Публікація 2011 року, витягнув з нафталіну, бо актуальна. Admin
ЛЮДИ ПОСКАРЖИЛИСЬ – МИ ПОБАЧИЛИ
Звернення наших читачів змусили нас повернутися до теми водопостачання та земельної ділянки для фірми „Альфа Плюс”, котра виступала інвестором оновленого водопостачання. Спершу трускавчани скаржились, що ця земельна ділянка розбивається на частини і готується до перепродажу, а останні звернення читачів стосуються вже будівельних робіт, які проводяться на цій землі.
Для вивчення ситуації ми вирішили спершу побачити все на власні очі. Справді, в районі питного озера серед чагарів вже зводяться будинки і роботи йдуть повним ходом. Вже видно, що це будують не готелі, не спортзали, а житлові будинки або вілли чи котеджі. Здавалось би, що обурюватися нема чого, але спершу варто згадати…
ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ
Пам’ятаєте кілька років тому шум навколо нової концепції водопостачання і великої земельної ділянки, котра віддавалася інвестору – фірмі „Альфа Плюс”. Тодішня влада і керівництво фірми билися в груди і урочисто обіцяли, що дуже швидко мешканці і гості міста будуть втішатися цілодобовим якісним водопостачанням, тарифи на воду не будуть зростати протягом десяти років. Фірма при невеликій участі міського бюджету зобов’язувалася поміняти повністю мережу водопостачання в місті, запровадити два альтернативних джерела надходження питної води. Теперішнє питне озеро не враховувалось – воно повинне було перевестися в розряд рекреаційного. Чим не казка. А що взамін? Оренда земельної ділянки площею 136 га та участь фірми у власності водоканалу. На отриманій землі інвестор обіцяв спорудити спортивно-оздоровчо-готельний комплекс.
Однак опозиція чомусь дуже протестувала, била в барабани і влаштовувала в Трускавці ледь не міні-Майдан. Вони застерігали, що це може виявитись аферою, внаслідок якої місто втратить величезну кількість землі, котра буде спершу приватизована, а потім спекулятивно перепродана з величезною вигодою для власника і без будь-якої користі для міста. Залишаємо для читачів здогадуватися, чому ці опозиційні виступи лунали все тихше, тихше, врешті земельну ділянку площею 132 га (чотири гектари виявилися територією озера, яку не можна було приватизовувати) віддали в оренду для „Альфи Плюс” на 49 років, а незабаром переважною кількість депутатського корпусу дозволили фірмі викупити цю землю за вельми невисокою ціною.
ЗА ЩО БОРОЛИСЬ, НА ЦЕ І НАПОРОЛИСЬ
Противники такого вирішення питання водопостачання навіть не могли припустити, наскільки вони можуть мати рацію. Виглядає, що їхні найгірші побоювання таки справджуються. Не треба розказувати про ситуацію з водою – її добре знає кожен трускавчанин. Щоправда інвестор деякі кошти виділяв, внаслідок чого замінено частину міських водомереж і зменшено втрати, здійснено ще декілька заходів з покращення подачі води. Але в загальному ситуація не надто покращилась, адже й далі ми повністю залежні від Дрогобича, про цілодобове водопостачання можемо лише мріяти, питне озеро таким і залишається, але його не можна вважати навіть альтернативою, адже використання води з нього періодично забороняє санстанція. Натомість земля справді перепродується.
До речі, такі ж умови пропонували нашим сусідам Дрогобичу і Стебнику, а вони чомусь від такого „щастя” відмовились. Мабуть, вони виявилися куди далекогляднішими!
ЧИ ЦЕ ЗАКОННО?
Саме цим питанням ми задалися в першу чергу і звернулися відразу до директора фірми „Альфа Плюс” Віктора Возняка. Він виявився дуже малослівним (коли цей проект пропонувався трускавчанам, то говорилося дуже багато) і свій коротенький коментар сказав по телефону: „Нам немає потреби зустрічатися – я все можу сказати по телефону. Наша фірма не просто взяла землю, а купила її, заплатила гроші. Відповідно ця земля є в її власності, і вона на власний розсуд може нею розпоряджатися. Наприклад, якщо ви маєте у власності земельну ділянку, то можете її собі залишити, можете цілу продати, можете продати частинами, можете частину залишити собі, а решту продати – в будь-якому випадку ваші дії є законними. Так само і стосовно землі „Альфа Плюс” – пояснив він свою позицію.
Один з таких варіантів обрала фірма. В листі управління Держкомзему у м. Трускавці на ім’я міського голови Трускавця Руслана Козира за № 1096 від 10 грудня 2010 року сказано: „В 2009 році по заявці ТзОВ „Альфа Плюс” проведено розподіл земельної ділянки площею 131, 666 га на 10 ділянок. З них 5 – земельних ділянок площами 0,1247 га, 0,4047 га, 0,5103 га, 0, 3586 га, 0,382 га продано фізичним особам у відповідності до договорів купівлі-продажу земельних ділянок та 5 земельних ділянок площами 2,8334 га, 1,7988 га, 1,1415 га, 0,591 га, 123,521 га на сьогоднішній день перебувають у власності ТзОВ „Альфа Плюс”
Як бачимо з цього документу, фірма продала доволі невеликі ділянки, на яких важко спорудити якісь об’єкти спортивно-оздоровчого комплексу, зате цілком нормальні для приватної житлової забудови.
Прокуратура поки що вивчає ситуацію, тож довідалися ми там небагато. Як розповів прокурор м. Трускавця Юрій Яремчук, справою фірми „Альфа Плюс” та землі займалися давно, ще до нього. Потім справу передали в обласну прокуратуру, і на даний момент він не має жодних документів і нічого конкретного щодо цієї справи сказати не може. Але тепер, у зв’язку з перепродажем землі, прокуратура знову зацікавилася цією справою.
– Як ви знаєте, свого часу був укладений договір оренди між міською радою і фірмою „Альфа Плюс”, згідно якого фірма отримала в оренду на 49 років 132 гектари землі. Але через два роки фірма цю землю викупила.
Ставши власниками, вони цю землю поділили на частини, причому зробили це за погодженням з Держкомземом, а декілька земельних ділянок продали в приватну власність. Договори купівлі-продажу оформлені в 2008-2009 роках. Зараз проводиться перевірка законності таких дій, – повідомив помічник прокурора Трускавця Володимир Кричківський.
Акти власності на землю після перепродажу підписані тодішнім міським головою Трускавця, а зараз генеральним директором санаторію „Карпати” Левом Грицаком. І власне сам Лев Ярославович припускає, що залежно від використання землі такий перепродаж може бути незаконним.
Докладніше про це, а також про моральну сторону справи, про те, чи маємо справу з інвестиціями, а чи зі звичайною спекуляцією, про щасливих власників земельних ділянок та ін. читайте в наступному номері „Джерел Трускавця”
Орест ЛЕЩИШИН, Любомир ПОЛИВКА Джерела Трускавця
ТОП коментованих за тиждень