна, то хай і укладає тротуар – обов’язково має бути плитка «stare misto», а де її купувати, думаємо, здогадуєтеся. З 12-поверхового готель при в’їзді в Трускавець перетворився в 16-поверховий, та це не межа – він стане 18-поверховим. Змінився власник споруди, а виглядає на те, що кожен новий власник хоче бачити споруду вищою. Так що одним із питань на виконкомі розглянули і питання цієї вавилонської вежі по-трускавецьки. Біля готелю буде трирівнева автостоянка. Руслан Козир повідомив, що новий власник – група компаній «Сім днів», він з цими людьми зустрічався і навіть пропонував їм купити якийсь із санаторіїв ЗАТ «Трускавецькурорт». Цікаво, чи матиме мер від евентуальної операції якийсь відсоток як рекламний агент? Виконком також дав добро на оформлення прав власності на нерухоме майно, на приватні житлові будинки, на котельню санаторію «Батьківщина», на внутрішнє перепланування квартири. Останнім каменем спотикання стало питання присвоєння поштової адреси (Симоненка, 22) за будинком фірми «Терен», яка з легкої руки п. Яворського була названа «підприємством-мінімізатором». Присутній на засіданні виконкому керівник фірми Валентин Домбровський аргументовано довів, що пан Яворський помиляється, середня зарплата на фірмі – так ж, як і середня по Трускавці.
Тарифи трішечки зменшили. Останнім питанням порядку денного (бо інформацію про розпорядження мера члени виконкому навіть не слухали, затвердили одразу) було питання, яке доповідав керівник КП «Трускавецьжитло» Олександр Ткаченко. Оскільки підняття тарифів на виконкомі (позачерговому) 15 лютого викликало збурення громади, передреволюційну ситуацію в місті, то прийшлося дати задній хід. Зменшення тарифів стосується переважно ветхих та аварійних будинків, а також малоповерхівок. В деяких випадках тариф там доходив до абсурду – 15 гривень за 1 метр квадратний площі помешкання. Якщо у когось 50 метрів квадратних квартири (це дві кімнати), то тільки квартплату прийшлося б платити в сумі 750 гривень щомісяця! Обговорення було тривалим, та рішення прийняли. А в кулуарах після засідання окремі чиновники та депутати звинувачували у підвищенні тарифів 15.02.2012 року … Лева Грицака. Це ніби він винен, що не піднімав тарифи у попередні роки, тож тепер нова влада мусіла так різко та потужно підняти тарифи, щоб довести їх до рівня економічної доцільності. Та приклад часткового зменшення тарифів 24 лютого показує, що щось із тією економічною доцільністю а-ля Трускавець та й не так.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень