У вівторок, 26 лютого, відбулося третє і останнє пленарне засідання XXV сесії Трускавецької міської ради шостого демократичного скликання. Про потребу заміни водогону на прибудинковій території на Грушевського, 1 говорив у своєму запиті депутат Павло Швець. Він же поцікавився, чому так погано засипають ями шутром після розкопок вулиць, зокрема нещодавно відремонтованої вулиці Бориславської, а також попросив перефарбувати шлагбаум при в`їзді до курортного парку, який через погану видимість став причиною травмувань півдесятка велосипедистів.
Депутат Євген Юник зауважив, що на вихідні дні погіршується ситуація із вивезенням сміття і за приклад навів минулу суботу на території біля будинків Мазепи, 2, 4 та Дрогобицька, 12. Оскільки відбувається танення снігу, то води течуть вниз і несуть із собою всілякі нечистоти, а цього не можна допускати, зауважив народний обранець.
А секретар міської ради Петро Шумин звернув увагу депутатів на правову колізію, яка виникла на минулому пленарному засіданні при розгляді шістьох земельних питань в чотирьох рішеннях, які депутати відклали, хоча не повинні були цього робити. В результаті до одного з цих рішень – по договорах оренди для п. Фещак на Дрогобицькій та п. Ортинської на Бориславській – депутати все ж повернулися в самому кінці сесії, але одностайності так і не досягли. Тому тепер договір оренди земельної ділянки на вулиці Дрогобицькій міський голова змушений буде підписати автоматчино. Нагадаємо, що мешканці будинку категорично виступали проти будівництва на цій території та навіть приходили на одну із сесій міської ради.
Більшість питань порядку денного на третьому пленарному засіданні особливих дискусій не викликали. Так, депутати фактично без обговорень затвердили пільгову адресну грошову допомогу для дітей-сиріт та поклали видатки за комунальні платежі КП «Редакція міського радіомовлення» на виконавчий комітет, оскільки діє закон про сприяння засобам масової інформації. Щоправда, рекомендації того ж закону депутати вже не взяли до уваги при питанні затвердження орендної плати у розмірі 1 гривня на рік для поштового відділення на вулиці Стебницькій, 80. Мотивація залізна – підприємство заробляє гроші, а гроші потрібні і для міста. Інший аргумент – клієнти-трускавчани не мають тут жодних преференцій. Мусимо внести своє зауваження, що якраз у поштовому відділенні мешканці цього мікрорайону можуть оплатити комунальні послуги без стягування комісійних. Бо сусідні «Ощадбанк» та «Приватбанк» беруть по 2 гривні комісійних за оплату теплопостачання, водопостачання, за квартплату, вивіз сміття. Так що поштове відділення в цьому районі варто зберегти, а кошти в бюджет можна пошукати де-інде. Втім, рішення прийнято, тепер м’яч на полі «Укрпошти».
Депутати внесли зміни в рішення по регуляторних актах, а також аж тепер вивели депутата Василя Вовчанського зі складу бюджетної комісії за його письмовою заявою. Перепрошуємо за помилкове подання цього факту в репортажі з другого пленарного засідання. Причина такого виведення – щоб на засіданнях комісії був кворум. Оскільки депутат більше часу проводить в Києві, то його крок гідний наслідування і для інших депутатів, хоча б депутата Зануди, кинув репліку один з керівників комісії з питань ЖКГ.
Кілька рішень, озвучених начальником УЖКГіБ Юрієм Терлецьким, стосувалися підтримки комунальних підприємств міста, ремонтів вулиць, підтримки комунальної галузі в цілому. Кошти в 2013 – 2015 році отримають і комунальне АТП, і КП «Парк курортний», і КП «Трускавецьжитло», та найбільше – понад 4 мільйони – перепаде для КП «Трускавецьтепло». Адже планів багато, а для їхньої реалізації потрібні кошти.
Дещо активізувався депутатський корпус, коли пішла мова про ремонт вулиць. Приводом стала вчорашня публікація на «Трускавецькому віснику» про плани відремонтувати вулицю Стебницьку від церкви Миколая аж до повороту на Станилю. Міський голова дав роз’яснення, що виготовляється проект на реконструкцію всієї вулиці, а починати ремонтувати будуть з Стебницького кільця, де покриття нищиться через постійно стоячу воду. Для міста потрібно щороку не менше 5-6 мільйонів гривень на потреби ямкового та капітального ремонту і будівництва вулиць, а в 2013 року з бюджетів різних рівнів на вулиці Трускавця планується видати 3 млн. 950 тис., в 2014 – 3 550 тис., в 2014 – 4 250 тис. Під час розгляду як завжди знайшлися компетентні фахівці, і дискусія з міським головою тривала кільканадцять хвилин. На нашу думку, міський голова як людина, причетна до будівельної галузі, дав досить грамотні роз’яснення з приводу багатьох речей – ямкового та капітального ремонту, об’їзної дороги, потрібної техніки, умов асфальтування, раціонального використання коштів.
Всього в роботі третього пленарного засідання XXVсесії Трускавецької міської ради взяли участь 32 депутати. Сесія тривала 1 годину 20 хвилин.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень