Згідно із статистичними даними на Львівщині щорічно фіксується близько 400 випадків виявлення населенням різноманітних видів боєприпасів часів минулих світових воєн. За прогнозами фахівців, з роками їх не меншатиме.
Як стверджують спеціалісти, щорічно земля немов би виштовхує споряджені вибухівкою болванки на декілька міліметрів ближче до поверхні. На жаль, іноді люди намагаються розібрати виявлені військові реліквії, не усвідомлюючи смертельну небезпеку своїх дій. І це не перебільшення. Докази стверджують: усталена думка у частини населення про те, що старі боєприпаси віджили свого віку і вибухнути не можуть – хибна. Це добре знають не тільки піротехніки, але і близькі тих людей, які своїм життям або здоров’ям розрахувалися за “панібратське” ставлення до смертоносного металу.
Дати однозначну відповідь – що саме спонукає людей так необачно поводитись із вибухонебезпечними предметами — доволі важко. Але доволі легко ще раз нагадати елементарні правила безпеки при виявлені боєприпасів. Пам’ятайте: при виявленні вибухонебезпечних предметів слід огородити місце знахідки та негайно повідомити про неї підрозділи МНС України за телефоном 101, а також місцеві органи влади. До прибуття спеціалістів слід організувати чергування поблизу знахідки та не допускати до неї людей. Категорично заборонено розбирати боєприпаси, кидати їх у вогонь або самостійно переносити чи транспортувати. Дотримання цих простих правил убезпечить ваше життя.
Категорично забороняється: брати в руки, витягувати із землі, робити спроби розрізання; завдавати по них ударів; робити спроби розбирання, переносити або перекочувати, кидати в багаття; збирати і здавати їх на брухт.
Пам’ятайте! В кожній авіабомбі, снаряді, міні таїться смертельна небезпека, яка приводить до загибелі або каліцтва людини!
Державний пожежний нагляд м. Трускавця
ТОП коментованих за тиждень