Більше двох годин обговорювали нещодавно мешканці мікрорайону Губич нову вартість послуг на поховання, запроваджену в місті Бориславі. Попри усю гостроту полеміки, конкретної відповіді на запитання, скільки і, взагалі, чи доведеться заплатити КП «Еко-місто» за вічний спочинок на кладовищі по вул. Дрогобицькій, почути не вдалося. Судячи із перебігу дискусії, узгодженої позиції між представниками виконавчої влади та депутатського корпусу щодо вартості та необхідності оплати за надання ритуальних послуг комунальним підприємством немає. Голова постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку та мобілізаційної роботи Богдан Городиський стверджував, що, згідно діючих нормативно-правових актів, усі ритуальні послуги в Україні повинні надавати безкоштовно. Начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Олег Левицький у свою чергу стверджував, що виробничі затрати комунальників, пов’язані із похованням, повинні покриватися. Для цього за погодженням із міською радою КП «Еко-місто» розробило розрахунок вартості ритуальних послуг на загальну суму 702,27 грн., із яких 301,94 грн. – вартість самих послуг на поховання, а 400,33 грн. – вартість копання могили. Пан Олег не заперечував, що допускає, виходячи зі стану того чи іншого кладовища, загальну вартість ритуальних послуг можна переглянути, але платити за поховання таки доведеться. У цій галузі міського господарства необхідно навести елементарний порядок і привести діяльність усіх ритуальних служб до вимог чинного законодавства України.
Проте перспектива, окрім звичних затрат на поховання, заплатити ще додатково 301 грн. комунальникам за послуги мало приваблювала мешканців вул. Дрогобицької. Зустріч завершилася бойовою нічиєю – жодна зі сторін не знайшла необхідних аргументів, які б дали можливість переконати своїх опонентів у необхідності запровадження нових механізмів у похоронній справі. Детальніше із позиціями
та аргументами сторін ми познайомимо читачів у наступних числах газети. А на завершення повідомляємо, що, окрім питань, пов’язаних із похованням, мешканці вул. Дрогобицької порушили також проблеми вчасного вивезення побутових відходів, незадовільного стану доріг, визначення чітких меж міста, виділення додаткових площ землі для діючих кладовищ, відновлення роботи «проводового» радіо, а також відкриття у мікрорайоні пункту надання медичної допомоги та відновлення діяльності комітетів громадського самоврядування, що могли б вирішувати основні питання, які хвилюють мешканців усіх мікрорайонів міста.
Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень