В четвер, 19 липня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. Першим члени виконкому заслухали підсумки фінансово-господарської діяльності підприємств міста за перше півріччя 2012 року. Підсумки виявилися не надто втішними, але й не найгіршими. В місті спостерігається спад виробництва та темпів будівельних робіт, але ріст наповнюваності оздоровниць та надання послуг.
За звітний період до міського бюджету надійшло 46,2 мільйонів гривень. Готельно-курортний комплекс «Карпати» залишається у списку найкращих платників податків. Та не всі такі свідомі та сумлінні. Багато підприємств, як от деякі підрозділи «ТКС», «Ріксос-Прикарпаття» перевели працівників на неповну ставку, чим зменшили надходження податку з фізичних осіб. Недоїмка до бюджету складає 4 270,8 тисяч гривень по 21 підприємству.
В першому півріччі обсяг реалізованих послуг сягнув 319 мільйонів гривень. В санаторіях та готелях Трускавця оздоровлено 80 тисяч 292 відпочивальники, з них 16,6 тисяч іноземців. Серед гостей з інших країн найбільшу частину традиційно складають росіяни – 60%, 6% – гості з Азербайджану… Наповнюваність оздоровчих закладів склала в середньому 101, 8%.
Середня заробітна плата по місту склала 1684 гривні, коли середня по області 2612 гривень, а по Україні – 3015 гривень. 1 мільйона 96 тисяч гривень сягнула в місті заборгованість з виплати заробітної плати, причому ця прикрість спостерігається і на економічно активних підприємствах, таких як КП «Трускавецьжитло», МАУП, ПАТ «Готелі Трускавця».
Очікують не зарплати, а допомоги з безробіття 282 особи, які знаходяться на обліку в міському центрі зайнятості. 237 сімей одержують субсидії.
5 378,9 тисяч гривень складає заборгованість за енергоносії, з них – 4 041,6 борг населення.
Хоч на слухання цього питання і були запрошені керівники підприємств та установ міста, та міський голова Руслан Козир зазначив керуючому справами Олегу Ковальчину, що надалі подібні питання потрібно розглядати ще в ширшій аудиторії і більшому приміщенні та в формі дискусії. Адже кожен керівник – це свого роду експерт фінансово-господарської діяльності. Міський голова також поділився планами міської влади на майбутнє: підготовка документів на присвоєння Трускавцю статусу курорту державного значення, пріоритетність відпочинкової інфраструктури та екології. Так, Руслан Козир розповів, що завершується наладка системи відеоспостереження по місту, а в планах на наступний рік будівництво стадіону та пересильного фонду в районі міської лікарні. Причому житло планується будувати трьох категорій: соціальне, доступне і комерційне.
Про стан організації харчування в навчальних закладах міста доповідав завідуючий відділом освіти Михайло Шубак. Безоплатним харчуванням в школах забезпечуються учні 1-4 класів та діти пільгових категорій. Також діти початкової школи забезпечуються безкоштовно гарячим молоком. Та санстанція в ході перевірки виявила деякі порушення норм харчування дітей в навчальних закладах міста. Так, через недофінансування в раціоні дітей не вистачає цитрусових, овочів, меду, сиру твердого…Коштів міського бюджету на виконання всіх цих вимог не вистачає, така ситуація у всіх регіонах Львівської області, – зазначив Михайло Шубак. Міський голова традиційно рекомендував активніше залучати до шефства над навчальними закладами оздоровниці міста та батьківські опікунські ради…
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень